Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak nekem tűnik föl, hogy...

Csak nekem tűnik föl, hogy Leiner Laura Remek című könyve hemzseg a helyesírási és stilisztikai hibáktól?

Figyelt kérdés
Nem csak néha előfodruló elütések vannak benne, hanem ténylegesen rossz, majdnem minden mondatban van egy-két hiba. Hogy példákat mondjak: az egész központozás, úgy, ahogy van, csapnivaló, a külföldi neveket rosszul ragozza, a szórend sokszor hibás, stb. Hogy lehetett így kiadni egy könyvet?!

2013. máj. 12. 13:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
37%
18 évesen írta..
2013. nov. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 ancsi100000 válasza:
59%
Lehet hogy van de ti csak ezt nézitek? Ez egy könyv, ne a hibákat nézzétek hanem szórakozzatok rajta és élvezzétek!
2013. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
86%

Azt még pont nem olvastam (most szeretném) és annyival szeretnék mellette szólni, hogy...

1. Valóban csak 18 évesen írta (mondjuk akkor már azért kell tudni írni).

2. Ha gyorsan írjuk le a gondolatainkat, akkor tényleg elég sok félreütésünk lehet, amit először észre sem vesszünk. (tapasztalatból mondom)

3. A könyvkiadás egy fontos része az, hogy kijavítsák a nyelvtani ill. helyesírási hibákat. Ezt az adott könyvkiadó kihagyta...

2014. jan. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
94%

Tényleg vannak a kötetekben félregépelések, de ez nem csak nála jellemző, hanem rengeteg napjainkban kiadott könyvnél - és ez szerintem is inkább a kiadók sara, hiszen elvileg a könyvkiadás folyamatában az egyik lépcsőfok az lenne, hogy átnézik a szöveget. Ez tapasztalataim szerint ma nagyrészt kimarad.

Plusz ha olvastatok valaha bejegyzést Laurától, észrevehettétek, hogy nagyon gyorsan szokott megírni egy-egy kötetet, és szerintem ilyenkor benne van, hogy elgépeli. Persze ő is átnézhetné akár leadás előtt, de ez a kiadó feladata.

2014. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Jennyfer10 ***** válasza:
19%
Írjál már légyszíves egy könyvet amiben 1 helyes írási hiba sincs..:)18 éves volt..RENGETEG,érted RENGETEG könyv van ami hibás! Úgy beszélsz mint valami profi író b***meg! Nem tudom hogy lehet ilyen k**va nagy pofád,de máskor olvassál Micimackót,vagy ízlésedhez passzolót.Ilyen hülyéket.. "Tollal javítom ki a hibákat" Hát esküszöm ezen a mondaton besírtam:'D Ti valami debil emberek lehettek..ROSSZUL VOLT LEÍRVA,ÉS NEM KELLET KIJAVÍTANOM ÚGY MEGÉRTETTEM!Áhh...az ilyen emberektől elmegy az életkedvem pff. -.-"
2014. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
89%

Jennyfer10, te ostoba vagy.

Senki nem bántotta Leiner Laurát, csupán a hanyagságát, amiért nem ellenőrzi. Persze főként a kiadó hibája.

Nem kell világi írónak lenni ahhoz, hogy észrevegyük a hibákat. A könyv jó, nem erről van szó.

2015. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!