Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szent péter esernyője fogalmaz...

Szent péter esernyője fogalmazás? NAGYON fontos!

Figyelt kérdés

Irodalomból ezt a házi feladatot kaptuk: "Hogyan lett a piros esernyő Szent Péer esernyője?"


Olvastam a könyvet, de nem igazán értem a kérdést, így nem tudom mit kellene írnom:(

1/2-1 oldalas történetleírást kell írnunk. Tudna valaki segíteni? :) esetleg megadni egy részletet az könyvből, hogy mi alapján tudnám megírni? Nagyon megköszönném:) és előre is köszönöm a normális válaszokat!:)



#könyv #Mikszáth Kálmán #Szent Pért esernyője
2013. ápr. 5. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
30%

Ha olvastad biztos tudnod kéne. :)

Azt gondolták, hogy Veronkát Szent Péter mentette meg, amikor arra járt és rárakta az esernyőt.

De az esernyő történetéről szól az egész. :) Olvasd el újra a (nem egy borzalmasan hosszú) könyvet kicsit figyelmesebben. :)

2013. ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Az esernyő eredetileg Gregovics Pálé volt, aki ennek a nyelébe rejtette a vagyonát jelentő szelvényt, hogy majd törvénytelen fiának adja. Ő azonban idő előtt meghalt, így elárverezték az esernyőt. Müncz Jónásékhoz került, és mivel Jónás öreg volt és kicsit bolond sokat tekergett az országban. Egyik ilyen útja során meglátott egy síró kisgyermeket az esőben egy ház ajtaja előtt. Ráterítette az esernyőt a kislányra (aki egyébként Veronka volt) és így került az esernyő Veronkáéké. Mivel az ottani falusiak babonásak voltak azt hitték maga Szt. Péter segített a kislányon, ráadásul még nem sokat láttak esernyőt.... Egyszer a pap az eső miatt abban tartott temetést, és mikor a koporsót vitték a temetőbe, hogy a "halottat" ott helyezzék nyugalomra leejtették a koporsót. Az megrepedt, és a "halott" felébredt. Igazából csak annyi történt, hogy a halott nem volt igazán az, csak elvesztette az eszméletét és a glogovaiak azt hitték meghalt. A koporsó leejtésére a halott felébredt. Ezután az esernyőt ereklyeként tisztelték. (ereklye:szentektől származó "maradványok", asszem) Ja, és a végén egy öregasszony elégette az esernyő nyelét, ami a szelvényt rejtette.


Remélem segítettem! ;)

2013. ápr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Húúú, köszönöm képen!! Eredetileg úgy terveztem, hogy csak azt a rész olvasom el a könyvből, amiben ez benne van, de annyira jó volt, hogy nem tudtam lerakni.:) és mégegyszer nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!:))
2013. ápr. 5. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!