Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a részletről?

Mit gondoltok erről a részletről?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

15 éves vagyok, és írogatok egy ideje, leginkább magamnak.

Főleg arra lennék kíváncsi hogy mit gondoltok a fogalmazásomról, ennek alapján.

A részlet elején hangfelvételt hallgatnak, ez fontos lehet az érthetőségéhez :)


- Nem. Találtam még egy könyvet, amiben volt szó róla. Tudja. A vérkötelékről. Igazából, ez nem is olyan dolog, amivel születni kell. Egyszerűen megkötheted, ha eret vágsz és valaki más vérét csurgatod bele. Érti, ugye? A vérkeringésbe kerül, és ettől fogva legalább annyira hivatalos lesz ez az egész, mintha…

Patrick szellemhangja vidám volt és csivitelő. Amit Loomis a minap hallott, egy sápadt, vézna fiúcska szájából, olyan volt ehhez képest, mint vidáman csörgedező patakhoz a kiszáradt meder.

Smith keserű mosollyal babrálta a kazettákat.

- Erről mindig is sokat beszélt, a vérszerinti kapcsolatok fontosságáról. Kompenzálni akar és tartozni valahová. Nem rossz srác, Dr. Loomis, és semmiképpen sem elmebeteg. – Smith mintha megerősítést várt volna, amit Loomis egy kelletlen félbiccentés formájában adott meg. Úgy tűnt, a férfi elégedett ennyivel.

Sokáig hallgatták Patrick szellemhangját, aztán a visszhangként utána loholó, üres zörejeket.

- Doktor, örülnék, ha kölcsönadná a felvételeket. Szeretném Őket végighallgatni. – Loomis óvatosan ejtette a szavakat egy ilyen üres időszak alkalmával, mintha félne megtörni a nyers szalag sistergését.

- Persze, természetesen – felelte Smith, de figyelmét továbbra is a doboznak szentelte. Végigcirógatta a magnószalagok kazettáinak lapos tetejét, mintha csak félne megválni tőlük – Tudja, nagyon sajnálom. Patrick tényleg jó gyerek. Jó lett volna, ha kiderül, hogy vannak élő hozzátartozói.

Dr. Loomis nem szólt, pedig tudta, hogy vannak hozzátartozói, méghozzá kettő is: a kis Jamie, édes és holtsápadt, Jamie, akit két napja a kórtermének ágyában hagyott morfiumálmot álmodni, és ott van Michael Myers is.

Persze Michael halott. Látta, amint meghalt.



2013. máj. 7. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

"Amit Loomis a minap hallott, egy sápadt, vézna fiúcska szájából, olyan volt ehhez képest, mint vidáman csörgedező patakhoz a kiszáradt meder."

nagyon nem tetszik ez a hasonlat :S a többi egész jó, de túl sok benne a cifra melléknév :D remélem érted. Tökre művészi, meg minden, de túl sok. Olyan erőltetett az egész.

2013. máj. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál :)

Igen, tudom, hogy túl sokat cifrázom, de azt hiszem, ez a stílusommal jár, legalábbis egyenlőre. Sajnálom, ha erőltetettnek érződik.

2013. máj. 7. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó. Kimondottan jó. Annyira jó, ami ezen az oldalon ritkaságnak számít.

Tudsz helyesen írni, választékos a szókincsed, és szépen is fogalmazol. Bár a szókincsed gazdag, mégsem esel át a ló túlsó oldalára, és nem vagy ömlengős sem. Ez úgy jó, ahogy van. Ez egy korrekt írás, teljesen nyugodt szívvel ötöst adnék rá.

Plusz pont: a nevek. Nem vagyok előítéletes az angol nevekkel szemben, nincs velük semmi baj. Az elcsépelt angol nevek azok, amelyekkel az írók haza szokták vágni a "műveiket". A te neveid azonban nem elcsépeltek. (A Smith persze tucatnév, de talán épp ettől hat természetesnek.)

Megint csak magamat tudom ismételni: ez úgy jó, ahogy van.

2013. máj. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon köszönöm :)

Ami a neveket illeti,általában próbálok köznapi maradni. Legalábbis, magamból indulok ki: nem olvasok előítélet nélkül olyasmit, aminek a főhősét például Shadow McNight-nak, vagy hasonló ínyencségnek keresztelték. Csak nem :D

2013. máj. 8. 22:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem rossz egyáltalán, de ami engem a legjobban zavar benne az az, hogy tőmondatokban írsz. Ezen talán dolgoznod kéne picit; egy mondat, ha lehet, ne 5 szóból álljon.

Egyébként pedig jó! Csak így tovább! :)

2013. máj. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!