Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok nekem valami...

Ajánlanátok nekem valami tényleg jó könyvet? 16/L

Figyelt kérdés
Léci valami olyat nem elcsépelt vagy fantasy könyv,azokat már kissé unom.Nincs semmi nagy bajom velük csak egy idő után már unalmas.Vörös pöttyös is jöhet. Megköszönném :)

2013. ápr. 6. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Leslie L. Lawrence-nek nagyon jó könyvei vannak. (Igaz, inkább misztikusak, de pont csak amennyire kell).
2013. ápr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Harlan Coben vagy Daniel Silva könyvei? Krimik, az előbbi kicsit hidegrázós, semmi természetfeletti, csupán az emberi bosszú, különös esetek, stb... pörgős, az utolsó oldalakon derül csak ki, mi is történt valójában. Az utóbbi pedig egy izraeli kémnek, a Moszad ügynökének Gabriel Allonnak az életét, ügyeit követi nyomon.

Jeffrey Archer könyvei is nagyon tetszettek nekem, bár ezek már inkább komolyabbak. Az éhezők viadala trilógia is érdekes, és tetszett a Mercy Falls farkasai sorozat 3 kötete is, kicsit borongósabb hangulatú könyvek (Shiver, Linger, Forever). A Gyűrűk Ura, és a világhoz kapcsolódó egyéb művek? Philip Pullman két sorozata, a Sally Lockhart sorozat, és Az Úr sötét anyagai trilógia? (Első részéből Az arany iránytű címen mozifilm is volt, kár, hogy nem folytatták, mert a második könyv nekem nagyon tetszett, az utolsó meg már érdekes kérdéseket feszeget a vallásról, Istenről, emberről...)


De a te korodban nekem nagyon tetszettek Stendhal művei (Vörös és fekete, Vörös és fehér, Armance, A pármai kolostor, vagy Bulgakovtól A mestes és Margarita. Steinbecktől az Édentől keletre, Orwell művei, drámák, színművek... ezeket mind szeretem/szerettem.

2013. ápr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jonas Jonnasson - A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt. Ebből még XX. századi történelmet is tanulhatsz.

Andy McDermott - Hajsza Atlantiszért

Philip Pullman - Az Úr sötét anyagai trilógia

Jonatha Stroud - Bratimaeus trilógia

Pierrot - Szélesi Sándor - Jumurdzsák gyűrűje

Jean M. Auel - A föld gyermekei sorozat

2013. ápr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

hogyha inkább a romantikus regényeket pártolod akkor tudom ajánlani Jane Austen össze könyvét, különösen az Emmát és a Büszkeség és Balítéletet...

hogyha inkább a detektívtörténetek érdekelnek akkor meg egyértelmű, hogy Agatha Christie - Poirot könyvei! Nagyon sok van belőlük, tudsz válogatni :)

2013. ápr. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Blossom Bright válasza:

Hello! :)


Douglas Adams és Terry Pratchett-könyvek? Vagy ezek elcsépeltnek számítanak már?

Szerintem írj egy kicsit az érdeklődési körödről, beállítottságodról... Például hogy eddig milyen könyvek tetszettek... :)

2013. ápr. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Milyen témájú könyvek érdekelnek?
2013. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Leiner Laura - Szent Johanna Gimi

nekem ez a könyv a kedvencem, 9 része van, és (szerintem) nem lehet letenni. Egy 14 éves lányról szól, (sorozat végén 18) aki a családjával elköltöztek, így került a Szent Johanna legbalhésabb osztályába , és szerelmes lesz, és új barátokat szerez. Nem akarom nagyon le spoilerezni. Lényeg a lényeg, hogy ez egy lány "naplója" és az életéről szól. Nem tudom mennyire vagy síros, de én sokat sírtam rajta, de ugyan annyit nevettem is. :D Ha elolvasod, írj vissza ;)

2013. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Alyson Noel - Lúzerek és bálkirálynők (vörös pöttyös könyv;)) Egyik kedvencem, nagyon jó:)
2013. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Jay Asher - 13 okom volt (szomorú, de elég tanulságos)

Margaret Stohl - Beautiful Creatures (ne a filmet nézd meg, abszolút nem úgy vannak a dolgok, mint a könyvben.)

Kerstin Gier - Rubinvörös, Zafirkék, Smaragdzöld (ez is vörös pöttyös, nekem nagyon tetszett.)

Leiner Laura - Szent Johanna gimije is jó, de nekem inkább olyan "egyszer elolvasom" kategóriába sorolható. Meg annak szerintem csak úgy van értelme, ha mind a 8kötetet elolvasod.

Régi könyveket azért nem ajánlok, mert szerintem nem kötnének le annyira, illetve néha nagyon nehéz megérteni ilyen korban a történetet, a szövegstílust stb.

De Szilvási Lajos - Egymás szemében könyve engem nagyon megfogott.

Remélem segítettem. :) 15\L

2013. ápr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok :) majd mindegyiknek utánajárok még egyszer köszi
2013. ápr. 13. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!