Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Magyar vagy külföld?

Magyar vagy külföld?

Figyelt kérdés

Van egy fantasy történetem, amit úgy tervezek megírni, hogy magyar szereplők, magyar helyszínek, stb. Azonban, ahogy előrébb haladok a sztoriban, egyre több olyan eseménynek kell megtörténni a cselekményben, amiről nehezen lehet elképzelni, hogy hazánkban történik (itt elsősorban nem a fantasy részére gondolok). Elgondolkoztam azon, mi lenne a külföldön (pontosabban vagy az USA-ban, vagy Angliában, bár inkább az előzőben) játszódna. Viszont szereplőknek már megvan a magyar nevük (igaz, a legtöbbnek van angol megfelelője), és most újat keresni nekik olyan, mint búcsúznék tőlük, pedig irtózatosan szeretem őket (és nem, nem vagyok őrült! :D).

Félreértés elkerülése végett: csak tanácsot várok, ti mit tennétek a helyemben. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2013. máj. 24. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyen malőröket úgy lehet a legegyszerűbben elkerülni, ha vagy egy fiktív országban játszódik a történet, vagy nem határozod meg földrajzilag, hogy hol. (Pl. Darren Shan csinálja ezt nagyon ügyesen - mindenféle nemzetiségű neveket használ, angol, magyar, kitalált, minden szerepel a könyveiben. A helyszíneknek azonban nincs nevük, vagy olyan megfoghatatlan nevük van, mint pl. "a Város".)
2013. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sKillEr96 ***** válasza:
78%
Szerintem a nevuket ne valtoztasd meg, nyugotdan lehetnek az USA-ban is magyarok, nem? Szoval ha nem akarsz, ne valtoztass nevet. Amugy pedig az elsovel ertek egyet!
2013. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha fantasy, akkor földrajzba és történelembe is könnyebben bele tudsz szólni. Mi lenne, ha az Avar- vagy Hun-Birodalom része lenne szövetségi államként Magyarország; szóval a birodalom működne szövetségi-köztársaságként.

Vagy lehetne az EU konföderáció vagy föderáció, de lehet Duna-menti föderáció is.


A lényeg az, hogy növelheted a területet és lakosságot, ha abból adódik a gond.

2013. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen se USA. Nem szeretem, amikor valaki a külföldet majmolja, nem szeretem, ha egy magyar író angol neveket használ. És mellesleg pedig egy fantasyben senki sem a realitást fogja keresni, simán írhatsz bele bármit.

U.I.: Én is szeretem a karaktereimet... Akkor most őrült vagyok? :D

2013. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Úgy vettem ki a leírásodból, hogy ez urban (városi) fantasy, vagyis a 21. században játszódik, egy létező városban. Ez nyugodtan játszódhat Magyarországon, sőt! Angolszász urban fantasyvel Dunát lehet rekeszteni, magyar meg alig van, pedig mennyi hangulatos városunk van.


De ha te találsz ki egy világot, mint Tolkien vagy Martin, akkor saját nevekkel, saját országban.


De az angolokat és az amerikaiakat hanyagold. Nagyon szeretem mindkét népet, félreértés ne essék, de nem tetszik, hogy majmoljuk őket. Ráadásul valószínűtlennek tartom, hogy megfognád az U.S.A. vagy Anglia igazi hangulatát, az ott élők valódi mentalitását magyarként.

2013. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mik azok az emelek, amikről nehéz elhinni, hogy itt történnének? Nem felsorolást akarok, ne érts félre, csak példát. Nem lehet kihúzni, megoldani másképp? Szerintem is sokkal egyedibb egy magyar UF, de abban igazad van, ha a cselekmény megköveteli, akkor hiteltelen lenne magyar környezetben. Csakhogy én kapásból nem igazán tudok olyan helyzetet, ami idehaza nem történhet meg... talán Halloween? Mert mondjuk ez itt valóban nem divat, de terjed (és elképzelhető olyan utca, városrész, kisváros, ahol már divat). Vagy a klasszikus angol karácsonyi szokásokra is rá lehet fogni, hogy "angol a divat", ez megy a tévében, így ünneplik és kész (vagy átírni kissé magyarosabbra). Az viszont tényleg nem jó, ha a cselekmény során minden angol/amerikai jellegzetesség, csak a nevek (és helynevek) magyarok. Ezért kérdeztem, nem lehetne másképp kiváltani?
2013. máj. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
lehetnek kevert nevek is. felig fiktiv, felig valodi, felig amerikai, felig magyar, pl. ha azt irod h Peter, akkor a magyarok egy magyarul irt konyvben azt magyarul fogjak olvasni, akkoris ha nincs ott az ekezet. Kovacs ugyanaz..stb. Ha fantasy, akkor nyugodtan lehet benne tobb fantasy...
2013. máj. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!