Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok olyan könyveket...

Tudnátok olyan könyveket ajánlani, amelyek régi időkben játszódnak? (1880-as évek, vagy itt körül)

Figyelt kérdés

Nem muszáj, de jó lenne, ha Anglia lenne a helyszín. Mindegy milyen témájú, szóval mindenfajtát írhattok.

Előre is köszönöm! :)



2013. márc. 17. 21:01
 1/9 anonim válasza:

Jane Austin: Büszkeség és balítéslet, Értelem és érzelem, Emma

Mark Twain: Tom Sawyer

2013. márc. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :D

Azt hiszem, a Jane Austen könyveket majd elolvasom, a Tom Sawyer, keresésem alapján nincs meg magyarul, azt kihagynám, nem tudok annyira angolul. :(

Amúgy, ha valaki tud még ilyenfajta irományokat, annak is örülnék! :)

2013. márc. 18. 13:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Jane Austen- nek van még 3 másik könyve is (A klastrom titka, Meggyőző érvek, A Mansfieldi Kastély), ezeket szintén ajánlom (igaz, nekem a Klastrom titka nem tetszik, de a másik öt nagyon.)

Charlotte Bronte: Jane Eyre

Emily Bronte: Üvöltő szelek

Ezek mind Angliában játszódnak, az 1800- as években, és remek könyvek.

2013. márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Egyet-kettőt mindenféleképpen elolvasok majd az általad felsoroltak közül, a leírásuk alapján szimpatikusak. :)

Fel kéne halmozni sok könyvet, hogyha majd nagyon unatkozok legyen mit elolvasnom. Szóval csak bátran - hátha vannak még ilyen könyvek -, írjatok! :D

2013. márc. 19. 20:04
 5/9 gangnam syle válasza:
cassandra clare- az angyal
2013. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Atyaég, a Büszkeség, és balítélet-en kívül, ez a legszimpatikusabb, misztikus, közel az 1880-as évekhez játszódik, fiatal lány a szereplő, remek. :D Köszi! ^^
2013. márc. 19. 20:46
 7/9 Márciuska ***** válasza:

- Louisa May Alcott könyvei (Kisasszonyok, Jó feleségek, Fiatalurak, Jo fiai, Régimódi lány, Nyolc unokatestvér, Nyíló rózsa)

- Frances Hodgson Burnett (A titkos kert, A kis lord, A padlásszoba kis hercegnője)

- Barbara Wood: Doktornő

- Elizabeth Gaskell: Észak és Dél

- Michael Peinkofer: Thot árnyékának nyomában

- Meg Cabot: Nicola és a vikomt

- Mary Hooper (Édességek kicsiny boltja, Szirmok a hamuban)

- Celia Rees: Bűbájos Mary

- Charlotte Bronte: Shirley

- Anne Bronte: Wildfell asszonya

- Victoria Holt: Mellyn úrnője

- Mark Twain: Koldus és királyfi (bár ez régebbi korról szól)

- Orczy Emma: A Vörös Pimpernel (ez is régebbi)

- Paul Féval: A púpos (ez is régebbi)

- Gárdonyi Géza: Ida regénye

Jane Austentől ajánlom még az Emmát, illetve a Cassandra Claire regénynek már megjelent a második része, "A herceg".

Jó olvasást!!!

2013. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Húha, van miből válogatni, nagyon köszönöm!! :D

Igen, olvastam, hogy a trilógia második része is megjelent, és mivel már "Az angyal"-t elolvastam, utána kerestem, hogy van-e folytatása, és "A herceg" hosszú részletét pdf-ben letöltöttem... Sajnos nincs fent az egész, szóval majd, ha lesz pénzem megveszem könyvformájában. (Mire lóvéhoz jutok, addigra szerintem a A hercegnő is kijön magyarul. ^^")

Ja, és: Az Emmán még gondolkodok. :D

Még egyszer köszönöm a segítséged! :)

2013. márc. 21. 16:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Phillip Pullman: Sally Lochart sorozat:

rubin és füst

árny északon

tigris a kútban

külvárosi királynő

anglia a helyszine: london

nagyon jó érdekes és fordulatos könyv sorozat

2013. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!