Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti unjátok már? Pedig én pont...

Ti unjátok már? Pedig én pont ilyenről szeretnék írni.

Figyelt kérdés

Már régebben megszületett a gondolat: könyvet írok. Akadt is ötletem azonnal...

A vámpírokról...

Tudom jól, hogy most mindenki arra gondol, hogy 'Alkonyat koppintás'.

De én teljesen máshogy állítom fel a vámpírokról szóló elméletet: minden vámpír írisze karmazsinvörös; mindig sötét ruhákban vannak; csak éjszaka/éjjel mozdulnak ki; ugyanakkor mégsem alszanak; nagyon ijesztőek; ha napfény éri őket, meggyulladnak; a szenteltvíztől és a fokhagymától is távol kell tartaniuk magukat; csak akkor mehetnek be egy házba, ha a tulajdonos behívja őket; stb.

Én az 'könyvemben' például csak emberi vérrel táplálkozó vámpírok vannak.

Vagy ti már nagyon unjátok ezt a vámpír-őrületet?

Én sem nagyon szeretem az Alkonyatot, csupán átlagos filmként tekintek rá. S, szemmel láthatóan rosszul ábrázolja a vámpírokat.

És most megint ki fogtok akadni, de ha úgy vesszük az enyém is szerelmes történet...

Tudom-tudom! De nem egy nyálköteg! Egyáltalán nem!

Ha pedig más szemszögből nézzük, akkor nem is szerelem - mivel (szerintem) a vámpíroknak nincsenek érzéseik -, hanem odaadás, kötődés.

Nem szexuális! Az első csók is csak a második kötet (mivel egy könyvsorozatra gondoltam) végén van.

Nos, meg úgy terveztem, hogy éppenséggel egy nő a főszereplő. Egy vámpír. Izland fagyosabb területein él fogadott bátyjával, és annak újszülött párjával. De el kell költözniük, hogy a bátyjának a párját meggyászolhassák, azt higgyék, meghalt. Oroszországba költöznek, ahol a főszereplő nő vámpír megismerkedik a halandó fiúval, aki egyedül él, mivel a szülei kiskorában elhagyták, nővére pedig egy hajókatasztrófában meghalt. De nagyon gyötrelemmel nehéz időszak után, mikorra már a vámpírnő és a halandófiú egymáséi lesz, váratlanul feltűnik a fiú bátyja, aki elvileg meghalt, de gyakorlatban pedig vámpír. Eljön két társával abból a célból, hogy a öccsét is vámpírrá változtassa. Azt akarja, hogy csatlakozzon hozzá és a szervezésben álló nagy vámpírsereghez, akik megakarják dönteni az alaszkai vámpír-nagykövetséget, és uralkodni akarnak a vámpírok felett.

De a főszereplő vámpírnő valamint fogadott bátyja és annak párja megmentik a halandó fiút, és megölik a nővérét egy hideg télen Szibéria fagyos területein történő kemény csata kimenetelében. Azonban a másik két 'társ' eltűnik, s egyelőre elsimulnak a dolgok...

Na milyen?

Tudom, hogy újabb vámpír-románc, de én inkább a veszélyre, a kockázatra akarok fókuszálni.

Ti elolvasnátok, megvennétek, ha meglátnátok egy könyvesbolt polcain? Ugyanis, ha nagyon jól sikerül, akkor kiadatnám...

És egy utolsó kérdés: E/1 vagy E/3-ban írjam? Melyiket ajánlanátok ehhez a történethez?


2013. jan. 25. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az alkonyaton kívül mindn vámpír olyan, amit te akarsz írni... Hol ebben a "teljesen más".

És igen, én unom.

2013. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is unom, én a helyedben más lényről írnék, de mivel nagyon sok twilight, meg vámpírnaplók rajongó van, ők biztos elolvasnák, és tetszene nekik. én a helyedben E/1 személyben írnám, az a tapasztalatom hogy így jobban bele lehet élni magad egy könyvbe.
2013. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Elhiszem, hogy nem akarod, de szerintem ennek ellenére azért hasonlít az Alkonyathoz. Én megvenném, és elolvasnám, az tuti. De attól még, ha jobb is lenne akár mint az alkonyat, eléggé koppintásnak látszana.
2013. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 rajcziz ***** válasza:

Mondjuk azt azért megnézném, hogy bírja ki egy ilyen vámpír az izlandi nyarat, amikor napokig (!) nem megy le a nap (vagy csak nagyon rövid időre).

Valóban sablonos jelenleg a dolog. Én a helyedben várnék vele jó néhány évet, a vámpírőrület úgyis lecseng majd, és akkor a regényed egyedi lehet (már ha kellesz a kiadóknak).

A személy kérdését neked kell eldöntened. A lényeg az, hogyha E/1-ben írod, akkor csak egy szereplő szemszögéből ismerhetjük meg a történetet, tehát nem futhat sok szálon a cselekmény (vagy ha igen, csak később tudhatunk meg esetleg fontos információkat).

2013. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 cathilina ***** válasza:
Nálam alapból kiesik. És nem csak a vámpírok miatt. Ebben a pár soros összefoglalóban több volt a klisé, mint amit én egy ezeroldalas könyvben tolerálik. De ha mindenképpen meg akarod írni, szerintem külső narrátort használj.
2013. jan. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nekem az alkonyattal se volt semmi bajomm, bár lehet azért mert kb 12 évesen kezdtem el olvasni, de ez most nem lényeg.

Nagyon teszik az ötleted, és én biztos hogy meg is venném. egy nagyon picit tényleg hasonlít az alkonyatra de csak minimálisan és ez szerintem nem gond:)

2013. jan. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, sablonos.

Nem, nem olvasnám el, nem venném meg.

Neked alapjában véve az E/1-et ajánlanám, mert kezdőknek könnyebb, de maga a történet szerintem már az E/3-at igényli.

2013. jan. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én baromira unnám. Szerintem még ha te nem is akarod, mindenki koppintásnak látná, mellesleg ezer meg ezeregy olyan vámpíros történet van, mint amilyet te írsz.

De ha szórakoztat téged, írd meg! Sosem értettem, amikor valaki ide kiírja, hogy mi a véleményünk, amikor csak egy hobbiíró, és sajnos valószínűleg sosem adják ki a könyveit, de még a befejezésig sem jut el...

2013. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha már önmagában azt használod, hogy "újszülött" az alkonyat-kopi
2013. jan. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz, nyugodtan írd meg, legalább a saját szórakoztatásodra, ha nem is adatod ki. És én is az E/1-et ajánlom. Még annyit mondanék (írnék), hogy nekem nem baj, ha egy kicsit romantikus. És ez a veszély+romantika+vámpírok trió is bejön.:D Alapozz arra, hogy van még, akinek ez tetszik.:)
2013. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!