Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti unjátok már? Pedig én pont...

Ti unjátok már? Pedig én pont ilyenről szeretnék írni.

Figyelt kérdés

Már régebben megszületett a gondolat: könyvet írok. Akadt is ötletem azonnal...

A vámpírokról...

Tudom jól, hogy most mindenki arra gondol, hogy 'Alkonyat koppintás'.

De én teljesen máshogy állítom fel a vámpírokról szóló elméletet: minden vámpír írisze karmazsinvörös; mindig sötét ruhákban vannak; csak éjszaka/éjjel mozdulnak ki; ugyanakkor mégsem alszanak; nagyon ijesztőek; ha napfény éri őket, meggyulladnak; a szenteltvíztől és a fokhagymától is távol kell tartaniuk magukat; csak akkor mehetnek be egy házba, ha a tulajdonos behívja őket; stb.

Én az 'könyvemben' például csak emberi vérrel táplálkozó vámpírok vannak.

Vagy ti már nagyon unjátok ezt a vámpír-őrületet?

Én sem nagyon szeretem az Alkonyatot, csupán átlagos filmként tekintek rá. S, szemmel láthatóan rosszul ábrázolja a vámpírokat.

És most megint ki fogtok akadni, de ha úgy vesszük az enyém is szerelmes történet...

Tudom-tudom! De nem egy nyálköteg! Egyáltalán nem!

Ha pedig más szemszögből nézzük, akkor nem is szerelem - mivel (szerintem) a vámpíroknak nincsenek érzéseik -, hanem odaadás, kötődés.

Nem szexuális! Az első csók is csak a második kötet (mivel egy könyvsorozatra gondoltam) végén van.

Nos, meg úgy terveztem, hogy éppenséggel egy nő a főszereplő. Egy vámpír. Izland fagyosabb területein él fogadott bátyjával, és annak újszülött párjával. De el kell költözniük, hogy a bátyjának a párját meggyászolhassák, azt higgyék, meghalt. Oroszországba költöznek, ahol a főszereplő nő vámpír megismerkedik a halandó fiúval, aki egyedül él, mivel a szülei kiskorában elhagyták, nővére pedig egy hajókatasztrófában meghalt. De nagyon gyötrelemmel nehéz időszak után, mikorra már a vámpírnő és a halandófiú egymáséi lesz, váratlanul feltűnik a fiú bátyja, aki elvileg meghalt, de gyakorlatban pedig vámpír. Eljön két társával abból a célból, hogy a öccsét is vámpírrá változtassa. Azt akarja, hogy csatlakozzon hozzá és a szervezésben álló nagy vámpírsereghez, akik megakarják dönteni az alaszkai vámpír-nagykövetséget, és uralkodni akarnak a vámpírok felett.

De a főszereplő vámpírnő valamint fogadott bátyja és annak párja megmentik a halandó fiút, és megölik a nővérét egy hideg télen Szibéria fagyos területein történő kemény csata kimenetelében. Azonban a másik két 'társ' eltűnik, s egyelőre elsimulnak a dolgok...

Na milyen?

Tudom, hogy újabb vámpír-románc, de én inkább a veszélyre, a kockázatra akarok fókuszálni.

Ti elolvasnátok, megvennétek, ha meglátnátok egy könyvesbolt polcain? Ugyanis, ha nagyon jól sikerül, akkor kiadatnám...

És egy utolsó kérdés: E/1 vagy E/3-ban írjam? Melyiket ajánlanátok ehhez a történethez?


2013. jan. 25. 20:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A vámpírsereg, meg a vámpír-nagykövetség része már sablonossá, és unalmassá teszi az egészet. Végigolvastam bár, de nem nyűgözött le. Kicsit ásd magad bele a balkáni-folklórba, ha valóban klasszikus vámpírokról akarsz írni. De most attól, hogy nem csillog a napon, meg fosik a fokhagymától, még nem lesz jobb az alkonyatnál.

A szereplőid nagyon sablonosak. Eleve szerintem egy karakternél az egyik legfontosabb kérdés: mi motiválja? Mármint oké, hogy ezt meg azt csinálják a vámpírok, de miért? Nem igazán tetszik ez az egész nekem. Ha nem is alkonyat, de végtelenül sablonos, egy könyvet nem olvasnék el ebből, nem hogy egy egész sorozatot...

2013. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az Alkonyat íróját száműzni kellett volna egy oázisba a Szahara közepére, még mielőtt megírta az Alkonyatot. Egy olyan oázisba, ahol semmiféle, írásra alkalmas eszköz nincs.


Eredetileg semmi bajom nem volt a vámpírokkal, de azután, hogy már a csapból i vámpír folyik, finoman szólva is unom őket. Ezt a témát nem lehet úgy feldolgozni, hogy ne legyen elcsépelt. Ne írd meg, kár a szegény fákat ilyenért kivágni.

2013. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!