Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A mangákat/képregényeket azok...

A mangákat/képregényeket azok színezik ki, írják bele a szöveget, adnak hozzájuk effekteket, stb. , aki rajzolják?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogyha van egy kérpegényem amit én rajzoltam,akkor azt nekem is kell kiszíneznem,stb.?

Előre is köszi minden hasznos választ!:)



2013. febr. 8. 11:49
 1/9 anonim válasza:
57%
mangaszinező szoftverrel kitölti az üres részeket a megfelelő színekkel
2013. febr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi,de nem ez volt a kérdés!

Azt tudom,hogy mivel kell(Manga Studio,Photoshop),de,hogy nekem?

Vagy van valaki a kiadónál netán vagy külön kell fizetni azért,hogy azt megcsinálja vki?

Csak mert egyikhez sem értek! :S

2013. febr. 8. 11:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A színes oldal jutalom azoknak a mangáknak akik alkottak és jó helyezést értek el .

Ha többet akarsz megtudni ajánlom a Bakuman című animét , az a manga rajzolással foglalkozik.

2013. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké,köszi!

A színezést nem úgy értettem,hanem igazából csak az árnyékolásra,meg a szürke árnyalatainka használatára gondoltam.

2013. febr. 8. 13:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek a rajzoláshoz, de a régi Marvel képregényeknél például egy-egy számhoz volt artist (cerurarajzoló), inker(tuskihúzó), és colorist; néha az inker hiányzott, mert azt a munkát is az artist csinálta, a színezést pedig a '90-es évek közepétől jellemzően számítógéppel végzik. Nem tudom, ezzel segítettem-e.
2013. febr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sándorjános ***** válasza:
100%
A mangákon és animéken egyszerre több ember is dolgozik, gondolom ez nem meglepő. Kettő, három rajzoló is előfordulhat, akik begyakorolt rend szerint ábrázolják a karaktereket. A történet írója, aki rendszerint jártas a japán, esetenként kínai népi irodalomban (jobb esetben, nem pedig mai - Hasra ütök csak vér folyjék! - gondolatmenettel.) általában példázattal és pozitív erkölcsi tanulsággal rendelkező történetet ír. A scannelést követően számítógépes programokkal színezik ki az alakokat, vagy analóg régi módon vízfestékkel, színes tustintával, ezt akár külön erre munkáltatott ember, vagy grafikusok végzik, majd raszterizálják és a kész számítógépes verziót nyomdában kinyomtatják, ha analóg módon készült, akkor a scan és nyomtatás is a nyomdában történik. Plusz pénzért cserébe a nyomdászok az elkészült példányokat kiszolgáltatják a készítőknek (akik kiadatják), kereskedőkkel megalkudva áruba bocsájtják a kész terméket.
2013. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Jobb tudásom szerint , csak egy rajzoló van , viszont annak vannak nagyon jól rajzoló asszisztensei akik támogatják és segítik a munkában .
2013. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem,köszi szépen! :)

Szóval akkor nem nekem kell mgoldani a számítógépes részeket.

Köszi még egyszer! :D

2013. febr. 9. 10:31
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Változó.

Vannak, akik a világért sem adnák más kezébe a munkájukat, még színezésre sem (pl Bill Watterson, a Kázmér és Huba alkotója).

Viszont nagyon sok rajzoló nem maga színezi ki a képregényeit, mert bődületesen sok munka lenne. (Pl a francia André Cheret a feleségével együtt dolgozott a Rahan képregényeken. Cherét rajzolta, kihúzta, a felesége pedig színezte a kockákat.) Az amerikai képregények nagy része színes, és már nagyon kevés az, amit egy ember alkot.

A japán képregények viszont általában feketefehérek, de azok grafikailag annyira topon vannak, hogy az olvasót nem is zavarja a színtelenség.

Én is készítek képregényt, igaz, nem színes, de mindent én készítek hozzá. Vázlatoktól kezdve a kihúzáson át a szövegekig és az effektekig mindent. Egy-két színes képet, meg borítót mellékelek hozzájuk, csak hogy az olvasó el tudja képzelni, mi milyen színű, de igazából ha a történet érdekes, és szépek a képek, a kutyát se fogja zavarni, hogy feketefehér.

2013. márc. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!