Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az egri csillagok mikor...

Az egri csillagok mikor játszódik a regény cselekménye?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Le is van írva a könyvben. Az első két-három oldalon. Na ne már, hogy ennyit nem tudsz elolvasni! (1582)
2013. ápr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt most komolyan kérdezed...? azért megértem hogy nem vagy oda az irodalomért dehogy a történelem se megy az azért kicsit durva :OOOO
2013. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
"A mű tárgya a történelmi eseményekhez kötődik, Buda elfoglalása /1541/ és a török 1552. évi hadjáratának kiemelkedő fontosságú eseménye, az egri vár ostroma szolgál fő témájául."
2013. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ha nem is tudsz olvasni is szégyen ilyet kérdezni magyar léttedre!
2013. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jaj, még én is elírtam. *1552
2013. ápr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na jo köszi az értelmes hozzászólásokat ! És aki pedig véleményt írt azt felszólítom arra h a véleményét írja le egy papírra és adja fel a postán olyannak akit érdekel ja és hogy tudjátok az én könyvemben NINCS leírva, hogy mikor volt ezért kérdeztem meg
2013. ápr. 15. 18:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Hogy lehet az, hogy nincs leírva? Ez valami rövidített könyv, vagy mi? Még az író is leírja a második oldalon, hogy "... tedd félre az idei kalendáriumot, tisztelt olvasóm, és vedd elő gondolatban az 1533-it." Aztán még úgy a 280-290-es oldalakon szépen sorban leír vagy tíz időpontot, köztük a csatát is. Úgyhogy vajmi kevés esélyed van arra, hogy NINCS benne a könyvben. Amúgy meg nem egy rossz könyv, sőt a csata része még izgalmas is. Szóval nem gondolom, hogy rád jönne az agyhalál, ha esetleg elolvasnád.
2013. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Optipolar válasza:

A cselekmény 1552-ben játszódik. A vár védelme pontosan szeptember 9. és október 17. között zajlott.

Az egri győzelem egyébként nagyon jelentős volt, mert a törökök a sikertelen ostrom után elvonultak a vár alól és ezzel védve volt a Felvidék.

2013. ápr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Először is, aki nem tud adni értékelhető választ, az ne pofázzon bele! Ha nem tudja h mikor játszódik, akk nem kell kioktatni, mert lehet h jogosan írta azt h nincs benne a könyvben!! É

És amúgy igen, először 1541-ben, majd 1552-ben játszódik a regény

2014. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
komolyan ezen veszekedni...
2016. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!