Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Szent Johanna Gimit miért...

A Szent Johanna Gimit miért úgy hirdetik, hogy olyan, mint a valóság, és a mai tinik életét adja vissza? Mert szerintem ez a könyv sok minden, de valóságnak nem nevezném.

Figyelt kérdés
Legyetek szívesek kort is írni a válaszokhoz. Köszi

2013. febr. 10. 10:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Azért, hogy sokan megvegyék. Pénz, pénz. pénz...
2013. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Bella111 válasza:
72%
Szerintem ez eléggé valóságos köny hiszen a tinik akik olvassák belepillanthatnak a gimnáziumok életébe. Mint minden iskolában itt is megtalálhatók a menők, a jó tanulók, a henyélősebbek, szerelem..... Ráadásul 21. századi formába van beleöntve ami miatt bárki szívesen veszi a kezébe.( szerintem nem sok tizenéves veszi le a polcról önszántából pl a Tanár úr kéremet) Szóval szerintem egy nagyon szuper könyv.. :)
2013. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

#2 Nem értetted meg a kérdést?

Kit érdekel most, hogy szuper-e...

És nem, tényleg nem a valóságról szól. A mi giminkben semmi ilyen baromság nem volt. Ez a legnépszerűbb diák, meg félnek egy másodikostól, attól mer' 'ő-kinga'. A szívatásokról semmit nem ír, ami megint hozzátartozik. Nincs a program, amiért elengednének minket óráról, ha élőlánc, ha gyűjtés. Ofőn ilyen baromságokat nem játszunk. Szóval ez tényleg minden, csak valóság nem.

2013. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
45%

Hát a mi iskolákban mi is csináltunk ilyeneket, és igenis valóságos, a mai tinik nyelvén íródott ,hogy miket csinálnak, stb a zenéről is szól, akkor a stílusokról, hogy az emberek hogy lesznek barátok és hogy egy tininek mennyi mindenen őrlődnie kell a szerelemmel kapcsolatban, mert akárhogy is majdnem minden tini így viselkedik mint Reni mikor szerelmes. meg a szülők feladata,hogy mellettünk állnak, még ha néha meg is büntetnek, szóval nagyjából minden olyanról amit egy tinédzser lány megél a kamaszkorában.. meg nagyon is jó példa ez a könyv a magukat kereső tiniknek.. engem legalábbis megfogott a humorosságával és könnyedségével :) ÉS bárki bármit mond, igenis a legjobb könyvek közé tartozik, mert sok tini aki a könyvek felé sem nézett, Leiner Laura sorozata által megszerette az olvasást , és sokaknak jó példaképet állított fel Reni tanulása , Kinga határozottsága meg Virág aki mindig önmagát adta és mégis sokan kedvelték, én ennyit mondok :)

17/L

2013. febr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Most az tökmindegy, hogy humoros, meg megszeretette a gyerekekkel az olvasást, tetszik-e vagy nem, NEM EZ A KÉRDÉS! Az a kérdés, hogy valóságos-e?
2013. febr. 10. 13:17
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem valóságos...

Nézzük a szereplőket:


Reni - Nem bírom elhinni, hogy valaki ilyen jó zenéket hallgat, és ilyen jó könyveket olvas (na jó, én nem ismerem azokat a könyveket, és nem szeretek olvasni, de tény, hogy nem egy Reni féle lánynak valóak). Közben meg egy nagyon buta csaj. Végtelenül unalmas, jellemtelen és naiv lány.

Zsolti, Gábor, Dave, stb... - Na jó, ők még hihetőek, ismerek pár ilyen embert.

Cortez, Ricsi - Mondja már meg nekem valaki, hogy hol vannak Magyarországon deszkások? Ráadásul nincs olyan srác a suliban, akit mindenki szeretne. Cortez. Menő. Oké, vannak ilyen divatos lazasrácok, de nem olyan népszerűek. ;) Egy körben azok, de sokan nem kedvelik őket. Meg amúgy is, ha valóságos lenne ez az egész, akkor a srác minden héten mással kavarna.

Virág - Ennyire hülye szerintem senki nem lehet. Én komolyan gondolom, hogy valami fogyatékosság van nála.

Arnold - Első kötet után már vertem a fejem az asztalba. Mutatna nekem valaki ilyen 14 éves srácot? Túlontúl értelmes ebbe a könyvbe. Meg amúgy is. Ilyen nincs.


Stb... Szóval a szereplők nem valóságosak.

Nézzük a sulit:

Hát, én már voltam magániskolába, de azért közel sem ilyen. A nagy suliújság, meg mindenféle klub hatalmas túlzás. De azért nem annyira vészes, ha nagyon erőlködök, ilyet még el tudok képzelni. De ez a szuper osztályközösség, ahol mindenki jófej. Lol.


Szerintem a legnagyobb hazugság az a szereplők körül van. Meg persze ez a tökéletes élet, amiben csak a szerelem meg a barátság a probléma... Na jó, szinte minden ilyen stílusú könyv ilyen. De akkor ne reklámozzák úgy, hogy "valóságos". Bár lehet, hogy ezek ilyen nagyon gazdag gyerekek, valami nagyon gazdag környezetben, ahol nincsenek rossz emberek. Nem tudom.

2013. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én magániskolába járok, csupa tehetős gyerek közé, az én szüleim is azok -ezt most nem dicsekvésképpen mondom - és muszáj megállapítanom, hogy L.L. még nem volt magániskolában... 5-ös válaszolóval egyetértek. Ha C. meg R. tényleg olyan menők lennének, akkor valóban bombalányokkal kavarnának, innának, cigiznének, legalábbis a "mai menők" ezt csinálják. Nem mondom, hogy ez jó, de sajnos ez a valóság. De még van egy csomó minden, ami nem egyezik a valósággal. Ez ok, de akkor ne hirdessék valóságosnak.
2013. febr. 10. 16:12
 8/23 Kata 2000 ***** válasza:
57%

Valóság alapja: - 21. századi

- gimis

- nincsenek benne emberfeletti erők

- igazi helyen játszódik

Ami nem annyira valós: - nem valószínű, hogy a való életben egy "strébert" megszeressen egy "nagy menő", forditva még szép, hogy igaz.

- mi az órákon nem ilyen lazásan viselkedünk, jó persze, mi is csinálunk olyanokat mint a könyvben, de lógni még nem lógott senki.

- minek annyi bál/buli?! nálunk van, de nem ennyi (!)

2013. febr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
61%

Szerintem van benne ez is,az is(valóság és nem valóság) de azért nem igaz minben benne,hogy a tiniknek jobban tetszen...mondjuk az is furi,hogy C. Pont 1 évvel idősebb Rnél....

Am én egy átlagos lány vagyok,semmi kül. És migis egy elég menő totál helyes fiú imád(ott) engem,aki mellesleg nagyon jófej,izmos stb....nem tartott sokáig,nem lett heppiend az életünk,2 hónapig tartott. De még mindig ő a legjobb fiúbarátom...:)

2013. febr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%
Jó, nyilván nem teljesen mutatja a mai helyzetet ez a könyv, de el kell ismerni, hogy simán elmhetne valóságnak. Jó, nyilván az olyan részek, hogy a menő fiú és a stráber lány összejönnek, és aztán heppiend az egész, abban azért talán van valami furcsa, de miért ne fordulhatna elő ilyen? A szereplők karakteréről annyit, hogy mindegyikükben vannak jó, és rossz dolgok, talán pont ez teszi a történetet hihetővé. Lehet vannak benne olyan motívumok, amik nem feltétlenül egy átlagos magyar tinire jellemzőek, de ettől függetlenül szerintem hihető a történet, és a könyv is nagyon jó.
2013. febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!