Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Titeket érdekelne-e egy...

Kata 2000 kérdése:

Titeket érdekelne-e egy ilyesmi könyv? (krimi)

Figyelt kérdés

... Ami egy bentlakásos tánc iskoláról szólna, ahol az egyik reggel a mosdóban holtan találtak egy lányt, és biztos, hogy gyilkosság áldozata lett.

E/1-ben íródik, de nem napló formájában. És a lány nyomozza ki, hogy mi történt, mivel a merénylet utáni héten/napon abba a mosdóba kell mennie, mert a többi zárva volt, mivel éppen óráról kérezett ki, és csak abba bizonyos mosdóba mehet, és ott furcsa, észre nem vett dolgokra lett figyelmes.

Szóval,ti elolvasnátok egy ilyen könyvet?



2013. márc. 4. 19:57
 1/10 Mirk ***** válasza:
100%

Kedves Kata, nem attól függ, hogy elolvasnánk-e, hogy tánciskoláról, vagy táborról szól, hogy napló, vagy sima elbeszélés, hogy E/1 vagy E/3; hanem attól, hogy hogyan írod meg.

Amit leírtál megfelelő alapötlet egy kriminek, ami lehet bestseller és tűzrevaló is.

2013. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igazából ezt a történetet már leírtam, csak érdekelne, mert eddig senkinek nem mutattam meg, hogy ez így milyennek "hangzik" másoknak.

Most ezt a témát is kipróbáltam.

A táboros meg... hát lehet, hogy pár év múlva előveszem, és az egészet átírom, de előtte jót röhögök magamon.

2013. márc. 4. 20:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik az alapsztori, de csak tőled függ, milyen lesz. Ha jó a stílusod, elolvasnám.
2013. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 rajcziz ***** válasza:
100%
Jól van, már sokaknak leírtam, de megismétlem magam. Mégis mi vesz rá egy tinédzser lányt, hogy elkezdjen nyomozni? De komolyan! Ha észrevesz valamit, hát elmegy a rendőrségre és szól a dologról.
2013. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

egész jó ötlet, sok sikert kívánok hozzá :)

de tényleg csak az a fontos, hogy jól írd meg

2013. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján érdekes is lehet, de ami azt illeti nekem is szúrja a szemem, hogy a tanuló lány kezd magánnyomozásba. Nagyon klisés, hogy a főszereplő nyomoz, ami akkor rendben is van, ha az illető nyomozó, vagy kriminál szakember, még akkor is, ha újságíró, de egy tinédzsernél más a helyzet. Mondjuk, ha a halott lány közeli barátnője volt, vagy rokona, akkor érthetőbb, de akkor is túl szokványos. Az lehetne egy jó csavar, ha a végén nem ő leplezi le a gyilkost, mert mégis az a valószínűtlenebb. Egyébként, engem az alapsztori megfogott, ezzel együtt is.
2013. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ő egy 17 éves lány, és imádja a krimis történetket. Ezért amikor elmegy, hogy beszéljen az igazgatónővel, elküldik, hogy csak képzelődik, és ne olvasson annyi Rejtőt... stb. stb.

És majd rá lehet jöni, ha olvasod, hogy miért nyomoz

2013. márc. 4. 20:39
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a hlott csajért is teszi, mert az előtt megbántotta őt, ezért bűntudata van a főszereplőnek.
2013. márc. 4. 20:41
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Mivel szabadidőmben járok gyakorikérdésekre, számos olyan írást is elolvasok itt, amelyek nem jók, és nem is érdekelnek különösebben, de mivel van 5 szabad percem, amely kevés arra, hogy bármi komolyabba belekezdjek, mégis elolvasom. Szóval ha felteszel belőle egy részletet, elolvasom és írok véleményt is, de mivel már több írásodat is olvastam, azt előre megmondom, hogy dicshimnuszra ne számíts.

Ami az alapötletben sántít, az az, hogy gyilkosság esetén a rendőrség kezd nyomozni, nem egy diáklány. A rendőrség pedig lezárja a helyszínt, lefoglalja a bizonyítékokat, így erősen meg is nehezíti a nyomozást egy önjelölt magándetektív számára. A gyanúsítottakat, szemtanúkat persze ettől még kihallgathatja a lány.

Ha megírod, nagyon figyelj oda a részletekre, mert a krimik gyakran a legapróbb részleteken csúsznak el.

Summa summarum: nem érdekelne különösebben, de azért elolvasnám.

2013. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sziszi Anna ***** válasza:
Szívesen elolvasnám
2013. márc. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!