Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek az írásomról?

Ortin kérdése:

Mi a véleményetek az írásomról?

Figyelt kérdés

Prológus

A nap nyugodtan és szokásosan indult Erdarw városában mikor hatalmas mennydörgés törte meg a csendet. Az emberek egy vöröses kékes villámot láttak lesújtani a város főterére. Mindenki, aki látta a különös jelenséget a helyszínre sietett és a becsapódás helyén egy furcsa, de lenyűgöző kardot pillantottak meg. Az emberek megpróbálták megközelíteni, de többüknek nem sikerült mintha egy hatalmas erő vissza, szorította volna őket. Voltak, akik pár méterrel előtte álltak meg egy embernek viszont sikerült elérnie a kardot. Ezt az embert Ardennek hívták egy fiatal kovács volt. Ezért is indult el a kardért. Magához akarta venni a kardot, de az a titokzatos erő nem hagyta elkezdte felsebezni a kezét, amivel a kardért nyúlt. A fájdalom hatalmas volt, de nem adta fel és megfogta a kard markolatát ebben a pillanatban egy különös tudás folyamatosan áramlani kezdet a fejébe. A tudás a démonok és angyalok több ezer éves harcáról szólt valamint a mágiáról. Arden magához vette a kardot és hirtelen egy köpeny egy könnyű páncél és az övén néhány fiola jelent meg valamit annak a furcsa erőnek hatására értet a mágiához. De nem volt ideje csodálkozni azon, hogy mi történt, mert ebben a pillanatban egy csapat démon jelent meg. A démonok azonnal megtámadták, de nem ijedt meg védekezett; az egyik démon hátulról támadt Arden hirtelen eltűnt a démon mögé került majd lesújtott a kardjával a szörny azonnal meghalt, de még mindig volt hét és a vezérük, aki még nem jött elő. Újra támadtak, de most ketten Arden elmormolt egy varázsigét, ami azonnal elpusztította a démonokat. A maradék öt démon egyszerre támadt körbevették de Arden kimondta a kard nevét: -Villámpenge. A kardból villámok törtek elő, amik megölték a démonokat. Ekkor a vezérük is felbukkant egy hatalmas démon volt az ereje felperzselte a levegőt majd megszólalt: - Te halandó ad át azt a kardot gyenge vagy egy ilyen pusztító eszköz birtoklásához nálam jobb kezekben lesz. –Jobb kezekben? Azt nem hiszem. –mondta Arden. –Akkor megöllek és elveszem. –felelte a démon gúnyosan. A démon elővette hatalmas kaszáját, de még mielőtt támadott volna elmondott egy varázsigét, amitől a penge vörösen izzót. Mindketten támadásba lendültek és amint a két penge egymáshoz ért az erőhullám mindent elpusztított pár méteres körzetben. - Lenyűgöző milyen gyorsan megtanultad, használni a kard erejét, de ez még kevés ellenem. –mondta a démon. Még nem láttál mindent. –felelte Arden. –Most figyelj villámcsapás. –kiáltotta Arden és a kardból villámok törtek elő, amelyik bele hasítottak a démon testébe. A démon felüvöltőt fájdalmában, de ez nem állította meg a keze felizzót és óriási tűzgömböket kezdett Arden felé dobálni. Ardennek éppen hogy sikerül kikerülni a tűzgömböket hirtelen a démon mögé került és megpróbált végső csapást mérni rá. De a démon fel volt készülve és sikeresen kivédte a támadást majd ellen támadásba lendült mellyel súlyos sérülést okozat Ardennek. –Látod megmondtam, hogy képtelen vagy egy ilyen fegyvert használni. –mondta a démon. –Tévedsz. –Végezni fogok veled te átkozott szörnyeteg. –Nyögte ki Arden. A démon megindult Arden felé hogy kivégezze. A szörnyeteg lesújtott Ardenre de még mielőtt a penge elérte volna a kard felragyogott. Ardent testét egy fénypajzs vette körbe, amely megállította a démon fegyverét. A sebei azonnal begyógyultak és újra támadásba lendült . A pengék folyamatosan érintették egymást így az erőhullámok egyre erősödtek a jó és rossz energia már szabad szemel is jól látható volt. Arden folyamatosan használta a kard különleges erejét, de a démon is használta a pokoli varázslatait. Mindketten sebzik a másikat már az erejük is fogytán van, de nem adják fel. Már szinte véget nem, érőnek látszik a küzdelem mikor Arden suhint egyet és úgy tűnik semmi se történt, de pár pillanat múlva egy villám vasit át a démonon. –Ez lehetetlen, hogy tudtál legyőzni és mi a fene, volt az a támadás? –üvöltötte a démon. –Ezt már nem fogod megtudni, meghalsz. –felelt Arden. A démon meghalt és eltűnt örökre ez volt az első esett, hogy egy halandó ember megölt egy ilyen hatalmas erejű démont. Ezzel a nappal Arden sorsa megpecsételődőt.



2013. ápr. 28. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Gyakorolj még. Ez így 10-ből kb 3

A helyesírás viszont 0

2013. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Átfutottam, de nem nyűgözött le. Laikusként túlságosan "randomnak" találtam, jobb lenne egy kis leírás erről az Arden-ről, illetve a démonok és angyalok küzdelméről, hogy ne csak Adren "agyába áromoljon a tudás", hanem az olvasó is tudja merre, hogyan hány méter. Emellett kissé valószerűtlennek érzem a főhős viselkedését, hogy rátámad egy csapat démon (akikről ugye egyből tudja, hogy démonok, holott felteszem, azelőtt sose látott egyet se), és harcba száll. A démon halála elég zavaros, egyrészt szavakkal nemigen gyilkoltak még meg senkit se, másrészt kissé hülyén hangzik, hogy ketté szelik(?), és még elkezd ordibálni. A nyelvezet eléggé konyhai, kb. 7.-es koromban fogalmaztam így.

Mindent egybe vetve: nem rossz, nem rossz, de még van rajta bőven mit csiszolni.

Még egyszer hangsúlyozom, ezt laikusként gondolom így. :)

2013. ápr. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyszóval:


Borzasztó.


Silány, amatőr, érthetetlen, értelmezhetetlen fogalmazás.

Rossz helyesírás, az írásjelek, tördelések teljes hiánya.


Olvashatatlan.


(Sajnálom, nem tudok jót írni, de te kérdezted)

2013. ápr. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem lenne ez olyan rossz, csak ahogyan a 2. válaszoló is írta, nem kapunk valami sok infót, bár ha hozzávesszem, hogy ez egy prológus, akár a későbbiekben is elég a magyarázat. :)

Viszont az események túl gyorsan váltják egymást... mintha egy trailer lenne szavakba öntve, tehát eléggé filmszerű. Ez nem feltétlen baj, de az ilyen írásokban muszáj, hogy a fogalmazáson legyen a hangsúly, hogy más is maga elé tudja képzelni a képet, amit lehet, hogy te már elképzeltél, csak nem úgy írod le, vagy csak alig 1-2 szóval elintézed.

Szóval hiába képzelsz el egy "jelenetet", ha nem tudod szöveg formájában is ugyanúgy megfogalmazni.

A nyelvezeten tényleg nem ártana fejleszteni, akárcsak a szókincsen.


Nekem is szinte pontosan ilyen hibáim vannak... Lehet hogy sokkal többet bele tudok gondolni egy általam leírt mondatba, mint az, aki mindenféle előzmény nélkül szimplán beleolvas. Nálam a nyelvezet valamennyire komolyabbnak mondható, de a szókinccsel vannak problémáim.

2013. ápr. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bianka<33 ***** válasza:
Őszinte leszek. Én magam is jelenleg könyvíráson dolgozom, épp ezért nem akarlak elkeseríteni a kritika miatt. Elkezdtem olvasni, és nem ezt várnám egy prológustól. Az írásodból ítélve még fiatal vagy, vagy nem vagy ehhez érett eléggé. Esetleg az írást nem neked találták ki. Biztos tetszene ez valakinek, épp ezért nem minősítem le, de az nem én vagyok.
2013. ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez egy prológus! Ne csapj rögtön a közepébe! Ezt kb. ötven oldalban kéne megfogalmazni!
2013. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mivel gondolom nem lehetsz túl idős,finoman fogalmazok :)

Szóval igazából elég rossz lett

2013. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ne haragudj,elküldte,mielőtt megírtam volna a választ :(


Szóval nem lett egy mestermű,elég sok benne a helyesírási hiba(sőt,igazából más sincs benne). A történet is elég "érdekes";rengeteg ember ott végignézte ezt a csatát,vagy akkor végül is mi lett velük? És hogyhogy tudta a kard nevét Arden,amikor azt senki nem említi? Meg épp pár perce találta csak,nemde?


Összegezve nem egy irodalmi remekmű,de a korodból kiindulva szerintem egész jó lett. Legalábbis eléggé az tűnik ki nekem,hogy élvezted az írást,szóval ha örömöd leled benne,akkor csináld még,azzal fejlődsz is egyben :)

(De azért nem ártana figyelni,hogy hol kell vessző,meg hasonlók).

2013. ápr. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gáz. Úgy fogalmazol, mint egy hétéves.
2013. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ami nem megy, nem kell erőltetni.

Keress valami olyan területet az életben, amelyben értékelhetően alkotsz.

2013. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!