Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem értem a Harry Potterben h...

Nem értem a Harry Potterben h hogyan működik a felejtésátok?

Figyelt kérdés
Mert voldemort azt mondja a 4. könyv elején h egy nagyhatalmú varázsló meg tudja törni a felejtésátkot ezért ölték meg Bertha Jorkinst. De ha meg tudják törni akkor Lockhartot mért kezelik a Szent Mungóba és mért nem segítenek azokon a varázslókon akiket Lochkart intézett el felejtésátkokkal. És a 4. rést elején mikor a Világkupadöntőn vannak mért kell a folyamatosan kitörölni a muglik emlékezetét mért nem elég a döntő legvégén meg egyáltalán minek engedtek be oda muglit mikor az ő céljuk is az h minnél kevesebb embert érjen baj. Am a felejtésátokkal minden kitörlődik az emlékezetéből az egész élete vagy csak egy konkrét esemény?? Mert Lochartnál az egész élete kitörlödik és az elég durva sztem ha egy szerencsétlen muglival is ezt csinálják.

2013. jan. 28. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Na ez jó kérdés :D Egyébként nem törlődik ki minden, csak az, amit az átok szórója ki akar törölni. Lochartnál azért volt ilyen súlyos, mert sérült volt a pálca.
2013. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Voldemort valószínűleg Cruciatusszal törte meg, ami nem egészen humánus. Nincs arra módszer, hogy egyszerűen visszacsinálják, Bertha gondolom a sokkhatás miatt emlékezett dolgokra. Mr. Roberts-et nem beengedték, övé volt a kemping.
2013. jan. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző jól írja, szegény Berthát kínzással emlékeztették a múltra, s ezt a módszert egy kórháztól ugye mégsem várhatjuk el.


A kemping tulajdonosainak azért kellett többször is törölni az emlékeit, mert mi van, ha beszélnek róla, felírják valahova, rendőrökhöz rohannak stb. Mindemellett jó kapcsolatban kellett maradniuk, törlés nélkül nem lehetett volna beszélni velük később, ha kell valami.

2013. jan. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy működik, hogy Lockhart is kiakarta törölni Harrí-ék fejéből azt amit, megtudtak róla. De, mivel Ron pálcája ROSSZ volt, ezért visszafelé sült el és minden kitörlődött. Igen, Voldemort valószínű Cruciatussal csinálta így a kórházban nem alkalmazhatták, és ha még sem azzal csinálta azért egy egész életet nem tudnak vissza tenni egy ember fejébe...

Azért csinálják ezt a muglikkal, mert mondjuk felhívják a rendőrséget és: Halló? Rendőrség? Nem fogja elhinni, de varázslók! Varázslók mindenhol!!! Ez, hogy hangzana már?:D Ennyi.

2013. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én asszem hogy azon nzomba bezárnak egy diliházba. Ki hinné el hogy a kempingeden varázslok sátoroznak.
2015. szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!