Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van valami tehetségem az...

Van valami tehetségem az íráshoz, vagy teljesen reménytelen a próbálkozásom?

Figyelt kérdés

Nos,elkezdtem írni egy könyvet,aminek az elejét fogom leírni,hogy megállapíthassátok a tehetségem.Egyébként 14 éves lány vagyok és ez az első "írásom".

Szóval,akkor lássuk:


A gomolygó köd alattomosan lepte el a várost,egyedül a templom magas tornyából lehetett kémlelni a csillagos eget. Egy fekete szempár nézte rendületlenül a csillagokat, ám tekintetében csupán a mögöttük rejlő végtelen mélység tükröződött vissza.A templomnak ezt az elhagyatott részét senki sem látogatta a férfin kívül,ugyanis ez a hely nem túl barátságos, a hatalmas orgonát vastag porréteg fedi,az egykor hófehér falak szürkének tűnnek a félhomályban.Ám a férfi minden este,amikor nem tud elaludni feljön a nyikorgó lépcsőfokokon és leül az orgona előtti karosszékbe és gondolkozik.Dante Cutler sok ideje lakik már ebben a városban ,eddig mégsem beszélt senkivel.Most a hidegtől vörös kezeivel simít végig az ablaküveg karcos felületén,tekintete az utcára téved és mintha valami nagyon fontos dolog jutott volna az eszébe,gyorsan megfordul és lerohan a keskeny lépcsőházon át egészen a templom bejáratáig.


2013. márc. 27. 19:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de múlt időben kezdted, ne fordulj jelenbe :) Ajánlok egy oldalt: Napvilág Íróklub - érdemes beregelned, és feltöltened amid van, ott kaphatsz jó tanácsokat :D Persze kérd a megjegyzésben, hogy adjanak tippeket, úgy fair :)
2013. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 rajcziz ***** válasza:

Kezdetnek jó. Első írásnak megfelel.


"A gomolygó köd alattomosan lepte el a várost" hogy lehet egy köd alattomos?

"csillagos eget", "csillagokat" - szóismétlés

"A templomnak ezt az elhagyatott részét" - jó nagy lehet ez a templom!

"leül az orgona előtti karosszékbe" - az orgona mit keres a templomtoronyban?


Átváltasz jelen időbe, ami egy nagy hiba. Egy másik nagy probléma a leírások hiánya. A dolgok történnek, de nem tudjuk, hogy hol és miért. Cselekvéseken keresztül is kell láttatni, leírni, de nem kizárólagosan! A végére pedig annyira felgyorsulnak az események, hogy az olvasó nem is tudja követni... nincs a szereplőnek motivációja.


Formai hiba: az írásjelek után (pont, vessző) szóközt teszünk.

2013. márc. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
nekem tetszik, szerintem nagyon jó:D
2013. márc. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Kezdetnek nem rossz.


Amire figyelj:

-Ne ugrálj az igeidők között.

-Kizárt dolog, hogy nem beszélt még senkivel a városban. Még annyit sem mondott, hogy "Egy zsömlét és egy liter tejet kérek?" Ez nem lehetséges. Írd át olyasmire, hogy pl. "még soha, senkivel nem beszélgetett el igazán".

-A köd nem élőlény, tehát nem tudja sem alattomosan, sem vidáman, sem más érzelemtől fűtve ellepni a várost.

-Az írásjelek után nyomj egy szóközt.

-Hogy jut be a templomba? Hacsak nem ő az orgonista, a pap, vagy a takarító, legfeljebb betörhet. De fogalmam sincs, hogy lehet egy templomba betörni, no meg kizárt dolog, hogy minden este betör, és még nem vették észre.


De egyébként tényleg jó, hajrá, én biztatlak a folytatásra.


26/N

2013. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolók nagyjából mindent elmondtak, egy dologgal azonban nem értek egyet: szerintem semmi baj sincs az "alattomos köddel". Ez egy irodalmi/költői eszköz, megszemélyesítésnek nevezik. Számomra jól mutatja a szituáció baljóslatúságát és tetszik ez a megfogalmazás.
2013. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon hasznosak voltak.
2013. márc. 28. 09:37
 7/20 anonim ***** válasza:

Az alattomos köd nekem tetszik, végül is ez egy költői eszköz: megszemélyesítés!

Igen, az időre próbálj meg figyelni, és a szóközökre, de amúgy okés! :)

2013. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én is 14 éves vagyok, és ennek a korosztálynak szerintem nagyon tetszenee!!:D:D

Ne változtass meg semmit, csak azt, hogy múlt időből ne menj jelenbe, de mint mondtam semmit, mert szerintem ez így tökéletes, nem kell minden apró irodalmi (akárminek nem tom hogy hívják)-nak megfelelnie, mert pont attól lesz jó, hogy sajátosan fejezed ki "gomolygó köd alattomosan.." Ez nekem nagyon tetszik. :D

Ha megírtad a történetet nekem mindenképpen szólj!!:D

2013. márc. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ja meg még annyit, hogy ha érdekes a történet és leköti az embereket..én például észre sem vettem a szóismétlést ha úgy olvasom mint egy jó könyvet, ha persze te arra törekszel, hogy az irodalomnak feleljen meg akkor változtass, de ha arra, hogy az ifjúságnak tetszen csak magadra hallgass és ne változtass meg semmit, csak az idők legyenek rendben. :D

Én mondjuk nem értek az íráshoz de olvasni nagyon szeretek! :D

2013. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az utolsó két hozzászólás írójával egy kicsit vitába szállnék.

"ha persze te arra törekszel, hogy az irodalomnak feleljen meg akkor változtass, de ha arra, hogy az ifjúságnak tetszen csak magadra hallgass és ne változtass meg semmit"

Ez úgy hangzik, mintha az, hogy valami megfelel az irodalom követelményeinek, vagy hogy tetszik az ifjúságnak, kizárná egymást. Az ifjúságnak nem tetszik az, ha valami irodalmilag korrekt, vagy ami az ifjúságnak tetszik, az nem felel meg az irodalom alapvető elvárásainak? Vagy mi a szösz?

Bizonyos követelményeknek meg KELL felelnie az írásodnak, ha publikálni szeretnéd. Az, hogy ne legyenek benne szóismétlések, logikai bukfencek vagy más hibák, alapkövetelmények, nem pedig luxus. Sajnos tudom, hogy mivel tömik manapság szegény ifjúság fejét, de ne ez legyen a mérce. A mindenkori irodalmi mércéhez mérd magad, amely nem normatív, és nem változik a kor igényei szerint. Ami ezeknek az alapvető kritériumoknak (nyelvtani, stilisztikai korrektség) nem felel meg, az NEM IRODALMI MŰ.

A te műved azonban jó kezdet, ezt a hozzászólást mindössze az utolsó két komment váltotta ki belőlem.

2013. márc. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!