Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a kis...

Mit gondoltok erről a kis részletről?

Figyelt kérdés

A lány hangtalanul suhant át az éjszakában, fekete ruhája és sötét haja elrejtette őt a kíváncsi tekintetek elől. Már ha akadt volna egy is a késő őszi estén. Az utcák kihaltak voltak, a házak ablakai sötéten pislogtak az kihalt útra.

Az apró alak kivált a park fáinak árnyai közül, és megiramodott az út túloldalán álló, komor irodaházak felé. A graffitival tarkított falakhoz érve a földhöz lapult, karcsú teste szinte beleolvadt a lehullott levelek kupacába. Amint a lány hasa a földhöz ért, minden olyan volt, mint egy perccel előtte. Néma csend, sehol egy pisszenés.

A lány várt. Nem nyugtalankodott, tekintete sem kutatott veszély után. Csöndes várakozása már-már természetellenes volt. Végül – órákkal később – az irodaházban lekapcsolódott az utolsó villany is. Az avarban kuporgó alak csak erre várt. Egy perccel később az üvegajtó kinyílt, és kilépett rajta egy magas, jóvágású fiatalember. A következő pillanatban hatalmasat ugrott, mikor a lány macskaszerű alakja közvetlenül mellette emelkedett ki a levelek közül.

- A fenébe is, a frászt hozod rám! – hangzott fel a következő pillanatban egy ingerült sóhaj, majd a férfi visszadugta övébe a hirtelen előrántott kést. A lány bólintott.

- Igenis – hangja nem árulkodott érzelmekről, szavai jégként hasították a hűvös levegőt. Társa nem mondott semmit, mire a lány pár pillanat múlva megkérdezte: - Minden rendben ment?

- Tudod a választ. Nem szoktam hibázni. Nem engedhetem meg magamnak az én pozíciómban. Senki nem fogja tudni, hogy mi voltunk.

Sietős léptekkel haladtak a kivilágított úton, míg végül megálltak egy, az út szélén parkoló, olcsó, fehérre mázolt kocsinál. A lány az anyósülésre pillantott, majd alig észrevehetően megrázta a fejét. A férfi idegesen körülnézett.

- Ne csináld. Jönnöd kell! – szólt rá a tétovázó lányra, akin látszott, hogy valamilyen oknál fogva ellenvetései vannak az autó ellen. De a férfi hangja megzabolázta: bemászott a tökéletesen tiszta ülésre, kezeit ökölbe szorította, látszott rajta, hogy parancsot teljesít.

A kocsi motorja hangosan felbőgött, majd pár pillanat múlva kinézetét meghazudtoló sebességgel kilőtt.

Végigszáguldottak a városon, nem törődve a lámpákkal és a forgalommal. Egy régi bekötőút felé hajtottak, út közben egyikőjük sem szólalt meg. Mikor a földút végén megálltak, és a kocsi lámpájának fényei kialudtak, magába fogadta őket a sötétség.

- Már itt kellene lennie – hallatszott pár perccel később a férfi hangja. Egy pillanattal később, parancsoló hangon hozzátette: - Keresd meg. Nincs vesznivaló időnk.

A lány szó nélkül eltűnt mellőle, léptei szinte nem is hallatszottak a harmatos füvön. Kereken két perccel később ért vissza. Nem zihált, légzése ugyanolyan nyugodt volt, mint mikor elment.

- Nos? – kérdezte idegesen társa.

- Meghalt.

Halk káromkodás. – Hozd a hullát a sírkertbe. Megérdemli, hogy eltemessük. A gyilkos?

- Követtem a szagát, de a folyónál csónak várta. Elmenekült.

A férfi döbbenten beszívta a levegőt. Sosem tudta megemészteni a lány emberfeletti gyorsaságát. A folyó négy kilométerrel arrébb volt, az első gázló még annál is messzebb. Gyorsan bólintott, mielőtt végiggondolhatta volna ezt az abszurd helyzetet. Tudta, hogy a lány mindent lát, a sötétben talán még jobban is, mint napfénynél. Éppen ezért ügyelt arra, hogy ne remegjen, kezeit ökölbe szorítva próbálta palástolni a hirtelen rátörő félelmet.

- Indulj – adta ki az utasítást a lánynak, mire az apró alak azonnal eltűnt mellőle. Ekkor megfordult, és visszarohant a kocsihoz. Neki volt félnivalója. Ő csak egy ember: könnyű legyőzni, bármilyen erős is. Ellentétben a lánnyal, ő okkal retteghetett a sötétben megbúvó alakoktól. Csikorgó kerekekkel indult el arra, amerről érkeztek.



Uhh.. Lehet, hogy hosszabb lett, mint terveztem:/

Ő.. A történet.. hát, akit érdekel, annak szívesen leírom privátban, elég hosszadalmas, de ez a könyv legelső oldala.:)

Őszinte véleményt, cenzúrázatlan kritikát, legyetek szívesek! :)



2013. febr. 6. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem rossz, bár személy szerint én marhára unom a fantasykat, de ez a sztori ezzel együtt is érdekesnek tűnik. Mondjuk nekem kicsit fura, hogy a férfi fél, hiszen ember, míg a lány nem az, ennek ellenére mégis parancsolgat csajnak, ez kis logikai bukfencnek tűnik. Tetszik, ahogyan írsz, a hangulatfestő és hangutánzó szavak jól megteremtik a hangulatot. Itt-ott vannak hibáid, de nem vészes. Engem érdekel, hogy mit szeretnél kihozni belőle, elküldhetnéd privátban. :)
2013. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kameko-san ***** válasza:
Érdekesnek tűnik, nekem küldheted a tartalmát privátba. Amúgy a részlet jó, csak az legelején volt egy kis szóismétlés, de én érzékeny vagyok az ilyenekre.
2013. febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 rajcziz ***** válasza:

Nem olvasnám tovább. Mégpedig azért, mert nem tudunk meg semmit. Próbálsz rejtélyt rakni bele, csak épp egyáltalán nem érdekel, hogy mi történik velük.

Vannak szóismétlések, elsősorban: lány, alak, férfi. A második bekezdésben nem egyértelmű, hogy még mindig a lányról beszélsz.

"lekapcsolódott az utolsó villany is" -> lekapcsolták az utolsó lámpát is.

A karakterek nem élnek. Mondanak valamit, de azok a te szavaid, nem pedig az övék. A leírások viszont még a te szavaid sem. Próbálsz irodalmian fogalmazni, ettől az egész erőltetett lesz. Nyugodtan fogalmazhatsz így is, de előbb meg kell tanulnod használni ezeket a szavakat, mert gyakoriak a nyelvtani hibák is.

2013. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nagyon jól írsz :) tényleg :) könnyed, laza


az eleje még be is jött, de ahogy egyre inkább...

hát, szerintem a történettel, illetve annak kezdetével, vagyis inkább kezdetének a kezdetével van gondom :)

2013. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Stilisztika, stilisztika, stilisztika !!!


"A lány hangtalanul suhant át az éjszakában,"


Helyesen:


A lány hangtalanul suhant az éjszakában vagy hangtalanul suhant át az éjszakán.


"házak ablakai sötéten pislogtak"


Sötéten nem pislognak. Sötéten néznek vagy bámulnak.


"Az utcák kihaltak voltak, a házak ablakai sötéten pislogtak az kihalt útra."


Szóismétlés!


Az utcák üresek voltak, a házak ablakai sötéten pislogtak az kihalt útra.


"az út túloldalán álló, komor irodaházak felé"

nem kell vessző!


"A graffitival tarkított falakhoz érve"

graffitivel


"Amint a lány hasa a földhöz ért, minden olyan volt, mint egy perccel előtte."

"Egy perccel később az üvegajtó kinyílt"


"Egy perccel" szóismétlés. Helyettesítsd valamelyiket egy más kifejezéssel (pl. rövid idő múlva, hamarosan)


"A fenébe is, a frászt hozod rám! – hangzott fel a következő pillanatban egy ingerült sóhaj"


Az "ingerült sóhaj" nem helyénvaló. Ingerülten nem szoktak sóhajtani. Jobb ha azt írod, hogy "mondta ingerülten a férfi" vagy "sattant fel ingerülten a férfi"


"-A fenébe is, a frászt hozod rám! – hangzott fel a következő pillanatban egy ingerült sóhaj, majd a férfi visszadugta övébe a hirtelen előrántott kést. A lány bólintott.

- Igenis"


Mire mondja a lány, hogy igenis? Nem hangzott el a férfi részéről egyetlen felszólítás vagy parancs sem. A lány legfeljebb ilyenkor bocsánatot kérhet, ha az alárendelt szerepét szeretnéd hangsúlyozni.


"ellenvetései vannak az autó ellen."


Nagyon csúnya!

Ellenvetése van az autóval kapcsolatban vagy ellenérzése van.


"hallatszott pár perccel később a férfi hangja. Egy pillanattal később,"

"Kereken két perccel később"


Szóismétlés! Helyettesítsd mással a "később"-et


"Nincs vesznivaló időnk."


ilyen kifejezés nincs. Helyesen:


vesztegetni való időnk


Ezek apróságoknak tűnnek, de az ilyen hibáktól nagyon amatőrnek, butuskának és döcögősnek érzi az ember az írásodat.

2013. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*csattant fel ingerülten a férfi
2013. febr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz!

Persze, fantasy. Aki ebben akar bármit is alkotni, az inkább tűnjön el. Mégis, engem ez köt le. Nincsenek benne vámpírok, nincsenek benne vérfarkasok, semmi ilyesmi, semmi csöpögős, romantikus butaság. Nekem ez a fantasy, és nem az, amire páran gondolnak.

77%-os válaszoló, ez nem erőltetett. Úgy értem, lehet, hogy annak tűnik, de ettől ezek a mondatok nem úgy vannak kierőltetve magamból, ezek olyan mondatok, amik mindenféle erőltetettség nélkül születtek.

2013. febr. 7. 16:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy nagyon kicsivel komorabb hangvételűnek éreztem, mint az átlagos tini-fantasy-próbálkozásokat. Ez egyértelműen pozitívumnak szánom!

Próbálkozz :) Idővel talán kialakul valami érdemleges is.

2013. febr. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!