Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Angol álnevek alatt alkotó...

Angol álnevek alatt alkotó magyar írók külföldön, főleg az Államokban játszódó történetei?

Figyelt kérdés

Olvasgatom az itt feldobott "regényrészleteket" és a zömük angol nevekkel, a világ másik végén játszódik. Sok Lőrincz L. Lászlónk van még, aki úgy alkot, hogy nem is tudom a könyvét olvasva, hogy valójában magyar regényt olvasok? Még sosem gondolkodtam ezen...

Mondanátok pár címet, ha tudtok?

Köszönöm :)



2013. ápr. 18. 07:31
 1/1 anonim ***** válasza:
95%

Bár az ő könyvei nem az Államokban játszódnak, de ott van pl. Jeffrey Stone és John Caldwell, aki egy személy, méghozzá egy magyar úriember. A valódi neve most nem ugrik be, de ha rákeresel, szerintem a Wikipédia is tudja. Ő írta pl. a Káosz-regényeket, és még pár fantasyt.

Meg ugyebár P. Howard és Gibson Lavery, de róluk mindenki tudja, hogy Rejtő Jenőt takarják. (Lavery nevén a western témájú regényeit írta.)

Nagy Károly, alias Charles Lorre - a világ minden pontján játszódnak könyvei.

Vavyan Fable- valamilyen Vivien, nem tudom a vezetéknevét, mert nagyon nem szeretem, ritka színvonaltalanok a művei.

2013. ápr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!