Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok fantasy könyveket...

Tudnátok fantasy könyveket megjelentető kiadókat ajánlani?

Figyelt kérdés

Kifejezetten szeretem a fantasy könyveket, leginkább az angyalos és/vagy boszorkányos műveket. Tudnátok mondani kiadókat, akiknek a honlapján érdemes lenne nézelődnöm?

(Ilyeneket olvastam pl.: Cassandra Clare:Végzet ereklyéi, Pokli szerkezetek, Harry Potter, Becca Fitzpatrick: Csitt, csitt, Lauren Kate: Fallen, és hasonlók.)

Olvastam, hogy a galaktika is jelentet meg fantasy műveket. Hasonló stílusban, vagy inkább keményebb, sötétebb történeteket?

Előre is köszi a válaszokat:)



2013. ápr. 16. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Delta Vision

[link]

2013. ápr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amiket te olvastál, YA, vagyis ifjúsági fantasyk. A Galaktika könyvei inkább a hardcore vonalat követik, nem feltétlenül sötétebbek, de hangsúlyosabb a fantasy szál, a háttérvilág felépítése, a szerelmi szál kicsit háttérbe szorul (persze nem mindnél, de általában ez jellemző). Ettől függetlenül persze érdemes olvasni őket, előbb-utóbb mindenki eljut a könnyedebb fantasyktől a kőkemény klasszikusokig. :)

Az első válaszoló által említett Delta Vision kiadónak nagyon igényes könyvei vannak, sok köztük a humorosabb, szórakoztató, mint pl. Terry Pratchett Korongvilág sorozata vagy Gaura Ágnes könyvei, ezeket bárkinek nyugodtan ajánlom.

Az Agave fantasy, sci-fi és krimi könyveket ad ki, általában mindenből a legjobbat igyekeznek válogatni, egyik legszínvonalasabb kiadó hazánkban. Tőlük elsősorban Richelle Mead Vámpírakadémia sorozatát ajánlanám, stílusában hasonlít azokhoz, amiket te felsoroltál, mégis van benne valami egyedi.

Rajtuk kívül még a Fumax, a Főnix Könyvműhely és a CorLeonis adnak ki nagyon jó fantasy könyveket.

A honlapokat nem linkelem, google-val megtalálod, remélem nem baj, hogy ilyen lusta vagyok. :)

2013. ápr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2013. ápr. 17. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!