Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok?

Milyen könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 15 éves, és szeretnék olvasni, de nagyon ritkán olvasok, kb magamtól 3 könyvet olvastam el + a kötelezőkből is csak a Légy jó mindhalálig és a Pál utcai fiúkat olvastam.

Novemberben 2 hét alatt elolvastam a Tövisek hercege c. könyvet és az nagyon tetszett (ráadásul elég sok ez a 2 hét nekem). Most várom, hogy megjöjjön a kötet, kb 2 hét múlva, és keresek valamit, mert olvashatnékom van és nem akarom, ezt az alkalmat otthagyni :D

Nem tudom milyen könyvek érdekelnek igazán, de a romantikusakat inkább hagyom, a híres SzJG-t is ajánlották, de az ilyen "slice of life" történetek nem igazán érdekelnek.

-valami jelen korban játszódó, esetleg poszt-apokaliptikus

-érdekes az én esetemben (a fentiek)

-kevés, vagy romantika mentes

-ne sci-fi

-durvább, trágár kifejezéseket nem bánom

-ne legyen nagyon hosszú, max 400 oldal, de ha tényleg jó és több oldal, akkor azt jelezd :)

-ha lehet, akkor ne olyan, amiből van film változat is

-fantasztikus, fantasy stílus jobban érdekel, DE a többi is jöhet(még nem olvastam más stílusút nagyon)

- ne legyen túl régi

-a nyelvezete legyen könnyen érthető, nem szeretem, ha sok az idegen szó benne


Nem muszáj pont ezekben a körökben mindenben egyeznie, de jó lenne, ha azért minél többen egyezik. Ha tudtok küldeni róla linket akkor légyszi :)

Sokszor a borító/cím alapján ítélkezem, szóval ajánljatok sokat! :))

A válaszokat előre is köszönöm :)



2013. márc. 6. 17:56
 1/6 loupsolitaire ***** válasza:

Dimitrij Gluhovszkij - Metro 2033 (esetleg a folytatása, Metro 2034)

Poszt-apokaliptikus, "olvastatja" magát. Viszont, mivel Moszkvában játszódik, elég sok orosz állomásnév szerepel benne. Azért hozzá lehet szokni. :) Játék van, film nincs belőle.

[link]


Cormac Mccarthy - Az út

Poszt-apokaliptikus. Ugyan van filmváltozat, de szerintem ez esetben ettől el lehet tekinteni.

[link]


Ha eszembe jut még valami, írok.

2013. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom tetszene-e de nekem Christopher Moore könyvei bejönnek. Szórakoztató, vicces és izgalmas kis történetek.


Van egy vámpír trilógiája, nem olyan mint az Alkonyat! nincs benne romantika meg csillogó vámpírok :D Vérszívó démonok-Totál szívás-Csak egy harapás


Az én kedvencem a Mocskos meló, ebben a főszereplőnek át kell vennie a Halál "munkáját".


Biff evangéliuma, ez Jézusról és a gyerekkori barátjáról Biffről szól, de ez eléggé hosszú.


A leghülyébb angyal-ban Raziel angyal karácsonyi csodát akar csinálni az embereknek de egy kisebb zombi apokalipszis lesz belőle :D


Prérifarkas blues pedig egy bujkáló indián ingatlanügynökről és a Prérifarkas nevű indián istenségről szól... :D

2013. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

John Ajvide Lindqvist: Hívj be!


Plusz ha fantasy érdekel, akkor nézz körül a Forgotten Realms-ben játszódó fantasy-k között, elég sok van. Én ezeket tudom eddigi olvasmányaim alapján ajánlani: Pókkirálynő háborúja sorozat, Vezeklő Papnő trilógia, Drizzt Legendája.

2013. márc. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hamarosan mindegyiket fel fogom keresni :)
2013. márc. 6. 21:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Fantasyból én is ajánlom a Forgotten Realms sorozatot, és a Dragonlance-t is (én ezt olvasom régebb óta, úgy 20-30 könyv már biztos megvolt belőle :D). Mondjuk ezek hagyományosabb fantasyk, amik nem mindenkinek tetszenek, de lehet velük tenni egy próbát.

Eragon is szerintem egy egész jó könyv volt, valamint Az árny fia c. könyvet is ajánlanám, mondjuk az is egy sorozat még csak nemrég megjelent első kötete.

Valamint az Éjszakai Őrség, ami urban fantasy, szóval a jelenkori Moszkvában játszódik, Másfélékkel, mondhatni jelenkori mágusokkal :) Érdekes a cselekménye, és több Őrség-kötet is van, ezzel együtt 6.

2013. márc. 7. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) bár nem írta egyikőtök sem, de most a Menedéket olvasom Ann Aguirre-től, és nagyon tetszik :) ezt 3 nap alatt olvastam el XD de nem felejtem el azokat sem, amiket ti írtatok :)
2013. márc. 9. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!