Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Felnőtt olvasók! Szeretitek,...

Felnőtt olvasók! Szeretitek, ha vannak egy regényben illusztrációk?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen illusztrációk tetszenek nektek?

-Amely egy helyszínt, egy szereplőt, vagy esetleg egy jelenetet ábrázol?

-Amely külön oldalon van, vagy inkább a szöveg között?

-Rajz, vagy - helyszín esetén - fénykép?

-Véletlenszerűen itt-ott, vagy pl. a részek, fejezetek elején?

-Színes vagy fekete-fehér?

-Van-e esetleg olyan, hogy egy adott műfajú regényben kedvelitek az illusztrációkat, egy másik műfajúban azonban nem?

-Kb. milyen gyakran legyenek illusztrációk?


Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy a felnőttek (hogy kicsit behatároljuk, mondjuk a 20 év felettiek) hogyan állnak hozzá ehhez a kérdéshez.



2013. ápr. 11. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár én gyerek olvasó vagyok, válaszolok(remélem nem baj).

Én nem szeretem az illusztrációkat meg mondom őszintén. A könyv direkt arról szól, hogy te magad képzeled el a könyvben leírt világot, szereplőket, helyszíneket stb...

Viszont a fejezetek elején egy kis rajz, pl. bagoly, shurriken(dobócsillag), pók vagy bármi , pl. a Harry Potter-könyvekben vagy a Darren Shan vámpír könyvekben egész hangulatos tud lenni.

2013. ápr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt olvasóként az előző válaszolóhoz csatlakoznék.

Van előnye is és hátránya is a dolognak, illetve ízlés dolga is. Valóban a képzeletet így korlátozod, de egy jól eltalált illusztráció fölött jól el lehet mélázni, és hangulatot ad az egésznek.

Szerintem inkább ritkábban legyen, mint gyakran.

2013. ápr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem a Cherubion kiadó fantasy könyveit pl:Káosz sorozat és az ehhez kapcsolódó antológiák nagyon jól illenek bele a fejezetek elején látható rajzos illusztrációk.Amik lehetnek egy hely vagy az adott fejezet főbb motívumai Pl:egy szereplő,varázs tárgy stb...
2013. ápr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Jómagam leginkább a másodikkal értek egyet. Nem is arra gondoltam, hogy egy az egyben le van rajzolva pl. az adott szereplő, az ilyet én személy szerint nem annyira szeretem, mert ahogy írtátok is, behatárolja a képzeletet. Például egy táj, városkép, esetleg csendélet (pl. újságokkal, boros pohárral, üveggel, cigarettával stb.-vel telepakolt rendetlen íróasztal), vagy egy expresszív kép az egyik szereplőről (pl. félig sötétbe burkolózó sziluett a távolba mereng) igazán hangulatos tud lenni.

Jöhetnek még válaszok, várom őket.

2013. ápr. 11. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, amit az előbb írtál arról jutott eszembe: talán az a legjobb, ha az illusztráció olyan dolgot ábrázol, ami egyébként a regényben nincs leírva, hanem inkább "hozzá teszel" még valamit. Így a kettő nem üti egymást, de a hangulat is megvan.
2013. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hunbula ***** válasza:
100%
Stephen Kingtől a The Stand c. regényt olvastam a buszon. Sikerült egy illusztrációhoz elérni az egyik őrült karakterről, aki szegény nem enyhén sugárfertőzött volt. A mellettem ülő nő arckifejezése óta szeretem a könyvillusztrációkat :D
2013. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem szeretem őket, de nincs is velük bajom. Mindegy, hogy van-e, vagy sincs. Az indiános könyvekben amúgy szerintem "poén", egy krimiben ellenben idegesítene. Valahogy csak megtörné az izgalmas sztori folyását.

Ezt a könyvet viszont kimondottan az illusztráció miatt vettem meg, az keltette fel az érdeklődésemet:

[link]

Ha könyvesboltban jársz, kukkants bele!

Amúgy ha már van kép, akkor külön oldalon legyen.

2013. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában nem szeretem őket, de vannak könyvek amiket általam nagyon kedvelt művészek illusztráltak, az olyanokban még keveslem is az illusztrációt. :)
2013. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is a Vándorsúlyom kisasszony különleges gyermekeit akartam írni! Ebben nagyon tetszik, ettől olyan különleges az egész könyv, ilyennel még nem találkoztam ezelőtt soha. Egyébként is szeretem a régi fényképeket:)

De ettől eltekintve nem annyira szeretem az illusztrációkat, legalábbis regényekben. Az életrajzi könyvekben legyen, de nehezen tudnám elképzelni, hogy emelt volna a színvonalon, hogyha pl a Harry Potterben tízoldalanként lett volna egy kép.

2013. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!