Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért szeretik olyan sokan...

Miért szeretik olyan sokan Pitont?

Figyelt kérdés
Az rendben van, hogy a jó oldalon áll, és ennek örülök is, de mindent csak azért tett, mert szerelmes volt egy csajba. Ha Lily nem lett volna, simán halálfaló marad. És szerintem nagyon gusztustalan ahogy bánik a gyerekekkel és igazságtalan. Van egy pillanat a 7. részben, amikor egész szerethető, de amikor a többit olvasom, simán utálom.

2013. jan. 27. 02:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
De igen, Lily volt, és éppen emiatt :))
2013. jan. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagy arc :D
2013. jan. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az egyik kedvenc szereplőm volt. Amúgy ha belegondolsz, az ember nem jónak vagy rossznak születik, ez attól dől el, hogy milyen környezetben nevelkedtél és élsz. Piton mardekárosként alapból olyan helyzetben volt, amiből adódott, hogy halálfaló lesz, olyan közegben élt, amiből adódott, hogy ilyen lesz. De ott volt Lily, akinek hatására más lett és szerintem fölösleges azon agyalni, hogy mi lett volna, ha ő nem lett volna. Az embereket amúgy is ilyen tényezők befolyásolják az életét, hogy például kit szeret meg. Nekem sokkal érdekesebb volt az ő története, mint például Dumbledore-é, aki "jó vagyok, mert jónak lenni jó és ez milyen jó".
2013. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más, ezen olyan sokat nem lehet vitatkozni. Szerintem Piton sokkal szerethetőbb és emberibb karakter volt, mint Dumbledore. Én megértem Piton keserűségét, nem mondom, hogy a helyzetében nem így éreztem volna én is.

Nincs az megírva, hogy mindig mindennek igazságosnak, jónak és szerethetőnek kell lenni. Nagy varrázsló volt, valszeg sokat is tanultak tőle a diákok.

2013. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon rossz tanár volt, és ok nélkül volt ugazságtalan mindenkivel. Azt értem, hogy Harryt mért utálta, de például Neville életét mért kellett megkeserítenie? Mi a baja Hermionéval? És úgy általában mér utál mindenkit, aki nem mardekáros. Ajnározza a halálfalókölyköket, de Harrynek lépten-nyomon az útjába áll. Az ötödik részben ha egy aprót bólint Harrynek, ahelyett, hogy kicikizné, nem mennek el a minisztériumba, és Sirius ne hal meg. Vagy ha egy pillanatra is komolyan vette volna az okklumeciát. A negyedik részben is szívózott, mikor Kupor meghalt. Szerintem egyszerüen egy szemétláda.
2013. jan. 27. 12:15
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Mert Piton az egyetlen igazi, emberi, szürke (nem egyértelműen fehér vagy fekete) karakter. Vannak hibái, időnként kicsinyes, haragtartó, ingatag. A mardekárosokkal azért kivételezik, mert őket mindenki alapból rossznak veszi, még véletlenül sincs meg az esélye, hogy kivételezzenek velük mások, szóval eléggé sok dac és revansvágy van benne. Neville-lel az a baja, hogy béna, akkor is, ha az önbizalomhiány miatt erősödött benne fel ennyire. Hermiónéban az okoskodása nem tetszett neki, ami a lány saját háztársait is ellenségessé tette a történet elején. A negyedik kötetes beszólását a fogairól az indokolja, hogy nem sokkal előtte látta Harry emlékeiben, hogy másodikban a lány lopott tőle.

A saját óráit mindig úgy hozta össze, hogy a Mardekár Griffendéllel kerüljön párba, mert a Tekergők miatt nagyon utálta a házat, azt nem tudjuk, a Hollóhát és Hugrabug milyen elbánásban részesült, de szvsz ott korrektebb volt, többen is mentek RAVASZ-ra.

2013. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

"A negyedik kötetes beszólását a fogairól az indokolja, hogy nem sokkal előtte látta Harry emlékeiben, hogy másodikban a lány lopott tőle." Ez mi?

Nem az ötödikben látta Harry emlékeit? Szerintem ezt kár magyarázni, egyszerűen szemét volt. Egyetlen jó benne, hogy azt csinálta, amit Dumbledore mondott, de azt se jó szívvel. Nem működött együtt igazán a renddel, alig várta, hogy fájjon valakinek, és szabotálta a munkájukat.

2013. jan. 27. 14:03
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kedvenc karakterem, az összetettsége miatt. Szeretem a könyvet, de valljuk be, a többi szereplő kiszámítható. Piton is, de mégsem annyira, mint a többiek. Emellett ő mutatja be a könyvben azt, hogy mennyi mindentől függ az, hogy milyen irányba fordul egy ember élete, illetve hogy nincs abszolút jó és rossz ember (Jamest mindenki isteníti, de mint kiderül, neki is volt rossz oldala - Piton ennek az ellentéte). Mindezt úgy, hogy a tizenévesek számára emészthető legyen.
2013. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal nincs baj hogy kivételezett a Mardekárral, hiszen Dumbledore ugyanezt tette Harryékkel, csak még durvábban. Amikor pl. azért nyerték meg a házkupát vagy mit, mert Neville-nek is adott pontot, mert hogy bátor az aki szembeszáll a barátaival: ez hülyeség, Neville gyáva volt, nem akarta hogy több pontot veszítsenek. És érdekes módon véletlen épp annyi plusszpontot kaptak hogy nyerjenek!

Minden tanár kivételezett a saját házával.

Amúgy én is Pitont szerettem a legjobban, pont azért mert köcsög volt: gondolj bele, ott van, a világ egyik legnagyobb varázslója, és megjelenik Harry, aki nem is túl tehetséges, nem is túl szorgalmas, mégis őt ajnározza mindenki, pedig tulajdonképpen sosem tesz semmi kiemelkedőt, csak jókor van jó helyen és a barátai folyton megmentik a s_ggét... én is utáltam volna :)

2013. jan. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

"Nem az ötödikben látta Harry emlékeit?"


Látom, az kimaradt, hogy Piton nagyon ért az okklumenciához, így ha Harry nem figyel a gondolataira, beleláthat; ezért is volt egyenlőtlen a párbajuk a hatodik kötet végén, mert a fiú nem figyelt a gondolataira.

2013. jan. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!