Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak nekem tűnik föl, hogy...

Csak nekem tűnik föl, hogy Leiner Laura Remek című könyve hemzseg a helyesírási és stilisztikai hibáktól?

Figyelt kérdés
Nem csak néha előfodruló elütések vannak benne, hanem ténylegesen rossz, majdnem minden mondatban van egy-két hiba. Hogy példákat mondjak: az egész központozás, úgy, ahogy van, csapnivaló, a külföldi neveket rosszul ragozza, a szórend sokszor hibás, stb. Hogy lehetett így kiadni egy könyvet?!

2013. máj. 12. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Sorban rosszabb lesz. Ezt én is tapasztaltam. Az elsőben kb. 5-6 hiba volt. A másodikban már 20 körül és így tovább. Az ötödik tényleg nagyon szar volt e miatt.
2013. máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ö, én most nem az SzJG-ről beszélek, hanem a Remekről (az is egy könyve). A Remekben konkrétan MINDEN MONDATBAN volt valami hiba, a végén alig tudtam elolvasni.
2013. máj. 12. 14:11
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Ne aggódj, az SZJG-ben is van hiba, rendesen...

Amúgy valóban, a Remekben is sok a hiba. Én sem értem, hogy miért olyan lusták már rendesen átnézni azt a nyamvadt könyvet... Mert azt mondom, egy-két elütés az teljesen rendben van, nem lehet tökéletes, de azért...

2013. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Én az SzJG-t egy tollal a kezemben olvastam, és kijavítottam a hibákat. :D Hát igen, Leiner Laura - nem sértésből - nem feltétlenül a legigényesebb olvasói rétegnek ír.
2013. máj. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Nekem annyira nem tűnt fel, de tény, hogy manapság -talán az irodalom "tömeggyártása" miatt- romlott a kiadványok minősége. Meg kéne számolni az író után hány ember kezén megy keresztül a mű, és hány hagyja figyelmen kívül a hibákat...
2013. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Patrii*-* ***** válasza:
34%

ha majd olyan humorral rendelkeztek mint ő, úgy tudtok majd írni ahogy ő akkor megszólalhattok. Addig meg Kedves Uram Suttogjon. #hanem esik le akkor jó gáz vagy:)


JA ÉS SZERINTEM AZ NEM AZ Ő HIBÁJA HANEM AHOL NYOMTATTÁK..-.-

2013. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem meg meg lehet mondani, hogy egy könyvben helyesírási hibák vannak anélkül, hogy publikált író lennél.

Így megy ez.

Ha nem esik le, akkor jó gáz vagy. ;)

2013. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Patrii*-* ***** válasza:
14%
de kinyílt a csipád, ha megjelenik egy könyved akkor megveszem, de még meggondolom mert lehet, hogy egy sort sem írsz úgy, hogy ne lenne benne helyesírási hiba. Pusszantás:)
2013. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
ha a rossz toldalekolasrol beszelsz (pl. Jacques-kal) kozlom, hogy azt, h Jacques, ugy kell ejteni, h Zsakk, csak kisse á-sabb a-val, Zsäkk, es akkor ertelemszeruen Zsäkk-kal... es igy tovabb, neha egy picit kurtabban fogalamaz, de ha ujra elolvasod, meg fogod erteni... Pusszancs :)
2013. júl. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
Patrii, vagy hogy hívnak, nem fogok hazudni, nem puszillak, butuska vagy sajnos. Nagyon sajnálom, hogy leszóltam a kedvenc íródat, és megbántottam a piciny kis lelkedet, tényleg nem állt szándékomban belekavarni az érzelmi világodba, és nem is megsérteni akarlak, de ha olyan nyelvtani hiba van benne, hogy konkrétan szúrja a szememet, akkor megengeded, hogy megjegyezzem azt magamnak? Nem azt mondtam, hogy Leiner Laura rossz írónő, vagy hogy én jobb vagyok nála, egyszerűen csak annyit, hogy valóban hemzseg a könyve a hibáktól. Bocsi tényleg még egyszer, sajnálom, hogy vissza mertem szólni neked, remélem egyszer te is észreveszel valami hibát egy könyvben, és rájössz, hogy csupán a magyar nyelvtan minimális ismerete kell hozzá, nem ördögien gonosz szándék, vagy a kedvenc íród iránt érzett emésztő gyűlölet.
2013. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!