Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről?

Gerzsenye kérdése:

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Kiléptem a suli ajtaján.

Hazaindultam. Nem akartam mást, mint otthon lenni, megenni az ebédet, és pihenni egyet.

Közel laktam az iskolához, egy rövid séta után már láttam is a házunk világosbarna kerítését.

Mikor odaértem, láttam anyukám kék Opeljét, tehát Itthon volt. Elindultam a bejárati ajtó felé.

Ahogy odaértem, észrevettem, hogy az ajtó nyitva van. De nem kulccsal nyitották ki. Betörték.

Beljebb mentem. Az előszobában dulakodás nyomai látszódtak. A cipősszekrény felborult, a kabátok

a fogasról leestek a földre, és a kép anyuról és rólam törötten hevert a padlón. Megijedtem. Éreztem,

hogy itt valami szörnyű dolog történt, nem is olyan régen.Beljebb mentem. Amint a nappaliba értem,

megdermedtem. Egy élettelen test hevert a padlón, háttal fölfelé. A szőnyeg a test körül véres volt.

Megismertem a testet. Édesanyámé volt. Hirtelen hangot hallottam a konyhából, olyat, mint

amikor két fémtárgyat összeütnek. Lassan, halk léptekkel elindultam. A konyha nem volt messze a

nappalitól, az ajtaja ugyanabba az irányba nyílt, amerre a nappalié, köztük helyezketdett el a mosdó.

Mikor a mosdóhoz értem, újabb hangot hallottam, ezúttal megnyitották a csapot. Már csak hárm

lépésnyire voltam a konyhától. Végül ott álltam az ajtófélfa mellett, a falhoz simulva. Lassan

kidugtam a fejem, de csak annyira, hogy kicsit belássak.A csapnál, háttal nekem, egy fekete

bőrdzsekis alak állt. Valamit éppenlemosott.Elzárta a csapot, és megfordult. A kezében egy hatalmas

kést tartott, és azt nézegette. Nem vett észre. Visszahúzódtam, és lassan hátrálni kezdtem.

Hallottam, hogy ő is elindul. Megijedtem. Gyorsan beugrottam a mosdóba, de

a táskámmal levertem a fogkeféket, a poharakkal együtt. Tudtam, hogy elkövettem a végzetes hibát.

Kirontottam a mosdóból, és rohantam az utca felé. Csak ott volt esélyem. Ahogy kiértem, magam is

meglepődtem milyen gyorsan, rohanni kezdtem az iskolával ellentétes irányba. Magam mögött

hallottam a lépteket. Egy pillanatra hátranéztem, és láttam, ahogy a kés megcsillan a napfényben. Az

üldözőm nem volt sokkal mögöttem, de a távolság így is egyre csak csökkent. A házunk a város

szélén volt, közel az erdőhöz. Az erdő szélén ledobtam a táskám, hogy gyorsabban tudjak futni. Csak

tíz másodperccel később jutott eszembe, hogy benne volt a mobilom. Így már segítséget se tudtam

hívni. Megbotlottam egy fa gyökerében. Elestem. Tudtam, hogy itt a vég.

A hátamra fordultam. Üldözőm ott állt előttem. Az arcára néztem. Apám volt az, aki évek óta halott.

Feje fölé emelte a kést, és döfött. Mikor elérte a mellkasom, meghallottam az ébresztőórám hangját.

Reggel 6 : 30 volt. Anyukám hangját hallottam.

- Ideje felkelni, elkésel a suliból!


2013. febr. 23. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehetek őszinte??

Nem tetszett. Túl sok a felesleges szöveg benne..

Tudod ez olyan mint amikor valakitől megkérdezed, honnan ismeri Tóth Pistit. Ahelyett hogy pár mondatban elmondaná hogy az anyukám barátnőjének a fia, inkább elkezdni hogy

"emlékszel a tölgyfára a Bartók utcában? Na ott lakott Marika akinek volt egy kutyája Bob. Bob kutyát a debreceni nagy erdő mellett találta Karcsika aki oda adta Éva néniéknek. Éva néni anyukám barátnője, és Tóth Pistike az ő fia..

Na szóval ilyen a te történeted is. Sok téma van ami nem lényeges..

2013. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most, hogy még egyszer elolvastam, igazad van. megkérhetném, hogy írd át a te elképzeléseid alapján, hogy összehasonlíthassam? Előre is köszönöm :)
2013. febr. 23. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:

A legbrutálisabb hiba, hogy teljesen érzelem és gondolatmentes, ettől pedig hiteltelen. Meglátod, hogy betörtek hozzátok és nem érzel félelmet, nem gondolsz arra, hogy segítséget hívsz (rendőrök, szomszédok)? Megpillantod az édesanyád holttestét és zéró reakció?


Gondold át, talán E/1-ből átválthatnál E/3-ba, külső szemlélő elbeszélőbe.

2013. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valószínűleg átírom.
2013. febr. 23. 17:32
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából ez egy álom, de szerintem észrevettétek. Ezért próbáltam kicsit elszakadni a valóságtól.
2013. febr. 23. 17:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Amit elmondtak, az igaz, én csak egyetlen dolgot tennék hozzá: Egyetlen összetett mondatod sincs, mindegyik tőmondat, amitől vontatottá, unalmassá, olvashatatlanná válik az egész. Amikor átírod, próbáld majd meg ezeket is kijavítani :)

2013. febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg a tőmondat, ettől akadozik a szöveg. A szókincs nagyon gyér, a leírások nem szemléletesek. Az egész olyan nyögvenyelős.
2013. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!