Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek a Szent Johanna...

Szerintetek a Szent Johanna Gimi tucatkönyv? ( idősebb, nem elfogódott emberek véleményére vagyok kíváncsi )

Figyelt kérdés
Ugyanolyan kamaszkönyv,, mint a többi, némi humorral fűszerezve? Vagy nem?

2013. febr. 2. 18:49
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
87%
én a 15 éves korosztályhoz tartozom és szerintem eléggé bár még a 8. részt nem olvastam (mint ahogy senki) ami esetleg változtathat a véleményemen bár kétlem.:)
2013. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 rajcziz ***** válasza:
65%
Egyértelműen tucatkönyv, habár helyenként próbálja az egyediség szikráját felmutatni.
2013. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
87%
nem tucatkönyv, eléggé egyedi, és ami a legfontosabb, hogy magyar, és a napjainkban játszódik
2013. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
72%
A Szent Johanna Gimi sikerének a titka a végtelenül egyszerű, szinte bárgyú nyelvezet és a semmitmondó cselekmény. Minden átlagos kamaszlány szívesen helyezkedik a főszereplő helyébe, mert a könyv rózsaszín tüllel szegélyezett mesevilágot taglalja. A realitástól messze van mint Makó Jeruzsálemtől és könnyen emészthető. Egy átlagosnál valamivel műveltebb, kifinomultabb ízlésű kamasz nem élvezné.
2013. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
60%

Nem nevezném tucatkönyvnek, de ez nem azt jelenti, hogy egyedi. Ahogy az előttem válaszoló is írja, elég bárgyú nyelvezettel rendelkezik, nem túl műveltető, de szórakozásra alkalmas. Számomra semleges, nem nyilvánítok neki túl nagy jelentőséget, inkább csak sóhajtok: megint egy felkapott könyv, amit istenítenek a gyerekek.

Had olvassák, rosszabb nem lesz tőle senkinek, de nem állítom, hogy bárki is fejlődne az olvasása közben...

2013. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
67%
Én nagyon szeretem a könyvet, 14 éves vagyok. Az igaz, hogy nem olyan a nyelvezete, mint egy klasszikus regényé, de ez egy napló, egy 14 (majd később 15...) éves lány tollából. Ahogy Reni felnő, úgy a fogalmazás is észrevehetően változik. Ami engem megfogott, hogy a történetben nincs semmilyen fantasy elem, az egész valóságos, bárkivel megtörténhet, és izgalmas. Számomra legalábbis. Egyébként Reni nagy könyvmoly, ezért a könyvben nagyon sok regény címével találkozhatunk, melyekről az író (Reni) ki is fejti a véleményét, ezáltal ajánlja őket. Ha a SzJG nem is nagy művészet, a benne elejtett regények kompenzálják ezt. :)
2013. febr. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
72%

Olyan szempontból tucatkönyv, hogy manapság minden második tini lány kezében az van viszont ekkor kell feltenni a kérdést, hogy "VAJON MIÉRT?"

Attól olvassa sok fiatal, mert van benne humor, eredeti, vicces és az egész egy olyan álomvilágba viszi az olvasót ahol mindenki szívesen élne.

Nem tudom, Kedves Kérdező, hogy olvastad-e a sorozatot, ha nem akkor (kortól függetlenül) ajánlom az olvasását, ha igen akkor pedig le lehet vonni a következtetést, miszerint senki sem ugyanolyan.

Viszont csak van ebben a könyvsorozatban valami, hogyha ennyi de ennyi ember imádja.

Én speciel nagyon szeretem, és nem igazán tartom tömegkönyvnek, mert ha így lenne akkor nem tűnt volna ki a "tömegből":-)

2013. febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim válasza:
66%
Nem vagyok idősebb, de nem vagyok elfogult sem. :) Tehát, szerintem részben tucatkönyv is, részben nem. Merthogy mindenki azt isteníti, meg egy normális kamaszkönyv... De mindenki ámuldozik, hogy az SzJG milyen "húdejóó"! De csak azért mondják ezt, mert fiatalok, és az SzJG előtt semmit nem olvastak!! Én már az előtt is nagyon sokat olvastam, végeztem a sok Harry-Potterrel, Louis Sachar könyvekkel, stb. De ők még nem, és ezt csak a népszerűségük miatt megvették. És így, hogy semmit nem olvastak, így jelentik ki, hogy az SzJG a világ legjobb könyve. Na ez bugyutaság... Mindegy, inkább tucatkönyv mint nagyon új könyv-stílusú, de van benne valami különös is. :)
2013. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Olvastam, persze.
2013. febr. 3. 21:00
 10/53 anonim ***** válasza:
81%

kedves valamelyik válaszoló!


attól nem ugrik meg a szentjohannagimi értéke, mert felemlegetnek benne raktnyi könyvcímet, amit talán az író tényleg nevelő szándékkal írt bele, amikor az olvasók egyértelműen fütyülnek rá :)

Ha az olvasói tényleg el is olvasnák azokat a műveket... na, akkor beszélhetnénk arról, hogy az növeli-e a regény értékét. :) de nem teszik


és épp azért várná el az ember a főszereplőtől a normális fogalmazást, mert "állítólagosan" tizennégy évesen már korához képest jólolvasott. Na, és ezzel lehetett volna az olvasók hasznára lenni.


És a tényleges válaszom, szerintem nem tucatkönyv, egyáltalán nem az. Egyrészt örülök, hogy sokakat (nagyikat is) olvasásra ösztönöz, mondjuk, pont azokat, akik egyébként is hajlomosak lennének rá, de indegy, másrészt idegesít, hogy nem értem, miért ez a hatalmas felbolydulás körülötte (kérek minden kedves szjg-fant, hogy ne fogjon bele a magyarázat kreálásáa, az övékét már hallottam úgy ezerszer)

2013. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!