Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy középkorban játszódó...

Egy középkorban játszódó fantasy történetet jelen- vagy múlt időben érdemesebb írni? E/1 szemszögben.

Figyelt kérdés
Tudom, furcsa kérdés... De mostanában szinte mindent jelen időben írok, az nekem könnyebb, ugyanakkor valahogy nem érzem, hogy egy középkori történethez illene a jelenidő...

2013. máj. 22. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen úgy írj, ahogyan neked könnyebb.
2013. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! :)

Nekem mindkettő idő kézenfekvő, csak nem tudom eldönteni... Eddig mindig csak 21. században játszódó történeteket írtam jelenben, a középkorosok múltidősek. csak most eszembe jutott, hogy kipróbálhatnám itt is a jelent... de ha nem tetszik nekem/nem jó, akkor meg lusta leszek kijavítani, mert elég kapkodós vagyok... :/

2013. máj. 22. 18:48
 3/5 MarkoG ***** válasza:
ha E/1 és megéli a kari nem elmeséli akkor jelen idő, de ha meséli akkor két út, vagy múlt vagy jelen marad mivel a kocsmai mesélésből átcsusszan a múltba és akkor jelenné válik
2013. máj. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én múltban szeretek olvasni.
2013. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mind olvasásban és írásban is múlt párti vagyok, de ha neked így a kézenfekvő, akkor írd így!
2013. máj. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!