Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Publio Kiadó vélemények?

Publio Kiadó vélemények?

Figyelt kérdés
Megéri itt kezdeni a kiadást? Valaki tud infóval szolgálni róluk?
2013. máj. 23. 14:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Érdeklődj, mennyit kérnek, de nem tűnik drágának, mivel alapvetően e-book alapú (A POD csak mellékszolgáltatás). Kérdezz bátran, mivel az oldaluk nem sokat ír, de az email pont erre van, hogy személyesen a te problémádra tudjanak reagálni.

Ez az anyagi része. A többi - ez self-publishing. Te csinálod a marketinget, te csapsz neki hírverést, magadat okolod, ha nincs bevétel. Ha nem vagy jó magad menedzselésében, akkor nem javaslom itt kezdeni. Viszont ha van egy "biztos olvasói táborod", vagy tudod, hogy szólítsd meg a potenciális olvasókat, ez tűnik a legjobb magánkiadási formának.

2013. máj. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Nekem nem érte meg. Sajnos rosszak a tapasztalatok.

Az e-könyv tördelése, megjelenése meg sem közelíti az általam eddig olvasott e-könyvek színvonalát, pedig olyan csomagot vásároltam náluk, amiben a formázás is benne foglaltatott. A tartalomjegyzék nem, vagy nem megfelelően működött. A bekezdések szétestek, üres oldalak ékelődtek be.


A nyomtatott könyv sem sikerült jobban. Egyrészt sokat késett, másrészt olyan hibáktól terhes, amiért kivágnának bárkit a nyomdász iskolából. Inkább füzet, mint könyv.

Szóval nekem nagy csalódás volt.


A self-publishing kapcsán pedig annyit: amit a Publio csinál, az nem teljesen ugyanaz, mint a sikeres amerikai üzleti modell. Inkább amolyan "magyarított változata". (Gondoljunk csak arra, hogy hosszú évekre ugrik minden felhasználási jog.) A magam részéről próbálok úgy tekinteni a dologra, mint megfizetett tanulópénzre.


A korrektség kedvéért megemlítem, hogy a borítóterv, amit készítettek, nagyon jó, és rendesen nyomulnak a marketing területén is. De ennek ellenére sem tudom jó szívvel ajánlani őket. :-(((

2014. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 hiúz666 válasza:
Hogy érted hogy urik minden felhasználási jog? Csak mert mi irodalmi lapra gondoltunk, és a benne lévő versek már megjelentek/meg fognak jelenni máshol is.
2014. márc. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
6%
A Publio Kiadónál megjelenni a dilettantizmus bélyegével egyenlő komoly irodalmárok szemében.
2014. máj. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Szia!

Én múlt héten töltöttem fel a publióhoz egy kis verseskötetet. Van még négy könyvem, mesekönyv, meg egyéb, ami kiadásra vár. Szóval, a tapasztalatom vegyes. A feltöltés után folyamatosan hibás formázást jeleznek, még akkor is, ha beállítod a dokumentumot a kért formázási szabályok szerint. Ez megy mindaddig, amig ki nem fizeted a 6000 ft-ot. Amikor rákérdeztem, konkrétan hol vannak a hibák, nem válaszoltak.

Én megrendeltem 4 példányt is, meg amazon értékesítést, de eddig még csak a saját boltjukban szerepel a könyv. Feltöltés előtt kértem konzultációt, de ugyanúgy hibák csúsztak be, nem volt semmi értelme. Azt ígérték, egy csomó netes könyváruházban, bookline-on és máshol is elérhető lesz a könyvem. Ennek ellenére sehol nem találom ma sem... Folyamatosan olyan érzésem volt, hogy a lenyúlásról szól az egész. A szerző fizet, e-könyvként pedig nincs eladási kockázat. Hogy fizikai példányt küldenek-e, arra kiváncsi leszek, de egyenlőre a bolt fel se ajánl ilyen opciót, csak az ekönyvet.

Szerintem egy kicsit goromba dolog ledilettánsozni mindenkit, aki ide fordul. Én azért választottam őket, mert nem vagyok milliomos, hogy kiadassam, és nincsenek fontos ismerőseim, akik a nagyokhoz beajánlottak volna... Az Alexandránál, meg a Holló és Társánál próbálkoztam már, azok még rosszabbak. Elég szomorú, hogy ilyen a könyvpiac helyzete.

Abban az esetben ajánlom őket, ha van profi nyomdász és könyvszerkesztő ismerősöd, és kész anyagot tudsz nekik feltölteni, és jó marketinges vénával rendelkezel. Azért nézegess meg másik kiadókat is, az Undergroundot sokan ajánják. :)

2014. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Tetszik vagy nem, de a Publio, az Underground, az Álomgyár a Garbo, a Novum Verlag és a hasonló kiadók: fizető dilettánsok gyűjtőhelyei. Épp ezért akármilyen jó könyvet adnak ki egyszer-egyszer, azt sem a kritikusok, sem a szélesebb olvasóközönség nem fogja komolyan venni.
2014. júl. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 agnes67 válasza:
69%

Kedves! A dilettáns szónak van egy olyan értelmezése, miszerint: olyan személy, aki szórakozásból, időtöltés céljából és nem hivatásszerűen művel egy-egy tudományágat vagy művészetet.

Mi a baj azzal, ha van pénze hozzá magánkiadásban kiadni azt, amit alkotott? Miért csak a "neves" kiadók a menők? Csak az adidas cipő a cipő? Némi keserűség érződik a hozzászóló szavaiból. Hallottad a friss híreket a "népszerű" Alexandra Kiadóról? Az ott kiadott könyvek írói izgulhatnak, hogy a pénzükhöz hozzá tudnak-e egyszer majd jutni. Legyen szép napod!

2014. szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"A dilettáns szónak van egy olyan értelmezése, miszerint: olyan személy, aki szórakozásból, időtöltés céljából és nem hivatásszerűen művel egy-egy tudományágat vagy művészetet."

Ne keverd össze az amatőrt a dilettánssal.


"Mi a baj azzal, ha van pénze hozzá magánkiadásban kiadni azt, amit alkotott?"

Talán mert az irodalom megcsúfolása az, hogy tehetségtelen emberek primitív szövegeinek sokszorosítását könyvnek nevezzük.

2014. szept. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 dodi1881 válasza:
73%

"A Publio Kiadónál megjelenni a dilettantizmus bélyegével egyenlő komoly irodalmárok szemében."


Havas Henrik is a dilettánsok táborát szaporítja a kedves válaszoló szerint. Ugyanis adatott ki a Publioval már könyvet.


[link]


Komoly irodalmárokról pedig annyit, hogy a legtöbb bestsellert a komoly irodalmárok szemétnek tartanak.

2014. nov. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%
Ez is tipikus. Bedobnak egy-két "nagy nevet", hogy komolyabban vegyék őket. Komoly irodalmároknak pedig semmi gondjuk nincs a bestsellerekkel. Mert hát mi más lenne a Biblia, az Iliász, a Hamlet, az Isteni színjáték, a Bűn és bűnhődés, Az ember tragédiája, az 1984 vagy a Száz év magány, mint bestseller. Egy könyv értékét nem a népszerűsége/olvasottsága határozza meg - ezt minden irodalomtörténész és kritikus tudja. A szórakoztató irodalomnak is helye van a könyvespolcokon, de írni alig tudó, önértékelési zavarral küzdő dilettánsok önfinanszírozású könyveinek nincs.
2014. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!