Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » (HP) Ki volt a kedvenc párosot...

(HP) Ki volt a kedvenc párosotok a Harry Potterből? Kinek a halála rázott meg titeket a legjobban? Melyik szereplőt utáltátok a legjobban, és melyiket szeretéttek a legjobban? Kiről/Miről/Kikről olvastattok volna még? Miért?

Figyelt kérdés

Nem muszáj olyan párost választanotok, akik a könyvekben összejöttek. Az utolsó két kérdés pedig, pl. siriusékról, azért mert...

Előre is köszi, ha válaszolsz.



2013. márc. 8. 19:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Lupin és Tonks a kedvenc párosom, külön is nagyon bírtam őket, együtt meg nagyon édesek voltak. Szóval talán az ő haláluk fájt a legjobban.
2013. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Mármint szerelmespár ? Akkor egyértelműen Molly és Arthur. Szereteben, boldogsában, évek óta. Kell ennél több ?


2. Az írónő az összes kedvencemet kinyírta. Így inkább az a kérdés, hogy kié nem ? Talán Sirius és Lupin halála ütött legjobban szíven. Sirius Harry szempontjából, Lupin életében pedig minden most kezdett helyre jönni.


3. Legjobban Ubridge-et utáltam, legszívesebben megkínoztam volna párszor Crucióval :) A vége felé Dumbledore is átkerült a pozitív szereplők listájáról a rissz fiúk közé. Ahogy az ősz, igazságos, öreg varázslóból egy hataloméhes, esendő ember lett, aki hajlandó lett volna Harry-t úgy a halálba küldeni, hogy semmit nem mondott neki. Na ne...


Legjobban talán Pitont és az ikreket szerettem. Utóbbiak humorától képes voltam percekig nevetni. Piton Dumbledore-hoz hasonlóan hatalmas változáson ment át, csak ő pont fordítva, mint az igazgató. Na jó, a történethez az is hozzá tartozik, hogy nem a megjelenése idejében olvastam, hanem most télen, tehát tudtam 1-2 dolgot a szereplőkről ( szerencsére a filmekből nem sok maradt meg). Éreztem már az elején, hogy Pitonnall lesz valami csavar, valamit nagyon rejteget, és amikor kiderült mi az, tátott szájjal ültem. Megértem a fájdalmát és a keserűségét, a hűségét és a szeretetét.


4. Lupinról és Pitonról. Sajnálom, valahogy vonzódom azokhoz a szereplőkhoz, amelyek valamilyen sötét titkot takargatnak ;)


Így gondoltad ?

2013. márc. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc szereplőm: Lupin. Emberi, tökéletlen, és ezen tulajdonságai miatt életszerű.


Kedvenc páros: nincs. Voltaképpen a szerelmi szálak szerintem elég erősen lehúzzák az egész történet színvonalát, én el tudnám nélkülözni őket.


Kinek a halála rázott meg a legjobban: Siriusé. Bár a megrázni nem a legjobb kifejezés, inkább csak megdöbbentett. Nem számítottam rá, hogy egy ilyen fontos szereplőt, ilyen hamar, ilyen értelmetlen módon intéz el Rowling.


Kit utáltam a legjobban: Maradjunk annál, hogy ki volt a legellenszenvesebb. A visítva viháncoló vagy zokogva nyafogó vagy csöpögősen ömlengő lányszereplők, nevekre már nem nagyon emlékszem, akiket azért kellett beleírni, hogy a tini lány olvasók is magukénak érezhessék a sztorit. Cho, meg ezek.


Kiről, miről olvasnék még: Alapvetően nem szeretem, ha egy befejezett és jól lezárt történetet folytatnak, mert az ilyennek ritkán lesz jó vége. Ha megjelennének további kötetek Lupinról, Siriusról, vagy más felnőtt szereplőkről, az érdekelne, elolvasnám.

2013. márc. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
2es pont így gondoltam :) mindenkinek ment a zöld pacsi. jöhetnek még a válaszok.
2013. márc. 8. 20:37
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

A kedvenc párosom Ron és Hermione:) Már az elején egyértelmű volt nekem, hogy ők ketten összetartoznak, nem is értettem azokat, akik azon spekuláltak, hogy Hermione és Harry lesz az, aki egymásba szeret.

Igazából mivel a legtöbb szereplőt, akit kedveltem, megölte az írónő, ezért túlságosan hosszadalmas lenne felsorolni, kiknek a halála rázott meg a leginkább. Talán Dobby vágott leginkább földhöz, őt nagyon szerettem, nagyon sírtam, amikor meghalt. Most is könnyfátyol lepte el a szemem>.< Tonks és Lupin halála is elkeserített, úgy örültem, hogy Lupin élete is sínre került, és ott volt a kisbabájuk is. Szomorú.

Utálni utáltam azt a békaképű Umbridge, mert egy gonosz p*csa, és a szemellenzős Caramel is nagyon fel tudott b... idegesíteni. Őt mondjuk nem utáltam, de elképesztően ellenszenves volt. Luciust rühelltem, egy igazi alamuszi s]ffej, Draco azért gerincesebb nála, bár őt sem hívnám meg magamhoz teázni.

Legjobban Ront szerettem, amikor "öregebb" fejjel olvastam vissza, akkor McGalagony és Neville is a kedvencemmé váltak, és persze Piton - őt ki ne szeretné:)

Kiről olvasnék? Nem tudom. Nekem így kerek a HP-univerzum, ahogy van, de ha Rowling netán folytatná vagy előzményeket írna... rááldoznám a spórolt pénzem, az biztos!

2013. márc. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc páros talán Lily és James, örültem volna, ha Harry Lunával jön össze, és Dracóval is történik valami érdekes, mondjuk Ginny :)


A legjobban egyértelműen Fred halála rázott meg, mikor másodszor olvastam, akkor fogtam fel, hogy mi történt, és azóta sem tudtam elfogadni, ez túl brutális.


Umbridge-et utáltam a legjobban, jár nem egy Crucio, de a hetedik rész előtt Piton vetekedett vele.


Fred, James, Sirius, Luna és Draco a kedvenceim. Dumbledore-t is szerettem, de a végén ez elmúlt.


Fredről olvastam volna még, de sajnos meghalt. Vagy Malfoy-ékról, de csak ha átállnak a jó oldalra.

2013. márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A kedvenc párosom a Weasley ikrek volt (haha most leesett az állítok :D ), nem kell feltétlenül szerelmes párt keresni ahhoz a történetben, hogy egy ütős páros alakuljon.

A legjobban Dobby halála rázott meg, ő volt az egyetlen, akinek a halálát többször is visszaolvastam, plusz akin meg tudtam hatódni. Én Umbridge-et utáltam és talán Alastor Mordont kedveltem a legjobban.

Miről olvastam volna még? Én szívem szerint olvastam volna egy regényciklust Hermione és egyet Ron szemszögéből is, hogy ők hogy látták a dolgokat.

2013. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Kedvenc párosok: Weasly ikrek,Harry és Ginny. Hogy kinek a halála rázott meg? Dobby a házimanó halála eléggé meghatott. Majdnem sírtam rajta. utáltam: Dolores Umbridge-t azt a felfuvalkodott rózsaszín békát! xd És Cho is idegesítő volt... Meg az a kisfiú aki mindig fényképet akart csinálni,olyan furán jött ki nekem... Kedvenc szereplőim Molly és Arthur Weasly mert ők segítették Harryt. Jobb lett volna ha hosszabb a történet végi epilógus. Lili
2013. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
68%
En a Harry es Ginny parost szeretem.Dobby halala nagyon megviselt.
2013. márc. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
100%

Ginny-Harry

Dobby, Fred, Lupin,Sirius

Piton,Vernon bácsi,

Sirius,Ginny,Fred-George

Harry szüleiről,a Piton emlékében a folytatásról

2013. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!