Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elnézést, hogy ennyire reklámo...

Elnézést, hogy ennyire reklámozom magam, de milyen ez a részlet?

Figyelt kérdés

Már lassan két napos volt az az élmény, de tudta, hogy egész életében emlékezni fog rá.

Melbourne-i kertváros szélén állt. Az épület nem is különbözhetett volna New York-i társától. Egy széles, egy szintes faház volt, a tető kinyúlt a tornáca elé. A telket drótkerítés vette körbe.

A kaputól az épületig egy macskaköves sétány vezetett végig.

Fred amikor elindult rajta inkább egy óriási, vad erdőbe érezte magát. Két oldalán sudár eukaliptusz fák magasodtak. A tövüknél különféle színű és formájú virágok nyíltak, az illatuk felfrissítette a levegőt.

A férfi úgy érezte magát mintha egy idegen világba érkezett volna. Fredtől bal oldalán lévő rhododedron bokor megrezzent, majd a férfi legnagyobb meglepetésére egy kicsi, szürke kenguru szökkent elő a levelei közül átugrott a sétány felett, majd eltűnt a másik oldalon zöldellő cserjésben. Fred a nyomába nézett, felnézett a tetejére, akkor látta meg a koalát.

Elsőre bagolynak nézte, csak amikor meglátta a medveszerű állatka rövid lábait. A koala lustán elvett egy eukaliptusz levelet a szájába rakta, majd elrágcsálta. Fred eltátotta a száját, majd folytatta az útját az elvarázsolt erdőbe. Egy wombat cammogott át az úton, valahol egy kokaburra kacaja hangzott fel.


2013. máj. 11. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:

sudár eukaliptusz

wombat cammogott


nem tetszenek ezek a kifejezések. Kicsit uncsi, olyan semmilyen...

2013. máj. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kaputól az épületig egy macskaköves sétány vezetett végig. - Fölösleges az a szó, hogy végig. Világos, hogy nem csak félig vezetett.

Fred VESSZŐ amikor elindult rajta VESSZŐ inkább egy...

eukaliptuszfa egy szó

A férfi úgy érezte magát VESSZŐ mintha - mintha elé mindig vesszőt teszünk

A férfi úgy érezte magát mintha egy idegen világba érkezett volna. Fredtől bal oldalán lévő rhododedron bokor megrezzent... - A férfi úgy érezte magát, mintha egy idegen világba érkezett volna. A bal oldalán levő rododendron bokor... Fölösleges megint közölni, hogy ő Fred. Világos, hogy róla van szó. Egyébként pedig a rododendron szót magyarul h nélkül írjuk.

kenguru szökkent elő a levelei közül VESSZŐ átugrott a sétány felett

Fred a nyomába nézett - Utána nézett. A nyomába eredni szoktunk valakinek, nem nézni.

Fred a nyomába nézett, felnézett a tetejére - Minek a tetejére? A cserjés tetejére? Az egész cserjés tetején volt a koala? Fred utánanézett, és az egyik fa tetején megpillantotta a koalát.

Elsőre bagolynak nézte, csak amikor meglátta a medveszerű állatka rövid lábait. - Nincs befejezve a mondat. Mi történt, amikor meglátta a lábait? ...csak amikor meglátta a medveszerű állatka rövid lábait, akkor döbbent rá, hogy amit lát, mégsem bagoly.

A koala lustán elvett egy eukaliptusz levelet VESSZŐ a szájába rakta - Honnan vette el, a tálcáról? Letépett egyet, esetleg.


Egyébként hangulatos, barátságos, tetszik. Még a hibák ellenére is. Írj figyelmesebben, de én bátorítalak, mert van ennek az írásodnak egy sajátos, békés, vidám hangulata. Engem a hibák ellenére is megfogott.

2013. máj. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben nincsen semmi reklámozás, hogy kiteszel egy részletet. Ha azt mondanád, hogy itt vagy ott olvassuk, vagy vegyünk meg, az lenne a reklám.


Rátérve a kérdésre:

Már ebben a pár sorban is rengeteg a hiba, ahogy az előttem szóló is megjegyezte. Erre már nem térek ki külön. Figyelj oda rá, mert nagyon rontja az olvasás élményét.

Egyébként maga a részlet nem rossz, el tudom képzelni. Szépen leírtad a környezetet, anélkül, hogy "leltár" érzésem lenne.

Ami nem annyira tetszik, hogy tíz sorba belepréselted az összes ausztrál klisét (kenguru, koala, stb). Ezek azok a dolgok, amiket mindenki ismer, és semmiféle utanánézést nem igényelnek. Kicsit állatkert hangulatot ad számomra.

2013. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, ilyen a stílusom. Nem tehetek róla.


A többieknek köszönöm az építőjellegű kritikát.

2013. máj. 12. 17:34
 5/6 anonim ***** válasza:

az előttem írókkal teljesen egyetértek.igazából nekem még egy gondom van:mért pont ott játszódik a történeted?

egy könyv, gyakorlatilag egy csikit reklámozza az abban lévő helyszínt(márha olyan hely van).mért nem itt játszódik, Hazánkban?

ez viszont már részletkérés.egyébként nekem tetszik a többi része.

2013. jún. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mert ott játszódik a történet. Magyarországon pl. nem működne a sztori. Ha egy történetemről úgy érzem, hogy hazánkban kell játszódnia akkor, ott fog.


Egyébként örülök, hogy tetszik.

2013. jún. 10. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!