Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könnyen olvasható angol, ill....

Könnyen olvasható angol, ill. német nyelvű könyvek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Olyan angol vagy német nyelvű könyvek címére lennék kíváncsi, amelyek nyelvezete mai, könnyen érthető. Angolból kb közép szinten tudok, németből emelten. Témáját tekintve sok minden jöhet (sci-fi nem igazán). És nem az ún. könnyített olvasmányok érdekelnek, hanem a "hétköznapi", "normális" terjedelmű könyvek. Előre is köszönöm a segítséget!

2013. márc. 5. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy írtam, hogy scfi nem érdekel, de azért leírom. Én most a Twilight-ot kezdtem el angolul, pont azért mert nem túl bonyolult a nyelvezete, könnyen érthető, mindennapos kifejezéseket használ.

Amúgy engem is érdekelnének még ilyen könyvek.

2013. márc. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mirk ***** válasza:
100%
A Twilight nem sci-fi.
2013. márc. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hunbula ***** válasza:

Öhm... Nos, az első amit tudnék neked mondani az egy habkönnyed sci-fi-szerű ifjúsági sorozat, de nem kell hozzá rakétamérnöknek lenni, és nagyon is élvezhető. A címe Animorphs (Animorfok címen volt magyarul tán négy kötet), ötvenegy könyv van, tehát lehet olvasni egy darabig. Ha érdekel írj rám egy privit, és át tudom küldeni e-mailben.


A Twilight tényleg nem sci-fi, és tényleg egyszerű, bár én roppant unalmasnak találtam, de ízlések és pofonok. Vámpíros témában nekem tetszettek a Harris-könyvek ( [link] ), ez a könyvsorozat ami alapján a True Blood című sorozatot csinálták. Igazán könnyed, nem megerőltető olvasmány.


Én nagyon szeretem mondjuk Stephen Kinget is, bár ő helyenként nehezebb lehet középszinten.


Sajnos németül nem tudok segíteni.

2013. márc. 6. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A "hétköznapi" nyelvezet elég szegényes, sajnos sok a nyelvrontás, és a leegyszerűsödő szókincs, tehát az a középfoknak éppen megfelel. Ha valóban fejleszteni szeretnéd a szókincsed és a nyelvi árnyalatgazdagságod, akkor komolyabb dolgokat kellene olvasnod, pl. Szalay Krisztina: The Joy of Reading, vagy Maugham novellákat, Graham Green novellákat, aztán kisregényeket. Én tanítottam kéttannyelvű gimnáziumban, ahol a gyerkőcöknek őket érdeklő, a korosztályuknak megfelelő, lebilincselő erejű olvasmányokat adtunk fel, és olyanokat, amelyek valóban fejlesztik a nyelvet, szókincset. Romantikus költészet, Dr Jekyll and Mr Hyde, To Kill a Mockingbird, Hemingway eléggé limitált szókincsű, de lehet azt is olvasni, ha nem tartod unalmasnak (én igen).
2013. márc. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget. Twilightot már olvastam párszor magyarul és mostanra már "kinőttem". Harris-könyveket már olvastam (szintén magyarul), de lehet, hogy megpróbálkozom vele. Hemingwayt nem igazán szeretek olvasni. A többieknek még utána kell néznem, mert kevésbé ismerősek...
2013. márc. 6. 21:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Tamora Pierce : The Song of the Lioness sorozat, összesen 4 részes fantasy. MAgyarul A nőstényoroszlán éneke címen lett kiadva. Egyszerű a nyelvezete, és vicces, mert pár szereplő "tájszólással" beszél (értem azt, hogy you helyett ye, your helyett yer van írva) maga a történet nagyon jó, izgalmas, és én nagyon szeretem, csak ajánlani tudom, akár angolul, akár magyarul
2013. márc. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
John Flanagan: a vadonjáró tanítványa, 10 kötetes asszem, én imádom (magyarul) mivel még csak 2 jött ki magyarul szerintem megpróbálkozom az angol változattal. fantasy középkor, minden van benne, ami kell: izgalom, cselekmény, kevés szerelem/ ;)
2013. márc. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]

válogass :)

2013. márc. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!