Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha elolvastok egy könyvet,...

Ha elolvastok egy könyvet, nektek abból hosszú távon mennyi marad meg?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat olvasok, minden nap, majdhogynem 100 oldalakat. Nem is a legegyszerűbb szövegeket; Dosztojevszkijt, Tolsztojt, és ehhez hasonlóakat. Azt vettem észre, hogy akár egy hónap után nem igazán tudnék róluk egy valamire való leírást adni, főleg ha hosszabb olvasmanyról van szó. Az orosz nevekkel pedig végképp bajban vagyok, de most nem ez a lényeg. :D

Ezzel ti is így vagytok, vagy nekem kéne jobban odafigyelnem új hobbymra?



2013. máj. 22. 21:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ja, és ha megismertem a főbb szereplőket, úgy nagyjából a történet elejét, akkor mindig elolvasom az utolsó pár oldalt, főleg a krimik esetében, ahol csak ott derül ki, mi is történt valójában. Így szeretek krimiket olvasni, mert szeretem előre tudni a célt, és észrevenni az utalásokat rá, amiket nem tartanék fontosnak a végkimenetel ismerése nélkül. Ha egy könyvben sok ilyen apró, észrevehetetlen utalás van, akkor jó egy könyv, legalábbis a krimik, kémregények mindenképpen :)


Szépirodalomnál ez nem használható, meg a legtöbb regénytípusnál sem. Én is sokat olvasok, 100, akár 200 oldalt is egy nap, ha úgy alakul, máskor meg 2-3 napig egyet sem. Átlag maximum egy hét egy 400 oldalas könyv. Ha tetszett, akkor pár hónappal később ismét előveszem, illetve olvasás alatt, után mindig utánanézek, pl. kritikákat, leírásokat keresek a neten, ha van film, megnézem, olvasok az íróról, ha nem ismerem, stb. Így még több marad meg hosszú távon.

2013. máj. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!