Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a kedvenc könyved, amit...

Mi a kedvenc könyved, amit ajánlani tudnál másoknak is ésmiért?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 19:28
 1/4 anonim válasza:
79%
A kedvenc könyveim a Tűz és jég dala sorozat, illetve az ÖRökség quadrológia (Eragon) mindkettő nagyon szórakoztató, jók benne a karakterek és teljesen leköt. Az Éhezők Viadalát is olvastam, de azon nagyon érződik, hogy egy nő írta, úgyhogy nem annyira tetszett.
2013. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kedvenc könyvem a Burok c. regény. Nem lövöm le a poént, nem mondom el, miről szól, hátha elolvasod, de annyit mondhatok, hogy a téma jó, ötletes. Nagyon tetszik az írás formája és a sok váratlan fordulat. Akármennyi idős vagy, ez a könyv tetszeni fog.

Aztán az Enigma is nagy hatással volt rám, mivel nem csak sablonosan írja le az érzéseket, hanem úgy, hogy szinte már érzed a fájdalmat, a megkönnyebbülést...szó szerint (tényleg) azonosulsz a szereplővel. Remélem, segíthettem :) Ha elolvasod, majd írj, hogy tetszettek-e!

2013. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Rejtő Jenő: Az ellopott futár.

Egyszerre humoros és véresen komoly, ahogy az Rejtőnél már csak lenni szokott, de ebben valahogy mintha még élesebben jelenne meg a humor és a komolyság ellentéte.

Egyszerre egy fergetegesen kacagtató történet, az a bizonyos "ne olvasd metrón, mert feltűnő lehet" típusú könyv. Közben pedig, ha tud a soron között olvasni az ember, egy megrendítően realisztikus szociográfia a mélyszegénységben élőkről, a nyomornegyedről, a társadalom perifériájára szorult emberekről.

Sorstragédiákon nevetni kárörvendés nélkül? Igen, lehet. Rejtő óta tudjuk. Nevetés közben is elgondolkodsz az emberségességen, az életen.

Nagyon ellentétes, és - talán épp emiatt - kiváló, egyedülálló könyv.

Ha valakinek esetleg sikerült kedvet csinálnom hozzá, azt tanácsolom, hogy ha nem olvasott még Rejtőt, előbb egy-két közismertebb - könnyebben emészthető - könyvét olvassa el, és csak azután kezdjen hozzá Az ellopott futárhoz.

2013. máj. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
79%

Ahogy az elobbi válaszadó is írta: a Burok c. konyvet én is csak ajánlani tudom. Szeretem még Dan Brown konyveit is /Angyalok és Démonok, Da Vinci kód/ és a Szent Johanna Gimi sorozat is megfogott.

15/L

2013. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!