Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a részletről?

Figyelt kérdés

Ez a könyvemnek az első részének az eleje. (Már a másodiknál járok). Hogy tetszik nektek? Mi a véleményetek? Hozzá tenném, hogy ezt még 11 évesen írtam :


Július.20

Miért? Ez volt az első kérdésem, amikor anyu bejelentette, idén nyári táborba megyek. Vagyis küld.

- De hát olyan jó móka lehet! Képzeld… erdő, nyugalom… Csillagos ég, tábor-tűz, túrák, és egy életre szóló barátságok… Hát nem hangzik jól?

- Nem.

- Jaj, ne butáskodj már, biztos nagyon szuper lesz!

- Én nem fogok két varjúért, és pár tüskés bokorért elutazni!

- Már befizettem, elmész, nincs ellenkezés!

- De…

- Nincs de!

Puff. Egyrészt milyen dolog már, hogy beírat anya egy táborba, megkérdezés nélkül. Az én véleményem nem számít? És ha én nem akarok elmenni? És ha ez nem lenne, elég ezen kívül elveszik a telefonomat! Az egyetlen dolog, amivel lehet kommunikálni, kivéve, ha nem fogok postagalambot. Nem, nekem egy hülye poros, koszos, elhagyatott, erdőbe kell mennem!! Szuper. Köszi.

Ja, amúgy utána olvastam ennek a tábornak . Azt hittem kinyúlok, ott menten. Olyas-mik vannak benne hogy: állatok etetése(?a tóparton?Békát fogunk etetni?)ismerkedés,az idő-járással,tájékozódás térben(ja,kint hagynak minket az tó közepén,egy gumicsónakba, szakadó esőben,találjatok vissza!)csapat összerázó játékok(traktor verseny…)Most mit tegyek? El kell mennem. De nem is értem miért nyafogok, hiszen minden álmom hogy tíz napig, a porban lépkedjek, a sárba beleragadjon a csizmám, a medvék rám támadjanak, a mezei (vagy erdei?) patkányok megrágcsáljanak, egy varjú letojjon,a sötétben tanyázó rémségektől rettegve aludjak el(kell nekem annyi horrort nézni!)és békák társaságában kelljen mosakodnom a jéghidegnél 30 fokkal hidegebb vízben.


július.22

Anyu totál lelkes. Puskával se lehetne lelőni, mert ha meg is tenném, tuti felpattanna, és azt mondaná:- Kicsim, nem is tudod, milyen jó neked! Hát tényleg. Most tényleg jó dolgom van. Egyrészt, megtanultam, postagalambot fogni.

Másrészt amíg, anyu gumicsizmát és más ezer apróságot(ami amúgy ingyen megtalálható itthon…) nézett nekem, addig én ki-be rohangáltam, egyik boltból a másikba, és frissíttettem a nyári ruhatáramat(megkezdődtek a nyári kiárusítások…). Így kiadtam pár ezer forintot, amit anyu észre sem vett. Csak apu, amikor húsz tömött szatyorral érkeztem haza és kiderült, hogy mind az enyém. Amint elkezdet prédikálni, adtam egy puszit, így csak azzal folytatta:- Többé ne forduljon elő! Biztosítottam róla hogy többé nem fog. Csak amíg haza nem érek a táborból. Hihi. Ó, el is felejtettem: már csak 3 nap az indulásig.


július.23

Már be is pakoltam. De persze anyu segített. Így igazságosan megosztoztunk a munkán. Amíg ő azokat a szerinte „kihagyhatatlan”dolgokat pakolta be, én addig töltöttem a telefonomat, a zene lejátszómat és elpakoltam a „szerintem”legfontosabb dolgokat,és persze (mint ha nem tudnád) már csak 2 nap az indulásig. Így visszanézve elég hülye voltam, amiért olyan sokat hisztiztem. Anyunak, ebbe igaza volt. Lehet, hogy tényleg „szupi”lesz, és találok pár új barátot.


július.24

Hú, mit is mondjak? Alig tudok majd aludni. Annyira várom. És mint ha nem lenne egyértelmű: MÁR CSAK EGY NAP!


július.25.

Hát itt vagyok. Mit is mondjak. Annyi minden el kell mesélnem! És annyira örülök, hogy eljöttem! De persze csak szép sorjában.


Hát ez lenne. A válaszotok mellé kérlek írjátok le a korotokat. Még 1x köszi.



2013. márc. 24. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lett,érdekesen kezdődik.. :) (14 év)- bár szerintem inkább kisebb korosztálynak ajánlanám :) (11-12 éveseknek) :> amúgy jó .
2013. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ifjúsági-vagy gyerekregénynek jó. Aranyos, jópofa. A helyesírásod sem rossz, vannak hibák, de ezek egy kis odafigyeléssel kijavíthatók. 11 évesekhez képest elég jól fogalmazol (fogalmaztál), a szókincsed is jó, bőséges egy 11 éveshez képest.

Tetszik, aranyos.

Most azonban jöjjenek a hibák!

Amit egy kissé furcsállottam, az az, hogy túl hamar és túl érthetetlen módon változott meg a narrátor hozzáállása. Az elején 3/4 oldalon át jajveszékel, aztán minden ok nélkül egyszer csak lelkesedni kezd a táborért. Pusztán az, hogy egy csomó ruhát összevásárolt, nem elég magyarázat arra, hogy miért kezdett el hirtelen lelkesedni.

Hogy tanult meg postagalambot fogni? A postagalambok nem teremnek minden fa alatt. Ez nem úgy működik, hogy kimész a térre, fogsz egy galambot, és betanítod postagalambnak. Postagalambot maximum lopni lehet. Ez hiba, javítsd ki.

Azt is sokallom, hogy húsz szatyor ruhát vásárolt össze. Vagy húsz bugyit vett, és mindet külön szatyorba tette, vagy vett egy utánfutót is, hogy haza tudja vinni a cuccokat. Egy embernek nem fér egyszerre húsz szatyor a kezébe, egyrészt. Másrészt kizárt dolog, hogy az anyukája nem vette észre, hogy felvásárolja a fél boltot. Harmadrészt húsz szatyornyi ruhát nem tudsz pár ezer forintból megvenni, maximum a turkálóban.

2013. márc. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mirk ***** válasza:

"Ez a könyvemnek az első részének az eleje."

Ez, a könyvem első részének eleje.


Csak a július 20-i részt olvastam el.

A tábortűzben nincs kötőjel. A tóparton nem csak békák vannak, etetni pedig nem szokták őket. Soha. A gyerekeket nem hagyják kint semmilyen tó közepén, főleg nem esőben. A gyerekek nem vezetnek traktort. Nem lesznek ott medvék, döntsd el végre, hogy erdő, vagy mező. A táborban a gyerekek nem a tó vizében mosakodnak. A jéghidegnél nincs 30 fokkal hidegebb víz.

A felsoroltakon kívül van még sok helyesírási és vesszőhiba.


24/f.

2013. márc. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok. A hozzászólásom végéről lemaradt az aláírás, vagyis az, hogy:


egy jókedvű és optimista 26/N

2013. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm. A kritikákat is, mert jó ha az ember tudja, hogy vannak hibái. Senki se tökéletes. És ha csak jót írtatok volna, akkor annak nem hinnék. Szóval köszönöm. :)
2013. márc. 27. 19:29
 6/8 A kérdező kommentje:
És amúgy a postagalambos, és a bevásárlós rész nem komoly. Csak cinizmus.:) :D
2013. márc. 27. 19:39
 7/8 Németh. Anett válasza:
Szerintem jó, majd elküldheted a folytatást. 13/L
2013. júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi.:) Talán.
2013. júl. 2. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!