Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti folytatnátok, vagy hagynáto...

Ti folytatnátok, vagy hagynátok az egészet?

Figyelt kérdés
700 ml körül eszik tápszert a kisfiam, ebből 40 ml az anyatej...több nem lesz már, az biztos, kérem, hogy a kérdésre válaszoljatok, nagyon köszi!
2013. márc. 10. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Folytatnám.
2013. márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Folytatnám.
2013. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

nem írtad, hogy mekkora a kisfiad..., de ha csak tápi + tejcsi, akkor gondolom még nincs fél éves. ha így van, akkor folytatnám

kicsit off, én fél éves koráig 4* hoztam vissza a tejcsit, rá nem sokkal ő választotta le magát. na, akkor döntöttem úgy, hogy már nem kűzdök tovább.

2013. márc. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez van, kislányom tegnap volt 3hetes.Fejben már feladtam, de mindig megkínálom vele, elcumizgat rajta.Nekem még 40ml sincs, tegnap az egész napi lefejt adag volt 5ml. :(

Kedves utolsó, hogy hoztad vissza a tejed?

2013. márc. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Attól függ hány hónapos. Ha elmúlt fél éves hagynám. Minimum 4 hónapig kell neki az anyatej, hogy kialakítsa a védelmet.
2013. márc. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

folytatnám.

és megfelelő segítséggel vissza lehet hozni, lehet szaporítani.

2013. márc. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nem folytattam. 3 hetes volt a babám, amikor hasonló okok miatt feladtam. Jó esetben egész nap összesen volt 30 mili. Nem is ez volt a baj, mert 30 mili is jobb, mint a semmi, de nekem ehhez szinte egész nap ezzel kellett foglalkoznom. Már szinte teljesen a férjem és anyukám látta el a gyereket, mert én állandóan fejtem, meg ezzel foglalkoztam. Nekem nem érte meg, hogy ne legyek a kisbabámmal.
2013. márc. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hagynám.

A kisfiamat másfél hónapig tudtam szoptatni, ugyanis volt egy betegségem, amivel műtöttek is, de műteni csak hosszú hetek múlva tudtak, így nagyon szigorú diétát kellett tartanom, amitől elment a tejem. A végére én is így voltam, mint te, hogy jó ha egész nap 50 ml-t ki tudtam fejni. Pár napig kínlódtam így, aztán hagytam a fenébe.

Örültem, hogy legalább eddig is kapott.

A tápszeren is ugyanúgy felcseperedett és pl. a családunkban sokkal többet betegek azok a gyerekek, akik tovább kaptak anyatejet, mint az én fiam.

Az általánosság szerint fél évig legalább jó lenne szoptatni, de a valóság az, hogy nagyon sokan eddig nem tudnak, de valameddig igen és az is sokat jelent.

2013. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 frászkarikaborsó ***** válasza:
85%
Megpróbálnám gyakori szoptatással és minél kevesebb tápszerrel serkenteni a tejtermelést. Ha nem válik be, és az van amit az egyik hozzászóló írt hogy már az egész napja a fejsére ment el, akkor hagynám. De ha ez a 40 milli viszonylag könnyen kinyerhető, akkor folytatnám.
2013. márc. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 dorka6 ***** válasza:
Jó volna tudni, milyen idős a kisbaba és a 40 ml tejet a baba szopizza, vagy fejed? Úgy gondolom minden csepp anyatej aranyat ér kisbabád számára. Egyébként ha van kedved hozzá és Te is szeretnél még sokáig szoptatni, van remény arra is, hogy növekedjen a tej mennyiséged. Gyakori, igény szerinti szoptatással (ha még hajlandó szopizni) és napi 7-8 fejéssel (mellmasszázzsal kiegészítve) talán szép eredményeket lehetne elérni és talán a tej mennyiséget is növelni lehetne.
2013. márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!