Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hogyan folytatnátok?

Ti hogyan folytatnátok?

Figyelt kérdés

Nem fogom sehova kitenni, felhasználni. Csak érdekel hogy ti mit hoznátok ki ebből. Nekem is van egy hozzá körített történetem. De ha mondjuk dolgozatkor kanátok ezt, hogy folytassátok, akkor mit tennétek vele?


Gyönyörű arany szárnyú angyal nézett le rá. Egyik kezében egy lőfegyvert, másik kezé-ben pedig egy kardot tartott. Szeme kék színű volt, de fekete és zöld vonalak erezete tette emlékezetessé. Az arca gyönyörű volt, hosszú orr, markáns vonások. Egy olyan férfi arca volt, aki bárkit bűnre tudna csábítani. A haja volt az, ami nagyon megkapó volt még. Fekete volt a csillagos ég alatt, sötét barna a ráeső utcai lámpa fényében. Alex semmi mást nem látott csak az arcát és a szárnyait. És ebből tudta Alex, hogy meghalt. Mert először is angyalok nem lé-teznek, másodszor is ilyen gyönyörű pasi nem fordul meg utána.

De ha halott, akkor vajon miért csörög a mobilja, miért ordibálnak a rendőrök össze-vissza és miért emeli fel az angyal Alexet?


Ennyi. A nevet megváltoztathatjátok. A szöveg a tiétek.


2013. ápr. 5. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem folytatnám, átnézném és belejavítanék, mert nem tetszik.

Az angyal, és a "bárkit bűnre tudna csábítani" elég ellentmondásos, utóbbi inkább egy démon leírásának tűnik, legalábbis ha az "eredeti" keresztény mitológiát használjuk.

"Ebből tudta Alex, hogy meghalt. Mert először is angyalok nem léteznek"- Hé, ott áll előtte egy, szóval

a. léteznek

b. Alex megállapíthatja, hogy megőrült, de semmiképpen sem azt, hogy meghalt

"Alex semmi mást nem látott csak az arcát és a szárnyait" Az előbb írta le, hogy mi van a kezében. Ezek szerint látja azt is.

Szóval, Alex lány, legalábbis a férfias szépségre határozottan reagál. De akkor miért van ilyen megtévesztő neve? Adnék neki valami "nőiesebbet". Ezután írnék hozzá egy-két fejezet előzményt, mert ilyen zűrzavaros jelenettel sosem kezdenék történetet. Majd folytatnám. De mivel nem az enyém, sem a történet részlete, sem a stílus, nem folytatom.

Ha dolgozatban kapnám... Hát, nagyon pipa lennék a tanárra, hogy ilyen kezdőszöveget adott, és ezt ki is fejteném neki :D

2013. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:) köszönöm a választ. E/3 íródott. Én írom le hogy néz ki az angyal és hogy Alex mit lát belőle.
2013. ápr. 5. 21:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Észrevettem, hogy E/3, de ha elolvasol egy E/3-ban írt regényt, általában ott is csak azt írják le, amit a főhős lát/tud.
2013. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!