Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol/Mikor terjedt el a pletyka...

Hol/Mikor terjedt el a pletyka, hogy J. K. Rowling szalvétákra írta a Harry Potter-t?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy inkább a bulvárba kellett volna írnom, de szerintem ebben a kategóriában találom meg azokat, akik válaszolni tudnak. :)

Amúgy még azt is kérdezném, hogy ki terjesztette ezt el róla? Én a minap olvastam egy cikket, amiben egy rajongó megkérdezi az írónőt, hogy megvannak-e még azok a bizonyos szalvéták... Na, az volt az a pont, hogy egyik szemem sírt, a másik meg röhögött. :) Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. ápr. 27. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
MI VAN???SZALVÉTÁKRA IRTA A HARRY POTTERT???Ennél nagyobb hülyeséget nem hallottam.Nemt'om ki terjeszthedte el de szerintem a terjesztőnek annyi esze van mint 1 maréknyi száritott molylepkének.És ha ez igaz akkor én halhatatlan vagyok.XD
2013. ápr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az írónő sem értette, hogy honnan a manóból vette. :D De talán be tudok arról a bizonyos kérdésről rakni egy idézetet... *elmélyülten keresgél*

... Megvan! :) A Lumos nevű Harry Potter rajongó oldalon van ez a cikk, egy online chat formájában.


"Megvannak még a szalvéták, amikre az első könyvet írtad?

JKR: Nevetnem kell! Hol olvastad ezt? Nem szalvétákra írtam, hanem jegyzetfüzetbe. Muszáj lesz lerántanunk erről a mítoszról a leplet, mielőtt az emberek a használt teafiltereket szeretnék látni, amire az első könyv vázlatait írtam!"


:D

2013. ápr. 28. 15:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Ekkora sületlenséget...
2013. ápr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer valahol azt olvastam, hogy ha hirtelen eszébe jutott valami a könyvel kapcsolatban akkor gyorsan leírta arra ami épp a közelben volt pl.: szalvétára is. De ezek csak kis apróságok voltak nem fejezetek.
2013. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Honnan szedett annyi szalvétát? :D
2013. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én sem értettem igazán a logikájukat, de tök vicces választ adott az írónő. :'D
2013. máj. 7. 17:16
 7/7 anonim ***** válasza:
#4 Szerintem is ebből jöhetett a dolog, én azt hallottam, hogy ekkoriban nem igazán engedhette meg magának, hogy órákat fűtsön otthon, ezért sokszor üldögélt az edinburgh-i 'White Elephant'-ban, ott írt. :) Ez viszont nem kacsa, mert a teaház/kávézó/étterem/akármiisaz hivatalos honlapján is szerepel a történet.
2013. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!