Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek érdemes ezt...

Szerintetek érdemes ezt csinálnom a könyvem főszereplőjéért?

Figyelt kérdés

A könyvem főszereplője egy tizennégy éves kanadai kamaszfiú. Mikor kilenc éves volt, a bátyja, aki nála nyolc évvel idősebb, elmegy tanulni egy egyetemre, Angliába.

Keresztény a család, apa: David anya: Amber főszereplő fiú a könyvben elsősorban: Hayden nővére: Sheila húga: Nina.

Az apa tolmácsként dolgozik, ott Kanadában van cége, elterjed, hogy mennyi nyelven beszél, így felajánlják, hogy politikai beszédeket fordítson a világ rengeteg táján, ezért sokat utazik.

Eltávolodik fiától, Haydentől, aki kilenc éves, elég érzékeny lelkű. mikor hazajön, körülbelül három havonta, sokszor zavarba hozza, kellemetlen helyzeteket és pillanatokat szerez fiának, mert nem érti meg őt, képtelen rá, mert különböznek, és a fia nagyon félénk vele szemben. Ez három évig tart, a fiú ez idő alatt a sok konfliktus és feszültség miatt lesoványodik és legyengül, beteg lesz (a gyomrával lesz valami baj, aminek következtében nem tud enni nagyon sokáig annyit, amennyit be kéne vinnie a szervezetébe).

Apjával kibékülnek, de a betegsége tartós.


Két év múlva - vagyis amikor Hayden tizennégy éves -, Hayden olyan iskolába kerül, ahol bántják, lelkileg is, fizikailag is. Ez még jobban elcsüggeszti, családja és rokonai támogatják és segítenek neki, de ő egyre szomorúbb. Hálaadás napján, egyik nagyszájú rokona, Nathan nagyon megsérti, megbántja, külsőjére, ami a betegség miatt kicsit elcsúnyult, megjegyzéseket tesz, nagyon durván.


Hayden a rossz időjárás miatt megbetegszik, tüdőbetegsége lesz, melyet műteni kell. A kórházban sok hetet tölt, amíg elég erőre kap ahhoz, hogy túl tudja élni a műtétet. De mivel a kórházban is legyengül, mert bátyjával előzőleg összevesztek, és ez még lelki teher is számára. Még soványabb lesz, és lesoványodik harminc kilóra, vagy még annál is kevesebbre.


A könyvemben majdnem annál a résznél tartok, melynél Hayden szenvedéseit, fizikai és lelki gondjait írom le és elemzem. Ezt azonban nem vagyok képes átérezni anélkül, hogy én ne élném át. Ezért gondoltam arra, hogy én is lefogyhatnék, és olyan hasonló állapotba helyezhetném magam könyvem írásáig, melyben Hayden van.


A könyvemet úgy írom, hogy az Első részben a családi hátteret, a múlt hatását fejtem ki a jelenre nézve, a Második részben Hayden betegségét és kapcsolatát taglalom a családjaival, a Harmadik-Negyedik részben a pozitív változást részletezem, melyen keresztül megy - itt úgy tud boldog lenni, ha hasonló érzésű embereken segít, mint amilyen ő, elmegy egy olyan városba, melyet földrengés károsított meg, és az ottani gyerekeknek, felnőtteknek segít, támogatja őket, életet visz beléjük. Ezután, bár továbbra is igen érdekes ember, de boldogabb, mint régen.



Mit gondoltok, magáról a röviden felvázolt történetről? És arról, hogy olyan egészségi állapotba helyezzem magam, mint amilyenben Hayden van? Úgy tudnék csak azonosulni a szereplőmmel, ha átélem azt, amit ő. Egyes szám első személyben írom a történetet, könnyebb dolgom van, így, hogy különböző személyek szemszögéből írom le a történetet, összeáll olvasóm számára is a lényeg.


Mi a véleményetek? Van értelme megtennem ezt, egy könyv főszereplőjéért?


Köszönöm a válaszokat! :))



2013. jan. 22. 20:48
1 2
 1/20 Keselyüstök ***** válasza:
100%
Egyes esetekben érdemes lehet ez a dolog, de itt nagyon necces, én nem ajánlanám. Szerintem nem éri meg egy regényért kockáztatni az egészségi állapotodat.
2013. jan. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem érdemes és még gondolnod sem szabad rá! Nem érdekel, hogy oldod meg, olvass utána, vagy beszélj olyanokkal, akik átestek hasonló dolgokon, mint Hayden, de te ne gyötörd magad önszántadból!


A történet egyébként messzebb már nem is állhatna tőlem, annyira komor, drámai, letaglózó, hogy aggaszt, egyáltalán hogyan jutott eszedbe.


Ez persze teljesen szubjektív vélemény és nem is válaszoltam volna, ha a kérdés másik része nem akaszt ki annyira.

2013. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Maga a történet nekem tetszik, de a saját egészségi állapotodat ne kockáztasd egy regényért! Találj ki valamit, de NE tedd meg, mert elnézést a kifejezésért, de ez HÜLYESÉG. Nehogy...
2013. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Rendben, köszönöm gyors válaszod.


Kedves második!

Az ízlése és stílusa mindenkinek különböző, ettől függetlenül köszönöm véleményed, az, hogy hogyan jutott eszembe, talán majd megosztom, de lehet, hogy nem. Köszönöm azért válaszod, elfogadom.


Kedves Harmadik!

Örülök, hogy elnyerte tetszésed történetem. Köszönöm az egészségügyi részről fogalmazott véleményed is, és semmi gond, hogy "hülyeségnek" tartod, mindenkinek megvan a maga véleménye.


Miért tartjátok rossznak azt, ha magamnak okozok ezzel problémákat? Ki tudnátok fejteni bővebben? Köszönöm! :))

2013. jan. 22. 21:27
 5/20 anonim ***** válasza:
Második vagyok... mennyi idős is vagy?
2013. jan. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A koromat nem szándékozom megosztani idegen emberekkel egy nyilvános oldalon. Sajnálom.

Más egyéb kérdésed lenne?

2013. jan. 22. 21:33
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
azért, mert ha ilyen módokon sanyargatod magad, megeshet, sosem jutsz el addig a pontig, ahol befejezhetnéd a könyved. tapasztalatból mondom, ha kórosan lefogysz, sem kedved, sem energiád nem lesz semmire, ezek után pedig vagy felgyógyulsz, vagy örökké sovány maradsz, olyannyira, hogy azt a keveset is lerágják rólad a kukacok. sok mindent feláldozhatsz, de az életed azért ne tedd kockára egy fiktív karakterért. egyébként sok sikert a könyvhöz, szívesen beleolvasnék, ha esetleg van rá mód.
2013. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az indoklást! :))

Nem tudom, mim lenne nekem a feláldozásra, csak az időm tudom belefektetni és az egészségem áldozhatom fel. Ezért tűnt ez amolyan jó megoldásnak. Mert én bármit képes lennék megtenni ezért a könyvért, illetve majdnem bármit. :))

Ugyanis a könyv főszereplője, Hayden, olyanra formált karakter lett, melyért én mindent meg tudnék tenni, ha élne, hisz szerethető, vagyis tökéletesre kell megírnom őt, hogyha visszaolvasom, vagy más elolvassa, átérezze azt, amit én közölni akarok karakteremen keresztül: a szeretet, elfogadás és megértés fontosságát.

2013. jan. 22. 21:56
 9/20 Keselyüstök ***** válasza:
Első vagyok(bár erre gondolom magad is rájöttél a nevem miatt:D) és maga a történet nekem is tetszik, érdekes.:) Sok sikert a megírásához, én biztos nem tudnék hasonlót megírni (már ami még jó is).:D
2013. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Annyira azért cdak nem beteges :))
2013. jan. 22. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!