Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy olyan regényt...

Elolvasnátok egy olyan regényt, amiben a főhőst szinte végig homály fedi?

Figyelt kérdés
Úgy értem, vannak ezek a mai bestsellerek, főleg tiniknél, ahol a tipikus rosszfiúról kiderül, hogy vámpír/vérfarkas/bukott angyal. De érdekelné szerintetek az olvasókat egy olyan könyv, amiben a srácról nem derül ki, micsoda, hanem csak körülveszi egy baljós árny, valami veszélyféle... Persze nem lenne a 3 lehetőség közül egyik sem, semmilyen természetfeletti csodalény, de mégis ott lenne benne valami... De pl. az adott lány kedvéért képes feladni a múltját, lezárni maga mögött, háttat fordít a családjának, így nem is feszegetik tovább, honnan származik. Érdekelne ilyen?

2013. febr. 1. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne.
2013. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Engem is :)
2013. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Nem. Miért lenne ez jó?

Amit írtál, az pedig sablonos, tucatsztori, tele klisékkel.

2013. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt amit leírtál biztos hogy nem . Az utolsónak igaza van ez így egy sablon tele klisés tömegstory .

Viszont ha csak a kérdésed veszem figyelembe egy olyan szereplőt akit homály fed (pl nézőszámára nem tudni hogy jó vagy rossz csak a végén) szívesen megnézném , kedvenc mangában is hasonló (mint előbb irtam) a főszereplő .

2013. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most ne a történetet nézzétek, hanem az a lényeg, hogy az egyik főszereplőről a mű végére sem derül ki, kicsoda pontosan.

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)

2013. febr. 1. 14:34
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha előre tudom, hogy nem derül ki róla semmi, akkor nem olvasnám el.

Ha nem tudom előre, akkor viszont úgy érezném a végén, hogy feleslegesen olvastam. Jössz a nagy homállyal meg titkokkal, aztán a végén semmi sem derül ki? Nálam az illető többet nem jönne számításba, mint író.

Ez kb. olyan lenne, mintha egy krimiben nem derülni ki, hogy ki a gyilkos.

2013. febr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem jó lehet..mert nem olyan mint minden könyv:) mi a címe ennek a könyvnek amit mondasz?..mert engem is érdekelne:)
2013. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egész jó ötlet, csak vigyázni kell vele, hogy azért ne titkolj el mindent. Én nem bánom, ha egy könyv után el lehet gondolkozni, hogy vajon ezzel meg azzal mi történhetett, amit a könyv nem fejt ki, de azért a kulcsszereplőről az ember a végére szereti megtudni az igazat. Erről a Millenium trilógia jut eszembe (nem tudom olvastad-e, de szerintem segíthet abban, hogy ilyesmit írj), az ottani főszereplő csajról az első könyvben egész sok minden kiderül, de csomó minden rejtve marad, ami nagyon fúrja az olvasó oldalát, és nagyon jó, hogy a második és harmadik kötetekben még választ kapunk. Szóval, ha az abszolút főszereplő, akkor azért jó tudni róla a legfontosabbakat.
2013. febr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem erről a Remington Steele című filmsorozat jutott az eszembe. A férfi főszereplő múltját, kilétét végig homály és titkok lengik körül. Jó kis film, amolyan retro krimi, én szeretem. Egy hasonló jellegű regényt bizonyára elolvasnék. Bár a Remington Steele varázsát nem csak a főhőst körülvevő homály adja, hanem a poénok, mókás kalandok, és a szintén kiválóan megformált többi szereplő is.

Szóval: talán.

2013. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!