Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szoktatok regényt írni?...

Szoktatok regényt írni? Milyen témában?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok

sokat próbálkozom regényírással, de valahogy sosem jutok a végére

tanácsok?

írhattok privátba is

benne vagyok közös regényírásban is


2013. febr. 11. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nos befejezni elég nehéz. Nos szerintem fogadd meg, hogy befejezed. És állíts fel napirendet!! Az az: Add meg, hogy napi minimum mennyit kell írnod. Sokat segíthet ha van egy kis jegyzetfüzeted és ha bármi megtetszik vagy bármi dolog van ami meg ihlet írd fel!! A közös írás jó. mivel biztatjátok egymást.
2013. febr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Betty-Detty ***** válasza:
Van egy barátom aki szokott írni,15 éves,és nagyon tehetséges.Ő leginkább krimiket ír,jómagam pedig verseket :p.Ő a szereplőknek olyan neveket ad ahogy egy közeli barátját hívják,és a regényeibe bele illeszt olyan történéseket(ezek általában viccesek)amik vele is megtörténtek,és amiket a barátaival együtt élt meg.Ha egyszer ki adják a könyveit,garantáltan bekerülnek a kedvenceid közé :D Remélem sikerült valamilyen ihletet nyerni ebből.
2013. febr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Írj vázlatot, az segít átgondolni a teljes történetet és így nem veszhetsz el benne annyira, hogy végül inkább feladd.
2013. febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első számú szabály: soha ne hagyd abba.

második számú szabály: mindig kérd ki valakinek a véleményét (mindegy, hogy kitől)

és ha nem megy valami, egy kicsit pihenj meg, hogy újult erővel vághass neki az írásnak. Sok "írópalánta" akkor vérzik el, mikor nem haladnak valamivel, miközben csak az van, hogy elfáradtak. Szóval: ha nem megy, akkor olvass, leginkább olyan íróktól, akik a múltszázadban éltek, mivel ezek a mai regények nem mutatnak semmit az embereknek. (bocs az Off-ért)

2013. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam ez ösztönös, mármint, hogy miről akarok írni. Kezdetben határidőkre volt szükségem, hogy biztos tartsam, és láss csodát, már az első művemet be tudtam fejezni. (abból töltögetek fel ide: [link] - NEM REKLÁM!). Néha elég hozzá egy film, vagy egy tehetséges színész, egy jó helynév, amitől elkalandozik a fantáziám. Soha nem írtam meg napi 20 oldalnál többet, és az első tíz megírt fejezet után tértem vissza az elsőhöz. Már majdnem feladtam, amíg azt a tízet korriztam, annyi hibát láttam, de aztán nem, és amikor befejeztem, életem egyik legnagyobb sikerélménye volt. Utána megfogadtam, hogy megírok három fejezetet, és utána visszaolvasom azt a hármat. Szval nem erőltettem azonnal a visszaolvasást, mert úgy sem szúrtam volna ki hibákat. Lassan, de a végére értem. :-)
2013. febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

legyen meg az alaptörténet, aztán írj vázlatot.


én személy szerint alapsztori- majd részletes vázlatot csinálok. pl úgy mint egy sorozatban. leírom nagyjából mi történik majd 1-1 részben. aztán dolgozom ki.


én többféle témát kipróbáltam novellák írásával,nekem leginkább a boszorkányos, szerelmes,erotikus, démonos vonal vált be igazán. ez áll hozzám a legközelebb.


1 kisregényem már kész az említett elemekkel, a jelenlegin dolgozom ami Vámpíros-démonos szerelmes, , és tervben van még 2 kisregény, az egyik szintén horror, a másik inkább drámai vonalú lesz.


igazából az én sztorijaim olyanok mint a szappanoperák, csak természetfelettivel van fűszerezve:)


ja és amint már írták, valakivel olvastasd el! kérj véleményt. ha van barátod akkor vele, ha nem mással. a lényeg hogy lássa valaki.


az enyémeket a férjem szokta elolvasni. nekem a csata/harcjelenetekkel van problémám az írásnál. plusz néha nem tetszenek neki a nevek amiket kitalálok:)



26/N

2013. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!