Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Rengeteg gondolat kavarog a...

Rengeteg gondolat kavarog a fejemben. Az írás lehet megoldás?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy egyszerűen nem értem az embereket. Komolyan mondom, egyre ostobább lesz az emberiség. Miért jó az, ha kigúnyolnak másokat, ezzel tönkretéve a mindennapjaikat? Miért jó ha hátat fordítanak a környezetvédelemnek és (elnézést a szóhasználatért) szarnak nagy ívben a bolygónk jövőjére? Miért jó, hogy kisállatokat kínoznak és hagynak magukra?

Egyszerűen nem értem, miért nem lehet ép ésszel felfogni, hogy ezekkel a tevékenységekkel sokan másokat tesznek tönkre. Nemegyszer próbáltam hatni az ilyen személyiséggel rendelkező osztálytársaimra, ismerőseimre, sikertelenül...

Valahogy muszáj kiadnom magamból ezeket a gondolatokat, és már egy ideje körvonalazódik bennem egy regény története. Szeretnék írni az iskolai piszkálódásról, állatkínzásról, családon belüli erőszakról... Ezek mind olyan témák, amik érzékenyen érintenek, mert jelen vannak a közvetlen környezetemben.

18 éves lány vagyok, vannak barátaim, nem vagyok kiközösített. De eléggé szívemen viselem a „gyengébbek” sorsát, és úgy érzem, ha írnék, és közzétenném valahogy, talán sikerülne felnyitnom pár ember szemét.

Ti mit gondoltok erről?



2013. máj. 26. 11:41
 1/4 Krande válasza:

Én írnék a helyedben! Kezdetnek csak novellákat. Olyasmit, amit az egyszeri internetező megkap ismerősétől levélben, elolvassa, hümmög kettőt, továbbküldi. És mindenképp kérj meg egy ismerőst hogy olvassa át és véleményezze ("bétázza") a nagy könyvkiadók is kijavítják a legjobb írók műveit is :)

Ami csapda tud lenni: 1, ha egyből hatkötetes regénybe kezdesz. Asszem Paolini az egyetlen akinek ez a módszer bejött, de úgy tudom ő is írt kisebb történeteket az Eragon (Örökség-sorozat) előtt. 2, ha a fióknak írod. Legalább néhány ismerősnek nyugodtan küldd el, és én a helyedben néhány, a témával foglalkozó magyar nyelvű oldal szerkesztőivel is beszélnék. Vannak magyar nyelvű írói fórumok is pl Karcolat, Merengő. A lényeg hogy ne csak te vidd oda a saját irományodat hanem olvasd is el másokét! 3, ha írás közben hátat fordítasz a való életnek. Kényelmes megoldás, de nem nyerő.

2013. máj. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amíg az ember ember marad,addig ezek a dolgok nem is fognak változni. Sokan mondják,hogy az ember és az állat nem ugyanaz...miért nem? Ugyan az,csak felemelkedett a többi állat közül.


Szerintem jó ötlet leírni,ez már nekem is eszembe jutott(bár nem írtam le végül is). Csak sajnos ezzel semmin nem fogsz változtatni.

2013. máj. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ilyen sok durva általánosítást (senkit nem érdekel a környezet téged kivéve, mindenki ostobább lesz, amin persze te felül állsz) írsz, akkor azt tanácsolom, hogy ne állj neki, mert fölösleges. De ha úgy gondolod, hogy szájbarágás nélkül, elgondolkodtató módon, nem pátoszosan tudod tálalni mindezeket, azt mondom, láss neki. Kétesélyes. De ne hidd, hogy ha annak, aki piszkálja a másikat a suliban megmondod, hogy piszkálni a másikat rossz dolog, abba fogja hagyni. Ne azért írj, hogy "felnyisd mások szemét", mert nagyon könnyen lekezelővé válhat a stílusod.
2013. máj. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :)


3. válaszoló! Bocsi ha úgy tűnt, hogy én felsőbbrendűnek érzem magam, vagy hasonló. Ez nincs így, csak bosszant sok ember viselkedése, akik nem foglalkoznak a tetteik következményével. Ha írnék egy regényt, vagy akármit, akkor abban erre a problémára szeretnék rávilágítani. Köszönöm a tanácsodat! :)

2013. máj. 31. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!