Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni,...

Könyvet szeretnék írni, vagyis eleinte egy blogszerűséget, és ha sikere lenne, összefoglalnám egy könyvben a leírtakat. Vélemény, ti olvasnátok? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

nem olyasféle könyv lenne mint általában, nem egy bizonyos sztorit mesélne el, csupán érzéseket, pillanatokat, nagyítanék fel, boncolnék szét, amit mások is átéreznek nap mint nap. Példa:

’…Hosszas gondolkodás után, miután már nem találtam, a magyarázatok hada közt, egyetlen elfogadható kifogást sem… Rájöttem. Nekem kell talpra állnom. A problémák nem fognak maguktól inukba szállni, sem elmúlni. Az idő nem megoldás. Nem fogja befizetni helyettem a csekkeket, nem fogja felkeresni a régi barátaimat és régmúlt barátságunkba nem fog életet lehelni, nem fog magától vacsorát főzni, és nem fogja helyettem meggyőzni a főnököm, hogy igenis szüksége van rám. Bár még mindig nem tudom, miért ilyen nehéz. De mégis hogyan tehetném?

Hogyan tehetném anélkül, hogy ne szippantson be, a szürke hétköznapok spirálja, hogy a színes, és álmodozó, de mégis talpig nő ne váljon, egy kifakult, rongyos lelkű asszonnyá?..’


Kritikát elfogadok, persze nem a mocskolódást!:-))

21/L



2013. jan. 19. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem olvasnám el.

Idegenek belső vívódása nem köt le, elég nekem a családom, a barátaim és néha az ismerőseim hasonló gondolataival megküzdenem, de az a kötelességem, a tiédet már passzolom.


De persze én csak egy vagyok a rengetegből.

Sok sikert a bloghoz! :)

2013. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Sokan írnak hasonlókat, hasonló céllal, de ha élveznéd, te miért ne vághatnál bele? Remélem, nagyobb sikered lesz, és nem egy tucatblogod. :)
2013. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnélek megsérteni, csak leírom, amit gondolok. Az érzéseket NEM lehet szétboncolni. Az érzéseket nem lehet szavakba foglalni. Ezért hívjuk őket érzéseknek. Konkrét példa, egy egészen hétköznapi helyzetből: amikor azt mondod, éhes vagy. Mit érzel? Fáj a hasad? Bizsereg a kisujjad? Esetlen korog a gyomrod? Mindenki máshogy éli meg az érzéseket, lehet, hogy számodra a szerelem teljesen mást jelent, mint a barátodnak. A geometriában használt "pont" kifejezés is ugyan ilyen. Nincs fogalma, definíciója, mégis mindenki tudja, mit jelent. Ne akarj érzéseket leírni, mert azokat senki sem tudja. Ha azt mondod, "égető szerelemmel", akkor annak mi értelme? Hiszen nem lángol, nem? Mindenkinek mást jelentenek az érzelmek. Ha annyira meg akarod őket magyarázni, magyarázd, de sokan nem fognak egyet érteni, meg amúgy is, ahogy már előttem is mondták, mindenkinek megvannak a maga bajai, ő azokkal van lefoglalva. Hacsak nem egy olyan könyvre gondolsz, hogy "Érzelmek pontos meghatározásai - Avagy, hogy éljünk ugyanolyan életet, mint mások?", akkor semmi értelme belekezdened a blogodba. Bocsáss meg, de nem szeretem, ha mások akarják megmagyarázni, mit is jelent az, amit érzek. Ne haragudj, hogy őszinte voltam.
2013. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat:)

Utolsó: Köszönöm hogy őszintén le írtad a véleményed, hidd el egy ilyen megjegyzés ezerszer többet ér mint egy 'húúú de jóó aztaa' féle komment, én ezekből mind építgetni és 'táplálkozni' tudok!


Második: Köszönöm, azt hiszem te érted milyenre gondoltam,. Azt hiszem veszteni nem vesztek vele semmi ha belekezdek:-))


Első: Persze megértelek, de nem csak a vívódásról szólna, nem csak a problémákról, boldogságról is, vagy egy teljesen hétköznapi pillanatokról is, vagy szerelem, barátság, stb stb:-))


Ment a zöld pacsi mindenkinek!!:-)

2013. jan. 19. 12:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyjából ez egy tucatprobléma. A szinonimák tájékán persze neked is van hova fejlődni. Szerintem, hogy milyen egy érzés, azt egyéne válogatja, és nem hiszem, hogy egy konkrét dolgoba be lehet skatulyázni. Továbbá vannak benne felesleges mondatok, ami egyértelmű, és éppen ettől unalmassá válik. El kéne döntened, hogy nagy mondatokat, vagy inkább az alapszókincset veszed igénybe, mert az eleje és a vége közötti különbség nagyon szembetűnő.

2013. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm szépen a válaszodat. Egyet értek veled, fejleszteni kell a szókincsem ez tény,nem tartom magam írónak, és nem is akarok 'menőíró lenni', nem szeretnék Müller Péter nyomdokaiba lépni, (nem is tudnék). Csupán megörökíteni egy-két szétboncolt dolgot, nem is szeretném beskatulyázni az érzelmeket. Gondolom nektek is volt már olyan (nekem rengetegszer) hogy olvastam egy idézetet, vagy a fentiekhez hasonlóan leírt kis szösszenetet és azt mondtam ' BASSZUS, ez mintha teljesen rólam szólna..' És ez nekem kicsit erőt ad, szeretek ilyeneket olvasni. Tehát gondoltam hogy én is lejegyezgetném a hasonló kis elmélkedéseimet:-)) Ennyi az egész!
2013. jan. 19. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!