Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme írnom? Leírásban van egy részlet Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

- Csússz már lefelé Janka! – kiáltotta Anna, aki szélsebesen jött Janka mögött, majd 3 másodperc alatt összeütköztek, majd a vízbe csapódtak.

- Nagyon király volt lányok! – röhögtek a vízben ülő fiúk.

- Nem fájt? – kérdeztem érdeklődően barátnőimet.

- Na, én többször nem jövök veletek a standra az tuti! – vakargatta fejét Janka.

- Csppppppp! – sípolt az úszómester.

- Ó-ó, inkább menjük! – kiáltottam, majd mindenki felkapta a papucsát és a törölközőjét, és esze-veszetten rohantunk a szekrényekhez. Az enyém a 8-as volt. A kulcsommal kinyitottam a szekrény ajtaját, kivettem a pénztárcám majd mentem a közeli büféhez.

Persze, mindenki ott ült már, és röhögött, hogy már ez az ötödik alkalom, hogy elzavarnak minket.

- Janka, Anna fagyizunk? – kérdeztem a lányokat.

- Oké! – mondták egyszerre majd kipattantak a székből.

- Én egy Calippsot kérek! – mondta Janka, és nyújtotta a pénzt a pénztárosnak.

- Janka, figyelj, az Calippo! – bökte meg Anna barátnőjét kuncogva.

- Nekem Calippso! – mondta durcásan.

- Nikó, egy Calippsot? – nézett rám röhögve Anna.

A pénztáros értette, hogy Jankánál, a Calippso=Calippo ezért oda adta neki a jégkrémét.

- Mi is azt kérnénk! – mondtam, majd mentünk Janka után, és mi is leültünk az asztalhoz a többiekhez.

- Ki-mit fog csinálni a nyáron? – kérdezte Ákos végignézve a többieken.

- Én, Angliába megyek a keresztapámhoz! Tök király lesz! – menőzött Anna.

- Az klassz! – mondták a többiek.

- Én az unokatesómnál fogok lenni Budapesten két hónapot! – mondta boldogan Janka.

- Te, Nikó? – kérdezte tőlem Bálint.

- Én Olaszországba, Rómába megyek a nagynéném szállodájába. Van lovardájuk, közel van a házhoz a tengerpart! Nagyon várom! – mondtam örvendezve.

- Azta! Én csak nagyanyámnál leszek 2 hetet Szombathelyen! – mondta szomorkodva Gergő.

Elnyaltuk a fagyinkat, beszélgettünk még egy kicsit, majd búcsút vettünk egymástól, és indultunk hazafelé. Anya és apa a strand bejárata előtt vártak.

- Szia, Kicsim, milyen volt az osztály buli? – kérdezte anya, majd átvette tőlem a táskám.

- Jó volt, csak kár, hogy vége… - mondtam egy sóhajtással.

- Ne aggódj, holnap már indultok Zita nénikétekhez! – veregette meg a vállam apa.

- Nagyon várom már! – mosolyodtam el. Beültünk az autóba, apa és anya beszélgettek én meg csak bámultam ki az ablakon, néztem a házakat, a tájat és gondolkoztam: mennyi új vár rám a nyáron! Új város, a nagynéném, aki nagyon jó fej, az unokahúgom, a tesóm, a lovak, a helyes olasz pasik, a tenger. Úgy éreztem mintha valami a gyomromba mozogna, mint például egy kolibri. Aki édesen repkedett, hallottam hangos és apró kis szívverését… valami boldogságot okozott. Rövid időn belül megérkeztünk. Kipattantam a kocsiból, és berohantam az ajtón. A cicám, Mirr-Murr már lelkesen várt. Ő is utazik velünk, repülőn! Rita néninek is sok cicája van, Mirr-Murr már tuti, hogy jól fogja érezni magát! Na de Krisztián… nem tudom mi lesz a bátyámmal. Nem igazán szeret se utazni, se fürödni, se lovagolni, ő inkább olvas, vagy gépezik. Furcsa egy tesóm van! Felkaptam Mirr-Murrt, felrohantam a lépcsőn. Bekopogtam Krissz ajtaján.

- Ha azt mondom, ne gyere akkor is jössz, szóval gyere! – mondta a szobából unottan Krissz.

- Ne már! Holnap a világ legszebb városába megyünk! Összepakoltál már? Meg van mindened? – kérdeztem tőle.

- Nem vetted észre,hogy nem érdekel a nyaralás?

- Észrevettem, de engem meg az nem érdekel! – mondtam neki dühösen, majd a szekrényéhez mentem.

- Menjél már Niki! – mondta, majd felpattant az ágyból.

- Minden ruhád a szekrényben van! Ha nem pakolsz össze, majd én! – mondtam, és már hajtottam be a cuccait.

- Oké mami! – mondta gúnyosan, majd kirontott a szobájából, és lement az udvarra.

Összehajtottam neki jó pár pólót, rövidnadrágot, de azért tettem be neki farmert is. Fürdő gatya, törölköző, dzseki, pulóver. Tiszta stylistnak éreztem magam! A fürdőből kihoztam a tisztálkodási cuccait, betettem pár könyvet neki meg egy fülhallgatót. Papucsot,cipőt mindent.

Biztos örülni fog neki,hogy bepakoltam neki, legalább ruhája lesz ha kedve nem.

Kihúztam a bőröndjét a szobája elé, majd bezártam az ajtóját. Most rajtam volt a sor,hogy leellenőrizzem nekem és Mirr-Murrnak mindene megvan-e. Majd megcsörrent a mobilom.

A Bruno Mars- Lazy Song indult be, vagyis Janka hívott.

- Niki! Nagy baj van! – szipogva szólalt meg a telefon másik végén barátnőm.


2013. máj. 26. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A történet unalmas, a helyesírásod nem vészes (bár van pár hibád, főleg a vesszők hiányoznak sok helyen).

A síp mióta ad olyan hangot, hogy csppppp?

Egyenlőségjelet nem használunk irodalmi szövegben, mert nem írásjel.

A fogok lenni-t magyarul úgy mondják, hogy leszek.


Ez a részlet unalmas és semmilyen, de gyakorlásnak megteszi. Olvass sok szépirodalmat, mert ezáltal tanul meg az ember írni. Az olvasás hatására a helyesírásod és a fantáziád is fejlődni fog. Közben irkálhatsz továbbra is rövidebb történeteket (mint mondjuk ez), csak figyelj oda a vesszőkre, és olvass rengeteget.

2013. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagyok tizenéves, nem fogott meg. Túl gyors az egész, semmi leírás, hangulat, csak beszélnek, többnyire felesleges dolgokat. Tele van szlenggel, ami ebbe a műfajba még talán belefér, másokat nem fogsz vele megnyerni.

Próbáld jobban beleélni magad, add át, amit látsz, ne csak szövegeljenek a szereplők a világba.

A vesszők tényleg hiányznak, utána kellene nézni, hogyan kell őket használni.

Gyakorlásnak elmegy, de még sokat kell fejlődni. Tiniknek azonban bejöhet.

2013. máj. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. máj. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, eléggé építő jellegűek voltak, nem tudom ,hogy hol hiányoznak a vesszők mert a helyesírás ellenőrző sem hozza ki de okés.
2013. máj. 26. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!