Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek élvezhető lenne...

Szerintetek élvezhető lenne számomra George R. R. Martintól a Tűz és jég dala című sorozat, ha (? )

Figyelt kérdés

Ha az eddigi fantasy élményeim nem voltak túl jók, gyakran untattak, nem érdekeltek ( pl: Az első törvény trilógia-Joe Abercrombie). A gyűrűk ura első könyvét szerettem, de annyira nem érdekelt, hogy tovább olvassam. Sokan ajánlották nekem a sorozatot, hogy biztosan nem fogom megbánni, olvassam csak, de nem tudom, hogy belekezdjek-e.

Ajánlanátok olyannak, aki nem szereti a középkorban , teljesen kitalált univerzumban játszódó történeteket ?


2013. márc. 3. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom...Lehet, hogy megszereted, lehet, hogy nem. Ez két esélyes, ha eddig nem csípted a fantasy-t...
2013. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Én szeretem a fantasy-t, de ennél unalmasabb könyveket még sosem olvastam. A sorozat ugyanez. Ha bejön az hogy 800 oldalon keresztül intrikálnak meg keverik a szart egy abszolút jellegtelen, tucat középkori világban, akkor hajrá, ellenkező esetben jobban jársz ha kihagyod.
2013. márc. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mirk ***** válasza:
100%

"Ajánlanátok olyannak, aki nem szereti a középkorban , teljesen kitalált univerzumban játszódó történeteket ?"

A középkor és a kitalált univerzum kapcsolata nem feltétlen.

A legtöbb fantasy a kitalált világban játszódik, annyi a középkori vonás benne, hogy a technikai fejlettség szintje arra a korra hajaz.

Martin sorozata a "legközépkoribb" fantasyk egyike, mégis vannak benne fantasy elemek is.


Az első törvény nem egy szokványos fantasy, nekem speciel nagyon tetszett.

Vannak nem középkori környezetben játszódó fantasyk is, talán ezekkel kéne foglalkoznod. Neil Gaiman könyveivel próbálkozz első körben, az Amerikai istenekkel kezdve.

2013. márc. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még csak nemrég kezdtem el olvasni az első könyvet, de nekem nagyon megtetszett (valahogy bejön az intrika egy történetben, no :D mondjuk tény, nem az akción van a hangsúly, inkább a szereplők és az egymáshoz való viszonyuk a mérvadó).

Az előző hozzászólóval egyetértek, sokféle fantasy létezik. Ajánlanék is egy nagyon jó urban (a jelenünkben) játszódó fantasy-t: Éjszakai Őrség. Érdekes cselekmény, jó karakterek, és eddig ezzel együtt 6 könyv jelent meg az Őrség-sorozatból. Párom ajánlotta anno nekem, aki szintén kevésbé kedveli a középkori fantasyt.

2013. márc. 7. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!