Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter és a Tűz Serlege,...

Harry Potter és a Tűz Serlege, mire utal ez a részlet?

Figyelt kérdés

A legvégén, amikor Harry Dumbledorral beszénget:

"– Azt mondta, az én véremtől erősebb lesz, mint másétól – magyarázta

Dumbledore-nak. – Azt mondta, így ő is megkapja a védelmet, amit… amit

az anyám rám hagyott. És így is volt – később megérintett, és nem fájt

neki. Megérintette az arcomat. 513 

Harry meghökkenve látta, hogy Dumbledore szeme diadalmasan

megvillan. Aztán rájött, hogy bizonyára tévedett; miután az igazgató

visszatért íróasztala mögé, egy öreg és fáradt ember nézett Harryre.

– Értem… – szólt, és visszaült a székébe. – Ezt az akadályt tehát

legyőzte. Folytasd, kérlek."


Ez a jóslatra utal valamilyen formában? Ja, és mind a hét könyvet olvastam, szóval nem fogtok poénokat lelőni.



2013. ápr. 12. 09:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
tudom honnan van, én másoltam ki... csak nem értem (és még most sem teljesen értem) hogy miért örült ennek Dumbledor. honnan tudja ebből hogy most valami jó történt. miből következik? miért nem tudta részben 'ellopni' a védővarázst Voldemort? miért következik ebből jobban, hogy nem tudja megölni Harryt, mint abből, hogy Harryben horcrux van? én ezt nem vágom
2013. máj. 9. 17:30
 12/13 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ellopni egy védőbűbájt? Nem értem. Azért volt, jó, hogy felhasználta a vérét, mert ezzel összekapcsolta Harryt önmagával. Dumbledore valahogy úgy fogalmazott, hogy a saját életével kötötte Harryt az élethez. Persze Harry így is maghalhatott volna, de nem Voldemort keze által.
2013. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Harrynek vért kéne adnia másoknak is...
2013. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!