Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jacquesnek miért Zsák a...

Jacquesnek miért Zsák a beceneve? Ps. : Hogyan kell kiejteni a "Jacques" nevet, mert eddig szerintem rosszul tippeltem

Figyelt kérdés
Lécci úgy írjátok ahogyan van, pl.: Cortez-Kortez

2013. máj. 16. 15:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
12%
A rajz tanárom ismeri a francia neveket... ő mondta hogy Zsáklüesznek kell ki ejteni :)
2013. máj. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó, nekem meg felsőfokúm van franciából... Maximum úgy lenne, hogy Jacques Louis, de akkor is Zsäk Lui-nak kellene ejteni...
2013. máj. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érdekel több (mert szerintem ide nem csak egy ilyen ember írt)francia felsőfokús válasza akkor ejtsd ahogy akarod... Az osztálytársaim se hallgatnak rám, hogy az NEM Zsáklisz, meg Dzséksz,de még véletlenül sem Dzsákvesz, HANEM ZSÁKK!!!!
2013. máj. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Zsáklisz? Akkor tárgyesetben Zsák liszt.:DD

Dzsézők mert túl angol-orientáltak, minden angolosan ejtenének, ezt már német regényeknél is tapasztaltam, lett sok Zukör, Szí, Vétör, Szibn.

2013. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Zsákk - Jacques

Zsüszten - Justin (a szóvégi -n betűt nazálian ejtjük)

Zsan-Lük - Jean Luc

2013. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
zsák nak ejtik amugy is csak ha nyersebben mondjak ugy már magyar szo! :)
2013. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Jacques vezetéknevét "Sátlen"-nek kell ejteni, rövid és nyitott á-val és nazális n-nel a végén
2014. jan. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
A vezeték neve pedig 'setálin'
2014. márc. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Milyen 'setálin'?Maga az írónő mondta hogy Jacques vezetèknevét 'satlein'-nek kell ejteni...
2015. febr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Zsákk Sátlejn, bennne van a Kalauzban :)

Egyépként az umlautos a-t nem a és á között ejtjük, hanem e és é között, és az utolsó válaaszoló válaszára azt hittem hogy Zsekk-nek ejti, ami voszonylag hasonlít a Shrekk-re. (németes vagyok, azért tudom, és úgy tudom, a franciában nin ilyen: ä.)

2015. júl. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!