Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a könyvemről?

Mit gondoltok a könyvemről?

Figyelt kérdés

Itt egy részlet belőle:

Bumm-bumm. Már megint kezdik, úgy érzem, nem tudják abba hagyni. Bumm-bumm. Pontosan egy évvel ezelőtt kezdődött. Mintha csak tegnap történt volna, anya éppen pitét sütött, apa a kanapén olvasta a New York Times-t, aminek a főcím még mindig rémlik: „Amerikából flottákat indítottak Európába, vajon ez lesz a 3. világháború kezdete?” , Jacob a szobájában nézte a kedvenc műsorát, amikor egy óriási robbanás keltett hangzavart a környéken. Azóta sem változott sokat, csak már a szüleim nincsenek itt. Bumm-bumm. Meg kell keresnem Jacobot, biztos halálra rémülhetett. Felszaladok az emeletre és a nevén kezdem szólongatni. A szobájában találom. Arca fal fehér, vékony úja az előtte lévő TV képernyője felé mutat.

- El fognak vinni, Emmy?- kérdezte tőlem. Tanácstalanul felé fordultam és megpróbáltam megnyugtatni.

- Nem hagyom, hogy elvigyenek, soha se hagynám.

Mielőtt elmentek, a szüleink elmagyarázták a helyzetet, hogy nagy valószínűséggel be fogják sorozni a még csak 13 éves kisöcsémet. Már akkor tudtam mi lesz a teendőm, de most, hogy eljött az ideje megrémültem. Felkaptam az asztalon fekvő ollót és berohantam vele a mosdóba. Az ajtót magamra zártam, s elkezdtem levágni hosszúra növesztett fürtjeimet. Mire végeztem már én sem ismertem fel saját magamat. De időm sem volt gondolkozni azon, hogy most mi lesz, mert már csöngettek. Összesen két percem van addig, míg ránk nem törik az ajtót. Visszarohantam a hangosan zokogó öcsémhez és elmondtam neki mit kell tennie:

- Jacky, most nagyon erősnek kell lened. Én most elmegyek, s a távozásomtól számított fél órára te is elindulsz. Emlékszel még Annie-re? Ő fog várni, a Withewater Street és a Angel Road sarkán. Mostantól nála fogsz lakni. Ha szerencsések vagyunk, hamarosan újból találkozunk. Addig is vigyázz magadra!

Miután ezt elmondtam felkaptam az előre bekészített táskát, s átadtam magam a rám várakozó katonáknak. Akkor még nem tudtam, hogy most láttam utoljára szeretett kisöcsémet…



2013. febr. 5. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Bakker!Ez állati jó! :D Én is írok könyvet,de az szerintem nem túl,jó...csak hülye szórakozásból írom. :) De ez nagyon jó!Tényleg!Sok könyvet szoktam olvasni,és ez teljesen olyan volt,mintha már profi író lennél,szóval mintha már több könyvet is kiadtál volna :D Remélem kiadod ezt a könyvet,mert én tudni akarom a végét!Meg a közepét! :D
2013. febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 rajcziz ***** válasza:

Az alapszituáció egy plusz. Habár gyakori téma egy háború, kezdő íróknál nem túl gyakori.

Viszont! A helyesírásod borzasztó (és igen, nagyon fontos, ezen is múlhat, hogy valaki elolvassa-e, amit írsz vagy nem). Ide-oda váltogatsz az igeidők között, ami nemcsak, hogy zavaró, de helytelen is. Viszont az elbeszélő tettei, nekem az Éhezők viadalát juttatta az eszembe, ez az önfeláldozósdi nagyon arra hajaz. Nincs ezzel semmi gond, nyilvánvaló, hogy biztosan lesz közös vonás más regényekkel, de jelen időszakban ez nagyon feltűnő.

Megjegyzés: Az utolsó mondatot én kihagynám. Túl sokat sejtetsz, hatásvadász akarsz lenni.

2013. febr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Az első válaszolónak üzenem, hogy a kérdés kiírónak egyelőre annyi köze van egy profihoz, mint a brummogásnak a medvesajthoz.

Ha figyelmen kívül hagyom a szóismétlést, előtérbe kerül a stilisztika, ha a felett is szemet hunyok, a hiányos szókincsről árulkodó nyomokat veszem észre. Olvass többet az írás praktikáiról, és jó fejlődést kívánok, mert ez így... gyenge kezdés.

2013. febr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A sztori nem hoz lázba, de nem sokat tudtam meg belőle, szóval megítélni én ebből nem tudom.


A fogalmazásod kegyetlen, alaphibák tobzódnak benne, például váltogatod az elbeszélés idejét, szóismétlés az elején, a párbeszéd erőltetett, a szóhasználat rossz, a helyesírásod kétségbeejtő (a III. világháborút arab számmal? Hirtelenjében nem is tudom, hány éves kortól megbocsátható hiba ez).


Olvass sokat, nagyon-nagyon sokat és ne csak akkor, ha folytatni szeretnéd az írást, hanem úgy általában, mert piszkosul rád fér.

Hajrá! :)

2013. febr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
víí, ez nekem nagyon tetszik, bár lehetne a stílusodon javítani, de amúgy a történet nagyon jó...
2013. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem rossz, elsőre mondjuk nekem is az Éhezők viadala ugrott be ebből a lánytestvér megmenti a kistestvérét helyzetből, de hát nem abban a könyvben írtak ilyet először, ez nem baj. A helyesírásodon tényleg csiszolni kell, de ami még fontosabb, a stílusodon is. Igazából érdekes sztorit lehet ebből kihozni, de túl gyorsan történik minden. Az olvasónak nincs ideje beleélni magát a helyzetbe. Kicsit részletezhetnéd a szereplők érzéseit, gondolatait, nem muszáj percenként ezer dolognak történnie (ezt úgy általánosan mondom). Szerintem nincs baj a végével, tényleg hatásvadász, de az még nem akkora gond, gondolom annál nagyobb csattanó is lesz, minthogy többet nem találkozik a két testvér. Sok sikert a folytatáshoz!
2013. febr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hajvágós résznél nekem egyből Mulan ugrott be xD

Ha jól átfogalmazod és kidolgozod lehet belőle valami. Valakinek biztos tetszeni fog. Talán egyszer én is elolvasnám, sosem lehet tudni... :)

2013. febr. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!