Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Publio Kiadó vélemények?

Publio Kiadó vélemények?

Figyelt kérdés
Megéri itt kezdeni a kiadást? Valaki tud infóval szolgálni róluk?
2013. máj. 23. 14:18
1 2
 11/17 Fradnay válasza:

Nekem nincs különösebb bajom a Publio kiadóval. Egy éve vagyok náluk és eddig közel kétszáz könyvet sikerült eladnom a Bookline, a Book and Walk és az E-Könyv Magyarországon keresztül. Tudom ez nem sok, de valahonnan el kell indulni.

Ami meg a nagy kiadókat illeti, csakis akkor érdemes velük próbálkozni, ha híresség vagy, netalán tele vagy pénzzel. Őket a többi nem izgatja. Figyelemfelkeltésnek a Publio tökéletes. A többit meg az élet eldönti.

2015. febr. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kedves Fradnay! Te valószínűleg a kiadónál dolgozol, de ha mégsem, akkor elég naiv lehetsz.
2015. febr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
53%

"Tetszik vagy nem, de a Publio, az Underground, az Álomgyár a Garbo, a Novum Verlag és a hasonló kiadók: fizető dilettánsok gyűjtőhelyei. Épp ezért akármilyen jó könyvet adnak ki egyszer-egyszer, azt sem a kritikusok, sem a szélesebb olvasóközönség nem fogja komolyan venni."


Ez azért érdekes, mert én például az Underground-nál vagy, sok könyvemmel, amik közül az egyik regényem filmjogát megvették az Államokban (egyébként a külföldi magyarok köre a fő piacom), nem is akárkik, és nem is kevés pénzért. Talán mégis komolyan vették? Ki tudja. Az biztos viszont, hogy én ebből élek. S láss csodát: a "fizető dilettánsok gyűjtőhelyei" közül az egyik a Kiadóm... Tudjátok, én azért választottam őket, mert ellentétben a "nagyokkal" (és a legtöbb "kicsivel"), nem nyúlják le a jogokat, meg lehet velük beszélni olyasmiket, amikről a "nagyok" hallani sem akarnak. Egyébként meg mindegy hol adod ki, ha jól írsz: a hab úgyis megtalálja az utat a tortára... ;)

2015. dec. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Fogadjunk, hogy meséket írsz. Ez is egy mese volt...
2015. dec. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

Igaz már régebbi a kérdés de hátha még valakit megment a hozzászólásom sok bosszúságtól.


A publiot nem tudom meleg szívvel ajánlani. Csábítóak kecsegtetőek az ajánlataik. Viszont a a szezőnek mint tulajdonosnak teljesen megtiltják hogy saját alkotását bárhol értékesítse az ő tudtuk nélkűl. Még a barátaidnak sem adhatsz el jelképes őszegért egy darabot sem az ő tudtuk nélkül. Ha ezt megteszed nem fizetik ki a náluk eladott példányokat amíg nem szolgáltatod be nekik az általad eladót példányokból befolyt Összeget. Valamint szerződésszegőnek titulálnak de a szerződést nem hajlandók felbontani veled

Továbbá szerintem mahinálnak az eladott kőnyvekkel nem valós eladott példányszámok jelennek meg a profilban. Mivel programozóként dolgozók van erre rálátásom.


Ha kéred a kifizetést nagyon rugalmatlanok.


Sajnos elég rossz ebook minőséget generál a konvertáló programjuk a szépen igényesen megszerkesztett könyvedből. Miután kifizetted az általuk kért szerkesztési díjat akkor sem kapsz profi minőséget tőlük.

Hátborzongató tördelések tömkelege. Na persze a leírt könyv tartalmi mondandója a lényeg azonban túl sokat fizetsz jutalékként ahhoz hogy ne igényesen kapják meg az olvasóid a művedet. úgy látom ezt a kiadót nem érdekli a silányság.


Sajnos nagy csalódás és szerződést meg nem akarnak bontani hogy kiadót válthassak erőszakosan visszaélnek a szerződéssel.

Eleinte minden szép és álomszerű volt aztán sajnos be kelet látni a rémálmot


Pozitív egyedül a marketing hátterük csak amit már egy előttem szóló is megírt.

2016. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 librikus válasza:
Egy könyvet megírni könnyebb, mint a megfelelő kiadót megtalálni. A legtöbb kiadó más témában érdekelt, mint saját munkád. Történelmi vagy politikai művekhez pedig meg kell találni azt az elvbarát kiadót, aki a témát elfogadja, vagy vállalja a szerzővel együtt a vele járó konfliktusokat, ha a könyv tartalma az előre gyártott közvéleménnyel nem kompatibilis.
2022. máj. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Usagikun válasza:
Semmi olyant nem nyújt, amit, sokkal olcsóbban magad nem tudnál megoldani. Fizetős, és nincs marketing. Tehát egy olyan magánkiadás, ami sokkal drágább az átlagnál. Keress egy szerkesztőt, korrektort, tördelőt és egy nyomdát. Igényelj egy ISBN számot és készen is vagy.
márc. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!