Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mely 10 könyv volt életed...

Mely 10 könyv volt életed legjobbika? + vélemény! És mit ajánlasz ami 18/L életéből kimaradhatatlan?!

Figyelt kérdés
2009. szept. 12. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Életem legjobb könyvei, hm sok van, nem is tudom összeszedni őket rangsor szerint.

Pl:

Cecelia Ahern: Ui.: Szeretlek, arról szól, hogy meghal a fiatal férj agydaganatban (tudta, hogy meg fog halni, ezért halála előtt leveleket írt feleségének), a felesége nem akar nélküle tovább élni, de a levelek segítségével újra megtanul élni és szeretni.


Dan Brown: Angyalok és démonok, A Da Vinci kód, ha szereted az összeesküvés elméleteket és szeretsz gondolkozni olvasás közben.


Karinthy Frigyes: Utazás a koponyám körül, az író leírja a saját agydaganatával kapcsolatos élményeit és azt, hogy mit élt át az agyműtéte közben.


Claire Kenneth: Szerelemről szó sem volt..., a világháború közben és után játszódik a történet. Arról szól, hogy talál egymásra a két fiatal menekült, majd kettéválik sorsuk és újra egybeforr, bár nem úgy, ahogyan ők szeretnék.


J.K. Rowling: Harry Potter 1-7, ha el tudsz vonatkoztatni a HP őrülettől s csak a történetre koncentrálsz.


Valentino Rossi: Mi lett volna, ha meg sem próbálom? Akkor ajánlom, ha szereted a motorok világát.


És amiket most tervezek: Szerelmünk lapjai, Vince & Joy, Forrest Gump, Cecelia Ahern többi könyve, Gaston Leroux: Az operaház fantomja

2009. szept. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ja kimaradtak a Cook könyvek, ha szereted az orvosi krimiket. Amúgy 18/L
2009. szept. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1-7. Harry Potter 1-7. Nem kell bemutatnom, végigkísérte az egész gyerekkoromat, megszerettette velem az olvasást


8. Darren Shan vámpírkönyvei: izgalmas, nagyon is!


9. Twist Olivér : megható és izgalmas


10. Tom Sawyer-Huckleberry Finn: azt hiszem nem kell magyaráznom

2009. szept. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Harry Potter 1-7: nekem sem kell magyarázni szerintem: harry története szerettette meg velem az olvasást.

Dan Brown, angyalok és démonok: legnagyobb döbbenet.-legalábbis számomra.

Twilight saga 1-4: megtanított rá, hogy nem kell különösebben érdekesnek, vagy gyönyörűnek lennem ahhoz, hogy valaki szeretni tudjon. És persze izgalmas is.

2009. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Ethel Voynich-A bögöly

Gerald Durrell-Családom és egyéb állatfajták/Madarak,vadak,rokonok

2009. szept. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha szereted a vámpírokat kihagyhatatlan a Fekete tőr testvériéség, A vámpír csókja, Vámpíréhség, Inni és élni hagyni.

Romantikus könyvek pl.: Vince & Joy -

nekem tetszettek és a kedvenceim !

2009. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én 15 éves vagyok, de azért gondololtam, leírhatom én is.:)

Első könyv, amit olvastam másodikban Eric Kästner: Pötyi és Anti volt, imádom, aranyos, jókedvű, de mégis elgonolkodtató

Lois Lowry: Emlékek őre nagyon elvont, elgondolkodtató és fantasztikus..:)

Szabó Magda Abigél klasszikus, nem is kell elmondanom , miért szeretem..

Maria Gripe: Agnes Cecilia nagyon jó köny, izgalmas sztori

Mary Hooper Édességek kicsiny boltja és Szirmok a hamuban: London XVI. szd. történelmi regény, szerintem ezeket érdemes lenne elolvasnod, nagyon jó, még akor is, ha nem csíped a törit.

Michael Ende : Végtelen történet szerintem minden korosztálynak kötelező

Azon kívül nagyon ajánlanám Lucy Maud Montgomery köteteit, nekem nagy kedvenceim és igazán letehetetlen könyvek.:)

2009. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvenceim nem sorrendben:

-Vuk( ezen röhögni szoktak, pedig nagyon komoly regény) és egyéb állatregények, mint a Bambi, és egyébként az összes Fekete István.

-Harry Potter 1-7

-Böszörményi Gyula Gergő könyvei

-Christopher Paoilini Örökség 1-3

-Warcraft könyvek

- Egri Csillagok

- Légy jó mindhalálig

-Alkonyat( egyetlen romantikus könyv, amit el tudtam olvasni:))

-Szász imre: Basa

- Svend Fleuron: A vörös banda

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de még rengeteg van:)

Bocsi az offért, de aki tud egy jó rókás könyvet az szóljon!

2009. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sir Arthur Conan Doyle - A sátán kutyája, Isaac Asimov - Alapítvány szextológia; Arthur C. Clarke - Űrodüsszeia trilógia...


Azt hiszem, megvan a 10. De írhatnék még sokkal többet, hiszen a 6tológia és a 3lógia is csupán 1-1 történetnek fogható fel. Vagyis folytatásoknak.

2009. szept. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
12%
Twilight, New Moon !!! :)
2009. szept. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!