Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írtam egy jónak tűnő regényt....

Írtam egy jónak tűnő regényt. Milyen esélyeim vannak kiadatni? Hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
2013. márc. 10. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kezdetnek kirakhatnál egy kis részletet vagy ilyesmit,mert ez így kérdésnek elég kevés. Meg feltették már ugyanezt egyébként többször is.
2013. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen műfaj, mi a téma, igényes-e, stb. De amúgy a könyvek nagy része fordítás, piszok sokat kell várni egy kiadóra ( persze csak ha nem utasítanak el ).
2013. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyjából nulla. Manapság minden 3. ember azt hiszi magáról hogy író. Nézz csak meg, itt is hányan kirakják a készülő regényrészleteiket. Nem olvastam még egy ilyenbe se bele, de az utóbbi idők kiadott (azaz már kanonizált!) regényeit látva, egyáltalán nem is vagyok rájuk kíváncsi. Na mindegy, rá lehet fogni hogy ez csak az én sznobizmusom, de az tény, hogy a kiadókba százával érkeznek az önjelölt írók kéziratai, aminek ugyebár 99%-a sose lát napvilágot. Szóval két lehetőséged van. Vagy istenadta tehetség vagy, és véletlenül fel is figyel erre valaki, vagy van annyi pénzed, hogy cserébe valamelyik amúgy sem nagy igényű kiadó lemondjon a színvonalról.

Nem ismerem az írói képességeidet, csak a tapasztalt többségből vontam le a következtetéseim, szóval ha véletlenül te vagy a jövő Bronteje vagy Dosztojevszij-je akkor elnézést!

2013. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Márciuska ***** válasza:

Iszonyatosan nehéz dolog. Rengetegen vannak hozzád hasonlók, manapság mindenki írni akar. Még tapasztalt, nem kezdő írók is küzdenek azzal, hogyan vétessék észre magukat. Nem lelombozni akarlak, de édeskevés az esély és rettenetesen kell küzdeni, lehet hogy évekig.

Először is nézesd meg az írásodat hozzáértővel is, tedd fel alkotói portálokra, hogy véleményt kapj róla. Ha szerinted jó, az még nem jelenti azt, hogy mások szerint is az. Aztán tanulj meg szinopszist írni! Sok kiadó nem fogad el teljes kéziratot, csak szinopszist, illetve nagyobb esélyed van rá, hogy egy pár oldalas szinopszist elolvasnak,mint egy egész regényt. Aztán küldd el a szinopszist meg egy 5-6 oldalas részletet a regényedből annyi kiadónak, amennyinek csak bírod! Kezdetnek e-mailben, de sajnos sokan nem fognak válaszra sem méltatni. Esetleg próbáld meg ugyanezt kinyomtatva, postai címre. Legjobb lenne személyesen felkeresni a kiadókat. Próbálkozz kisebb, kevésbé ismert kiadókkal! Ha végképp nincs esély, még mindig kiadathatod magánkiadásban, pénzért, néhány példányban.

2013. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!