Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írsz regényt? Ha igen, hogyan?

Írsz regényt? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék regényt írni, a fejemben már nagyjából körvonalazódott a történet.

Ti hogyan írtok regényt? Gondolok itt arra, hogy számítógépen esetleg füzetbe írjátok-e, hogyan tervezitek meg az egyes részeket, a karaktereket, helyszíneket?

Hogyan találtátok ki a történeteteket, hogyan jött az ihlet?

Minden tanácsot, tippet és ötletet szívesen várok. :)


2013. febr. 2. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Célszerűbb gépen írni, könnyebb is a hibákat kijavítani, de amikor írsz ne foglalkozz a hibákkal csak írj tovább, majd a végén kijavítod őket.

Nem vagyok valami jó rajzoló, de minden helyszínt lerajzolok, hogy hogy néz ki és ezt megteszem minden karakterrel is. :)

2013. febr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ment a zöld kéz! :)

Még írhattok!

2013. febr. 2. 12:09
 3/5 AccountManagerkovács ***** válasza:
Én már írtam egyet. Először csak az volt meg, mi lesz a vége. Kitaláltam ez első fejezetet és aztán már csak annyi doglom volt, hogy onnan eljuttassam a szereplőket a már meglévő befejezésig. Szinte mindent improvizáltam, az adott fejezetben találtam ki.
2013. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

őszintén?

az első és a legfontosabb, hogy engedd hogy vigyen a történet, mint amikor lebegsz a vízen

zárj ki mindent

esetleg halk zene mint ihletforrás sosem árthat

én úgy szoktam, mint amikor nézek egy filmet

elmerülök benne

úgy bele lehet ebbe az egészbe merülni, mintha valóban csak egy filmet néznél, mert szinte látod magad előtt ahogy a szereplőid mit csinálnak, hogyan élik meg a dolgokat

ez időtájt te magad is megszereted, megismered őket, ezáltal ismered meg őket, pedig te teremtetted őket, de valahogy az elején még idegenek és egy idő múlva egyre közelebb érzed magadhoz... mintha egy lennél velük

valahogy így tudom megfogalmazni

ha kell bármiben tanács keress meg privbe

Sok sikert :)

2013. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha valami eszedbe jut, leírod, ennyi. Érdemes gépen írni, mert könnyebben módosítható. Nyitsz egy Word dokumentumot és ha eszedbe jut egy jelenet, egy figura, egy mondat, akármi, leírod. Utána csak annyi a dolgod, hogy ezeket a töredékeket összekapcsold egymással. Nem fog mind beleilleni a képbe, amelyeket nem passzolnak a többihez, azokat töröld ki vagy tedd félre. Sose erőltesd a dolgot, azok az igazán jó ötletek, amelyek maguktól jutnak az eszedbe.
2013. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!