Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van esélyem hogy ez érdekeljen...

Van esélyem hogy ez érdekeljen valakit? Írtam egy regényt, ebből egy részletet fel is tettem. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ez az első regényem, ezért kíváncsi lennék (Részlet lent. )

Figyelt kérdés

Felém fordult, szemeiből megállás nélkül folytak a könnyei.

- Ha .. apádhoz kerülsz, ne menj el anyádhoz megkérdezni, mi miért van, mert apád megakarja őt ölni.- letörölte barna felsőjének ujjával könnyeit. Már szólásra nyitottam a szám, de folytatta - Apád is mondani fogja, de azért én is mondom. - keserű sóhaj hagyta el száját.- Gyerekkori barátom volt anyád. Ő egyszerű barátságnak tekintete, de én többnek hittem és még most is hiszem. Habár tíz éves fejjel az ember nem annyira okos, nemde?- szomorúan felnevetett, szemében mély fájdalom tükröződött.

-Mégis mi történt, hogy most itt tartunk? - suttogtam, miközben próbáltam megemészteni a hallottakat.

-Hogy mi? Az igazat megvallva, néhányat én is tudni akarok.- lehajtotta fejét és már csak a szeme sarkából figyelt.

-Mármint?- vállára helyeztem a kezem és megértő arccal figyeltem- Miért nem megy el beszélni anyámmal? - meglepve fordította felém az arcát.

-Nem..nem tehetem-térdét felhúzta és kezével szorosan átkarolta, majd a kezeire helyezte fejét.

-És mégis miért nem?!- üvöltöttem rá, de meg is bántam, ahogy megláttam a bűntudatos, meggyötört arcát.

- Megígértem nem a legjobb körülmények között anyádnak!- felállt, megtörölte a még mindig könnyes arcát és újból a semleges, pókerarcot vette fel.-Figyelj, mennem kell. Nem értem.. velem azóta a nap óta nem történt ilyen..-zavartan a fekete hajába túrt és elindult a zárka ajtaja felé.

-Hé!- kiáltottam utána, mire felvont szemöldökkel megfordult.-A tál..-suttogtam és felé nyújtottam a nemrég még mellettem heverő kistálat.Nem akartam visszatartani, egy kicsit féltem tőle, azóta, amióta közölte velem, hogy ki s mi ő. Ezen kívül az ő döntéseitől függök, így a legjobb ötlet az, ha jó benyomást keltek benne.

-Kösz, hogy mondod.- odalépett a tált fogó kezemhez és átvette, de még nem indult kifele.-Ja és ha eddig nem közöltem volna, akkor elmondom, az olyanok, mint én, képesek olvasni mások gondolataiban.-halvány mosollyal közölte az eddig számomra ismeretlen, de annál fontosabb tényt.-Viszont tapasztalattól függ, ki mennyire tud mások gondolataiba és emlékeive belelátni. Ez a pontos kifejezés. Ne is próbáld meg tőlem elzárni az elméd, mert a vezetőnk se tudja előlem teljesen elzárni az elméjét. Mások elől ajánlatos elzárni az elméd, ha nem akarod, hogy valami számodra titkos infó kerüljön birtokukba. Ez persze csak vámpírokra vonatkozik, farkasokra nem.- mesélte ezeket a nagyon is fontos tényeket ugyanolyan pókerarccal.

-Hány éves maga?- belenéztem a kék szemeibe és még mindig az a mély fájdalom tükröződött benne.

-Egyenlőre harmincnyolc. Nem születtem vámpírnak, így ugyanúgy öregszem, mint egy ember. Más valami?- a kérdésére nemet intettem a fejemmel és figyeltem távozó alakját.

Sietve távozott a zárkából és gondosan bezárta az ajtót.



2013. ápr. 1. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szerintem egész jó ahhoz képest hogy ez az első regényed:)

bár én nem rajongok annyira a vámpíros sztorikért de biztos vannak olyanok akiket érdekelné a könyved.

2013. ápr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi:) Ennek a történetnek már a második részét is leírtam, már tervezem a harmadik részét, pusz írok egy démonról szólót is:D
2013. ápr. 1. 14:58
 3/14 A kérdező kommentje:
plusz*
2013. ápr. 1. 14:58
 4/14 hunbula ***** válasza:
Párbeszédek központozását nézd át egy kicsit szerintem :)
2013. ápr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
elég jó történetnek igérkezik szerintem nyugodtam írjál mert ez alápján leég tehetségesnek tűnsz :D
2013. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

hunbula Direkt írtam így, mert nagyjából senki sem beszél úgy, mint egy profi titkosügynök vagy hasonlók. Sőt, néha egyenesen össze-vissza beszélnek sokan ( saját tapasztalat ez, de azért vannak kivételek )

petra Köszi :))

2013. ápr. 1. 15:39
 7/14 anonim ***** válasza:

Kezdetnek nem is rossz.

A következőkre figyelj:

-Nekem kicsit furcsa volt ez sz "apád", "anyád" dolog. Az "édesapád" illetve "édesanyád" kifejezések jobban illenek egy irodalmi műbe. Az apád, anyád kevesebb tiszteletet fejez ki, nem igazán irodalmi.

-tált helyett tálat

-gondolatjelek előtt és után szóköz

2013. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Megvan az oka annak, hogy az illető így nevezze őket, mert ez a személy tette tönkre az életét.

Telefonról nem könnyű írni, így is sok időbe telt ezt a nagyon rövid részt leírnom.

Amúgy köszi:)

2013. ápr. 2. 14:29
 9/14 A kérdező kommentje:
ez a két személy*
2013. ápr. 2. 14:29
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem rossz :)

Érdekesnek érdekes volt, felkeltette a kíváncsiságom a szituáció, érdekelne, minek is csöppentem a közepébe. Főleg a pityergő alakra lennék kíváncsi.

A stílusod helyenként kevéssé gördülékeny, bizonyos szórendeknél, szóismétléseknél eléggé megakadtam az olvasásban. Tetszik, hogy ilyen szépen leírod az apró mozzanatokat is (ezt csinálta, azt csinálta), viszont néha túlmagyarázod Őket, esetleg szót ismételsz (ez az örök vesszőparipám, és hozzá fogok menni feleségül, gyönyörű gyerekeink lesznek :D).

Eléggé egyszerűen írsz, ami nem baj. Nem kell feltétlenül fennkölt kifejezéseket darálni egymás után, azonban néha megpróbálhatnál választékosabban írni (mert SZÓISMÉTLÉS, jaj, ne haragudj xD)

Ellenben ennyi alapján nem igazán tudom egészként nézni a szöveget, így csak kukacoskodni tudok, kiemeli a szeretett részeimet nem igazán. Tekintve, hogy csak egy morzsányit kaptunk belőle. Így amit sejtek, azt is csak véletlenül sejtem - ez persze nem tartozik a kritikához.

Elárulnád még utólag, milyen korban játszódik a történet? Ez is sokat számítana.

Összességében tényleg egész jó, nem fogalmazol rosszul. Folytasd és csiszolódj :)

2013. ápr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!